Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ СТАВЛЕННЯ ДО СЕБЕ ЖІНОК, ЯКІ ПЕРЕБУВАЮТЬ У КЛІМАКТЕРИЧНОМУ ПЕРІОДІ

ОСОБЛИВОСТІ СТАВЛЕННЯ ДО СЕБЕ ЖІНОК, ЯКІ ПЕРЕБУВАЮТЬ У КЛІМАКТЕРИЧНОМУ ПЕРІОДІ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ СТАВЛЕННЯ ДО СЕБЕ ЖІНОК, ЯКІ ПЕРЕБУВАЮТЬ У КЛІМАКТЕРИЧНОМУ ПЕРІОДІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,06 KB
Завантажень:
361
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України
Бацилєва Ольга Валеріївна
УДК 159.923.31
ОСОБЛИВОСТІ СТАВЛЕННЯ ДО СЕБЕ ЖІНОК, ЯКІ ПЕРЕБУВАЮТЬ
У КЛІМАКТЕРИЧНОМУ ПЕРІОДІ
Спеціальність 19.00.01 – загальна психологія, історія психології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ –2004
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України
Науковий керівник: дійсний член АПН України,
доктор психологічних наук,
професор Максименко Сергій Дмитрович,
Інститут психології ім. Г.С.Костюка
АПН України, директор
Офіційні опоненти: член-кореспондент АПН України,
доктор психологічних наук, професор
БОНДАРЕНКО Олександр Федорович,
Київський національний лінгвістичний університет
МОН України, завідувач кафедри психології
кандидат медичних наук
ДМИТРИЧЕНКО Лідія Михайлівна,
Центр ендокринної гінекології та патології клімаксу,
заступник головного лікаря з лікувальної роботи, м.Київ
Провідна установа: Національний педагогічний університет
ім. М.П.Драгоманова МОН України,
кафедра психології та педагогіки, м. Київ
Захист дисертації відбудеться "11" травня 2004 року об 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.453.01 в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України (01033, м. Київ, вул. Паньківська, 2).
Автореферат розісланий "10" квітня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Балл Г.О
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Соціально-економічні перетворення, які відбуваються протягом останніх десятиріч у більшості розвинутих країн світу, останнім часом стають характерні і для України. Однією із значних тенденцій у постіндустріальних країнах є суттєва зміна демографічних процесів, коли спостерігаються характерні ознаки подовження тривалості життя населення, де фактично кожна четверта особа чоловічої статі та більш, ніж кожна третя – жіночої, має вік старше 50-ти років. Суттєво, що цей процес пов’язаний із зростанням якості життя, що призводить до значного подовження терміну активної соціальної діяльності людей.
Сама по собі така тенденція є, безумовно, позитивною, але вона призводить до виникнення цілої низки проблем, з якими майже не стикалися попередні покоління. Так, у розвинутих країнах значно змінилися уявлення про вік людини і її соціально-рольовий розвиток. В суспільстві починають переважати погляди, коли людина 19-20-ти років ще вважається підлітком, юнаком - тільки у 25, 50 років – тільки розквіт зрілої особистості, а похилий вік та старість віднесено аж за 65-70 років. У зв’язку з цим відмічаються і такі тенденції, як “постаріння” віку обрання шлюбу та народження дітей. Так, ще двадцять років потому, якщо жінка віком старше 30-ти років народжувала дитину (тим більш, першу), то це було досить рідким явищем, і сам вік жінки вважався суттєвим фактором ризику. На сьогодні ж таке явище стало якщо і не нормою, то досить розповсюдженим і буденним.
Важливою ознакою сучасного буття стало вирівнювання дії соціальних чинників на умови життя та динаміку психологічного і соціального розвитку як для чоловіків, так і для жінок. Але це не означає, що нівелюється дія інших чинників, в першу чергу, біологічних. Так, можна виділити принаймні три періоди, коли біологічні фактори задають суттєві відмінності у житті та розвитку чоловіків та жінок. По-перше, це період статевого дозрівання, який у дівчат відбувається в середньому на 2-3 роки раніше, ніж у хлопців. По-друге, це народження дітей. По-третє, це настання клімактерію, який у жінок починається на 10-15 років раніше, ніж у чоловіків. Очевидно, якщо перші два чинники відіграють позитивну роль у психосоціальному розвитку жінки, то фактор клімактерію має переважно негативне забарвлення та пов’язаний з виникненням великої кількості як соціальних, так і суто психологічних проблем.
У психології визнано, що криза зрілого віку (45-50 років) у жінок збігається з настанням клімактерію, що робить цей період набагато труднішим і складним (Т.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ СТАВЛЕННЯ ДО СЕБЕ ЖІНОК, ЯКІ ПЕРЕБУВАЮТЬ У КЛІМАКТЕРИЧНОМУ ПЕРІОДІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок