Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕПЛОМАСООБМІН ТА ГІДРОДИНАМІКА В ПАРОРІДИННИХ ДИСПЕРСНИХ СЕРЕДОВИЩАХ. ТЕПЛОФІЗИЧНІ ОСНОВИ ДИСКРЕТНО-ІМПУЛЬСНОГО ВВЕДЕННЯ ЕНЕРГІЇ

ТЕПЛОМАСООБМІН ТА ГІДРОДИНАМІКА В ПАРОРІДИННИХ ДИСПЕРСНИХ СЕРЕДОВИЩАХ. ТЕПЛОФІЗИЧНІ ОСНОВИ ДИСКРЕТНО-ІМПУЛЬСНОГО ВВЕДЕННЯ ЕНЕРГІЇ

Назва:
ТЕПЛОМАСООБМІН ТА ГІДРОДИНАМІКА В ПАРОРІДИННИХ ДИСПЕРСНИХ СЕРЕДОВИЩАХ. ТЕПЛОФІЗИЧНІ ОСНОВИ ДИСКРЕТНО-ІМПУЛЬСНОГО ВВЕДЕННЯ ЕНЕРГІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,88 KB
Завантажень:
392
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ТЕХНІЧНОЇ ТЕПЛОФІЗИКИ
Іваницький Георгій Костянтинович
УДК 532.528, 529.5: 536.423
ТЕПЛОМАСООБМІН ТА ГІДРОДИНАМІКА В ПАРОРІДИННИХ ДИСПЕРСНИХ СЕРЕДОВИЩАХ.
ТЕПЛОФІЗИЧНІ ОСНОВИ ДИСКРЕТНО-ІМПУЛЬСНОГО ВВЕДЕННЯ ЕНЕРГІЇ
05.14.06 – технічна теплофізика та промислова теплоенергетика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті технічної теплофізики
Національної академії наук України, м.Київ
Науковий консультант:
доктор технічних наук., академік
Долінський Анатолій Андрійович
Інститут технічної теплофізики
Національної академії наук України, директор
Офіційні опоненти:
д. т. н., академік НАН України Прісняков Володимир Федорович, Інститут геотехнічної механіки НАН України, зав. відділом високотемпературної теплотехніки.
д. т. н., професор Кулінченко Віталій Романович, Національний університет харчових технологій, професор кафедри процесів і апаратів.
д. ф.-м. н., професор Сисоєв Володимир Михайлович, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, професор кафедри молекулярної фізики.
Провідна установа Національний технічний університет України “КПІ”, кафедра “Теоретична та промислова теплотехніка”, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “_6_” __квітня__ 2004 р. о _14_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.224.01 в Інституті технічної теплофізики НАН України за адресою:
03057, Київ, вул Желябова, 2а
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту технічної теплофізики НАН України за адресою: 03057, Київ, вул Желябова, 2а
Автореферат розіслано “_1__” __березня___2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.224.01
канд. техн. наук Чайка О.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Створення енергозберігаючих технологій, які відповідають сучасним вимогам виробництва, базуються на розробці нових концепцій, проведенні комплексних наукових досліджень та детальному вивченні сутності фізичних явищ, що у підсумку зумовлює можливість цілеспрямованого керування технологічними процесами і забезпечення оптимальних умов їх проведення.
Вченими та спеціалістами ІТТФ НАН України, що є базовим науковим центром в галузях теплоенергетики і технічної теплофізики, на основі узагальнення наукового і практичного досвіду сформульовано концепцію нового підходу до інтенсифікації процесів у гетерогенних середовищах. Цей підхід, відомий як принцип дискретно-імпульсного введення енергії (ДІВЕ), передбачає створення умов раціонального витрачання енергії, яка використовується на ведення технологічних процесів, і зменшення внаслідок цього непродуктивних витрат енергії. Принцип ДІВЕ постулює доцільність перетворення введеної в апарат енергії у форму імпульсів, які дискретно розподілені в робочому об'ємі апарата. Як трансформатори такого дискретно-імпульсного перетворення енергії в рідинних гетерогенних середовищах доцільно використовувати сукупність бульбашок, що динамічно розвиваються в процесах кипіння або кавітації. Під час інтенсивного розширення, стиснення чи пульсації таких бульбашок поблизу кожної з них відбувається перетворення механічної енергії з виділенням потужного імпульсу тиску, що сприяє динамічному діянню з боку бульбашки на оточуюче рідинне середовище.
Дослідження різних аспектів поведінки бульбашкових систем у явищах кипіння та кавітації, насамперед, у зв'язку з вивченням ефектів їх динамічних діянь, слід розглядати як один з головних напрямків створення наукових основ ДІВЕ. Разом з тим, результати таких досліжень повинні знайти широке практичне застосування і бути корисними для спеціалістів різних галузей, а також науковців, які займаються проблемами технічної теплофізики.
Актуальність теми. Неослабний інтерес до вивчення динаміки парорідинних бульбашкових систем стимулюється зростаючими вимогами галузей промисловості, де такі системи знаходять практичне застосування. Це, насамперед, енергетика, хімічна технологія, переробні галузі промисловості, транспортування та зберігання зрідженого палива тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Реферат на тему: ТЕПЛОМАСООБМІН ТА ГІДРОДИНАМІКА В ПАРОРІДИННИХ ДИСПЕРСНИХ СЕРЕДОВИЩАХ. ТЕПЛОФІЗИЧНІ ОСНОВИ ДИСКРЕТНО-ІМПУЛЬСНОГО ВВЕДЕННЯ ЕНЕРГІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок