Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: Вдосконалення технології виробництва маслотних виливків поршневих кілець з високоміцного чавуну для дизельних двигунів тепловозів

Вдосконалення технології виробництва маслотних виливків поршневих кілець з високоміцного чавуну для дизельних двигунів тепловозів / сторінка 4

Назва:
Вдосконалення технології виробництва маслотних виливків поршневих кілець з високоміцного чавуну для дизельних двигунів тепловозів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,11 KB
Завантажень:
446
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Обсяг дисертації - 175 стор., додатків 7 стор. Дисертація містить 23 рисунки, 24 таблиці та 127 літературних джерел.
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
У вступі наведена загальна характеристика роботи, яка підкреслює її актуальність, відповідність державній тематиці, розкриває мету, задачі, об'єкт, предмет і методику дослідження, обґрунтовує наукову новизну та практичне значення отриманих результатів; наведені відомості про апробацію та особистий вклад здобувача у виконану роботу.
У першому розділі проаналізовані відомі технологічні вирішення по отриманню виливків з ЧКГ відцентровим способом, який є найбільш раціональним і поширеним для виготовлення заготівок поршневих кілець (маслот) двигунів.
Розглянуті особливості кристалізації металу при відцентровому литті та проаналізовані основні чинники впливу на якість виливків.
Оскільки однією з головних проблем відцентрового кокільного лиття є значна різниця в параметрах структури чавуну по перерізу виливка, вивчали методи теплоізоляції металевої (чавун) виливниці, яка формує зовнішню поверхню заготівки. Розглянуті типові склади та способи нанесення на виливницю теплоізолюючих покриттів та флюсів. Показано, зокрема, що використання покриттів у вигляді фарби або сипучих матеріалів замість вставних стержнів є більш ефективним як по продуктивності та собівартості виливків, так і у відношенні можливостей регулювання литої структури та властивостей чавуну.
У другому розділі викладена методика досліджень. Наведена інформація про технологічні режими виплавки дослідних ЧКГ. Використовували модифікатори з магнієм у вигляді лігатур та брикетів різного хімічного складу – як стандартні, так і спеціально виготовлені. Хімічний склад чавуну та модифікаторів визначали хімічним та спектральним методами з використанням сучасних приладів.
Структуру чавуну досліджували по перерізу відцентрових виливків – маслот (товщина стінок в межах 18-32 мм, маса 14,5-46,5 кг), а також в окремо відлитих (в сирі стаціонарні форми) пробах різного діаметру, мм: 5, 10, 20, 25, 30, 40; в цих пробах по кривих охолодження визначили швидкість охолодження металу, яка становить, град/с: 11,5; 4,5; 2,5; 1,5; 1,0; 0,6 відповідно. Криві охолодження записували на потенціометрі КСП-4 з використанням платино-платинородійових термопар занурення ПП-1. Шляхом співставлення мікроструктури чавуну у виливках та пробах встановлено, що швидкість охолодження металу в маслотах знаходиться в указаних межах.
Для вивчення мікроструктури чавуну використовували оптичний мікроскоп МИМ-8. При цьому параметри структури графіту та металевої основи визначали згідно з ГОСТ 3443-87, а оцінку форми графітових вкраплень (ступінь кулястості графіту – СКГ) – з допомогою шкали еталонних мікроструктур (розробка ФТІМС НАНУ). Дослідження впливу хімічного складу на субструктуру легованих чавунів проводили на електронному мікроскопі ЄМ-125К.
Для визначення механічних властивостей чавуну відливали стандартні клинові заготівки (ГОСТ 7293-85), з яких вирізували зразки діаметром 10 мм з 5-кратною розрахунковою довжиною.
Випробування поршневих кілець на відповідність технічним вимогам проводили по стандартним методикам (ГОСТ 621-87).
У третьому розділі розглянуті питання оптимізації режимів отримання ЧКГ шляхом, насамперед, використання модифікаторів з мінімальною карбідоутворюючою здатністю. Досліджені сфероїдизуючі модифікатори двох видів: 1) лігатури різного хімічного складу на основі кремнію, заліза, нікелю, міді з активними елементами (кальцій, барій, РЗМ); 2) брикети з різним вмістом магнію, заліза, міді, феросиліцію, алюмінію, тощо. Побудовані графічні залежності параметрів структури чавуну від швидкості охолодження виливків (в межах 0,6-11,5 град/с) при концентрації в складі лігатур елементів (%, не більше): 90 міді, 90 нікелю, 12 марганцю, 48 кремнію, 42 заліза, 4 кальцію, 4 барію, 4 РЗМ. Показано, зокрема, що противідбілююча дія кальцію та барію (по 2-4 % кожного), а також РЗМ (на рівні 1 %) найбільш істотна при високих (більше 2,5 град/с) швидкостях охолодження, які характерні для відцентрового методу виготовлення виливків.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Вдосконалення технології виробництва маслотних виливків поршневих кілець з високоміцного чавуну для дизельних двигунів тепловозів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок