Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ХУДОЖНІЙ СВІТ МИКОЛИ ХВИЛЬОВОГО

ХУДОЖНІЙ СВІТ МИКОЛИ ХВИЛЬОВОГО / сторінка 8

Назва:
ХУДОЖНІЙ СВІТ МИКОЛИ ХВИЛЬОВОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
44,99 KB
Завантажень:
44
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
, постструктуралізм – Ю. Крістева, Р. Барт, П. де Ман, Дж. Х. Міллер та ін., постмодернізм – Д. Лодж, Д. Фоккема, Д. Хейман та ін.). До порівняно нових і плідних методик вивчення художнього тексту слід віднести і пропонований Б. Гаспаровим “мотивний аналіз”.
Очевидно, що сучасне літературознавче дослідження, у тому числі й творчості Хвильового, неможливе без урахування багатьох із тих ідей, що висловлювалися в науці про літературу за останні десятиріччя різними методологічними школами. Проте жодна з них не має права претендувати на абсолютну й остаточну істину. Виходячи з цього, дисертант уважає, що найбільш ефективним при аналізі й інтерпретації художнього світу Хвильового буде використання, залежно від конкретних завдань, різних методик і їхніх елементів.
Досліджувана тема вимагає чіткого окреслення свого об’єкта, його меж. У дисертації доводиться, що тексти, написані від 1922-го до 1928-го року і включені до І і ІІ томів “Творів” (“Етюди”, 1927 і “Осінь”, 1928), – найбільш репрезентативні для з’ясування заявленої у назві роботи теми.
Констатовані положення є базою для дослідження художнього світу Хвильового, здійснюваного в реферованій праці.
У другому розділі –“Вступна новела”, “Арабески”: семантика “межових текстів”. Концептуальні інваріанти” – з’ясовується функціональна роль новел, що відкривають і завершують перший том “Творів” Хвильового. Вони розглядаються як “межові”, в яких утілено основні ідейні й естетичні пріоритети письменника, його бачення світу. Обидві новели мають багато спільних мотивів і символів, близькі за стильовими проявами, перегукуються ідеологічно та значною мірою тематично. І “Вступна новела”, і “Арабески” оприявнюють модерністичну стратегію: вони, на перший погляд, утверджують міф про художника-творця, у них хаосові зовнішнього світу протиставляється внутрішня цілісність творчої особистості. Проте ситуація не така однозначна, як може здаватися.
“Вступна новела” поділяється на дві відмінні одна від одної частини. Перша з них, акційна, має всі ознаки дієгезису, зокрема, дійових осіб, причому всі вони реальні люди, що беруть активну участь у літературному й громадському житті України 20-х років. Друга ж частина новели – лірико-іронічна характеристика Хвильовим власної творчості, основних її рис і особливостей, своєрідна ретроспекція і одночасно програма на майбутнє.
Не викликає сумнівів те, що твір Хвильового є безпосередньою реакцією на літературну і навкололітературну ситуацію в тодішній Україні, і зрозуміти його поза цим контекстом абсолютно неможливо. “Вступна новела” містить яскраві деталі тогочасного літературного життя і водночас становить собою суб’єктивізований роздум письменника над власною долею і власним майбутнім, а також над людськими стосунками тих, хто літературу творить.
Разом із тим, у новелі наявний театрально-карнавальний, “ігровий” мотив, що дозволяє розглядати твір як поетичну метафору. Вона ґрунтується на впевненості в могутній силі слова, що може бути не лише безсмертним, як безсмертним і вічним є Логос, але й підкорятися митцеві, який через слово здатний керувати подіями. Модерністичні інтенції Хвильового, спрямовані на слово, наділяли останнє магічною функцією. Звідси й жагуча віра у творчі можливості митця, його здатність не лише переконувати людей, а й “сотворити” нове життя. Театралізована модель світу концентрувала такі можливості і була адекватним утіленням цієї ідеї. Інша річ, що об’єктивно власна творчість письменника свідчила про постмодерністське руйнування міфу про художника-Бога.
У дисертації показано, що для Хвильового характерні тяжіння до подолання фізичного часу й оцінка сьогоднішнього як безмежного або принаймні розтягнутого на невизначено довгий період.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
Реферат на тему: ХУДОЖНІЙ СВІТ МИКОЛИ ХВИЛЬОВОГО

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок