Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: ТЕПЛОМАСООБМІН ТА ГІДРОДИНАМІКА В ПАРОРІДИННИХ ДИСПЕРСНИХ СЕРЕДОВИЩАХ. ТЕПЛОФІЗИЧНІ ОСНОВИ ДИСКРЕТНО-ІМПУЛЬСНОГО ВВЕДЕННЯ ЕНЕРГІЇ

ТЕПЛОМАСООБМІН ТА ГІДРОДИНАМІКА В ПАРОРІДИННИХ ДИСПЕРСНИХ СЕРЕДОВИЩАХ. ТЕПЛОФІЗИЧНІ ОСНОВИ ДИСКРЕТНО-ІМПУЛЬСНОГО ВВЕДЕННЯ ЕНЕРГІЇ / сторінка 9

Назва:
ТЕПЛОМАСООБМІН ТА ГІДРОДИНАМІКА В ПАРОРІДИННИХ ДИСПЕРСНИХ СЕРЕДОВИЩАХ. ТЕПЛОФІЗИЧНІ ОСНОВИ ДИСКРЕТНО-ІМПУЛЬСНОГО ВВЕДЕННЯ ЕНЕРГІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,88 KB
Завантажень:
392
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 

На рис.5 показано, як змінюється радіус парової бульбашки в процесі її зростання в перегрітій воді. Експеримент проведено П.М.Гавриловим (Росія) у рамках вирішення задачі прогнозування аварійних ситуацій на АЕС. Криві 1 і 3 побудовано за моделями інших дослідників, а крива 2 - за моделлю автора експерименту. Крива 4 - розрахунок по моделі ДОБ за умовами досліду. Наведені на цих рисунках дані, як і інші приклади порівняння теорії з експериментом, свідчать про коректність моделі ДОБ та її здатність адекватно описувати поведінку парових бульбашок в процесах скипання рідини.
Комплексні дослідження із застосуванням моделі ДОБ дозволили одержати важливу інформацію стосовно динаміки бульбашок в слабо і сильно перегрітих рідинах і виявити нові закономірності поведінки зростаючих бульбашок. Початкова стадія зростання бульбашки супроводжується пульсаціями її розмірів і, відповідно, осциляцією величин швидкості, прискорення і тиску рідини поблизу бульбашки. Інтенсивність цих осціляцій тим вища, чим менша ступінь перегріву рідини. Всупереч узвичаєним припущенням виявляється, що навіть за умов малих перегрівів рідини , а , і тому процес зростання бульбашки ні в якому разі не можна розглядати як рівноважний.
Проведено також детальний аналіз поведінки парової бульбашки у явищах вибухового скипання на основі експериментальної роботи С.Лесіна із співр. (Ізраїль), в якій наведено докладну інформацію стосовно методики проведення експерименту і одержаних результатів. Автори цієї роботи вивчали на лабораторному стенді процес вибухового скипання краплини бутана в оточенні важкоскипаючої рідини (етиленгліколі), яку було попередньо нагріто до температури найбільшого перегріву бутану. При проведенні аналізу експерименту за допомогою моделі ДОБ розглядалося вибухове скипання краплини води у дибутілфталаті. В моделі початковий розмір краплини (=0,7 мм) і оточуючий тиск (=0,1 МПа) були такими, як і в досліді. На підставі закону про відповідні стани початкову температуру краплини води вибрано так, щоб відношення для води співпадало з аналогічним відношенням для бутану (0,885). В момент =0 оточуючий тиск раптово спадає від до і в краплині формується парова бульбашка, подальше зростання якої продовжується аж до повного випаровування рідини краплини усередину цієї бульбашки.
Попри відмінність об’єктів дослідження в експерименті і в моделі, спостерігається не лише якісна, але й кількісна збіжність результатів. Як приклад, на рис.6 наведено експериментальні (а) і розрахункові (б) результати по варіації тиску в рідині на відстані 8 мм від центру парової бульбашки в краплині внаслідок вибухового скипання цієї краплини. Разом з тим одержано додаткову інформацію про особливості процесу вибухового скипання, яку неможливо отримати застосовуючи лише експериментальні методи. Акцентовано увагу на принципову помилковість деяких висновків авторів експерименту, що зумовлено недосконалістю застосованої ними математичної моделі.
Одержані в цьому розділі результати дозволяють зробити висновок, що модель ДОБ здатна адекватно описувати найскладніші закономірності поведінки бульбашок у явищах скипання рідини і може знайти корисне застосування як надійний інструмент дослідження цих явищ.
В п’ятому розділі докладно розглянуто поведінку парових бульбашок в процесах гідродинамічної, парової та акустичної кавітації. Дослідженню кожного з цих явищ передує короткий огляд стану проблеми. Одним із завдань цього розділу є перевірка спроможності моделі ДОБ адекватно відображувати поведінку бульбашок у явищах кавітації за різних умов.
Під терміном “кавітація” мається на увазі такий розвиток бульбашкових систем, який завершується остаточним захлопуванням бульбашок. У явищах кавітації і супровідних процесах пульсації бульбашок найбільш важливою з погляду виникнення найпотужніших динамічних ефектів слід вважати стадію максимального стиснення бульбашки, тривалість якої вимірюється наносекундами, що складає лише мільйонну долю часу існування кавітаційної бульбашки.
За допомогою моделі ДОБ проведено детальний аналіз експериментів різних авторів, які досліджували поведінку кавітаційних бульбашок у воді.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Реферат на тему: ТЕПЛОМАСООБМІН ТА ГІДРОДИНАМІКА В ПАРОРІДИННИХ ДИСПЕРСНИХ СЕРЕДОВИЩАХ. ТЕПЛОФІЗИЧНІ ОСНОВИ ДИСКРЕТНО-ІМПУЛЬСНОГО ВВЕДЕННЯ ЕНЕРГІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок