Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВА ПРИРОДА ТА СИСТЕМА РІШЕНЬ АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ У КРИМІНАЛЬНОМУ СУДОЧИНСТВІ

Загрузка...

ПРАВОВА ПРИРОДА ТА СИСТЕМА РІШЕНЬ АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ У КРИМІНАЛЬНОМУ СУДОЧИНСТВІ

Назва:
ПРАВОВА ПРИРОДА ТА СИСТЕМА РІШЕНЬ АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ У КРИМІНАЛЬНОМУ СУДОЧИНСТВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,26 KB
Завантажень:
138
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
ЗАХАРОВ ДЕНИС ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 343.15
ПРАВОВА ПРИРОДА ТА СИСТЕМА
РІШЕНЬ АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ
У КРИМІНАЛЬНОМУ СУДОЧИНСТВІ
Спеціальність 12.00.09 – кримінальний процес та криміналістика;
судова експертиза
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі кримінального процесу Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник – кандидат юридичних наук, доцент Бринцев Василь Дмитрович, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, професор кафедри кримінального процесу.
Офіційні опоненти:
- доктор юридичних наук, професор Шумило Микола Єгорович, Університет економіки і права “Крок”, проректор з наукової роботи;
- кандидат юридичних наук, доцент Стахівський Сергій Миколайович, Київський національний університет внутрішніх справ, начальник кафедри теорії кримінального процесу та судоустрою.
Провідна установа – Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра правосуддя, м. Київ.
Захист відбудеться 6 червня 2006 р. о 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.01 у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 70.
Автореферат розісланий 4 травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Шепітько В.Ю.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Стаття 129 Конституції України встановлює, що забезпечення апеляційного оскарження судових рішень є одним з принципів судочинства. Ця норма є загальною по відношенню до кримінально-процесуального законодавства, в якому повинні бути встановлені процесуальний порядок, підстави та межі її реалізації. Законом України “Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України” від 21 червня 2001 р., який входить до низки актів, прийняття яких пов’язують із проведенням в Україні “малої” судової реформи, у кримінальному судочинстві було запроваджено апеляційний порядок перевірки судових рішень, що не набрали законної сили. Певна складність у вирішенні питань застосування вказаного правового інституту, викликана тим, що в Україні ще не завершений пошук моделі процесу, яка б відповідала сучасним соціально-політичним, економічним умовам та рівню правової культури. Традиційно вважається, що апеляційний розгляд властивий змагальному типу кримінального судочинства і є проявом його приватних диспозитивних засад. Але будь-яку форму перевірки судових рішень слід розглядати як гарантію захисту прав учасників процесу та засіб вирішення інших завдань правосуддя. Це можливо за наявності ефективного механізму своєчасного виправлення судових помилок судом вищестоящої інстанції, складовими якого є забезпечення доступності судового захисту, швидкість розгляду справи, дотримання принципів кримінального процесу.
Встановлені законом функції реалізуються у рішеннях апеляційної інстанції, дослідження яких пов’язано із з’ясуванням найбільш актуальних питань апеляційного провадження: повноважень суду другої інстанції та меж судового розгляду.
Більшість наукової літератури, присвяченої вивченню інституту апеляції, вийшло у дореволюційний період (точніше, з 1864 р., коли стадія апеляційного розгляду була запроваджена до кримінального процесу Російської імперії, по 1917 р.). Це роботи С.І.Вікторського, Н.В.Давидова, М.В.Духовського, А.В.Резона, А.К.Ріхтера, В.К.Постовського, В.К.Случевського, Д.Г.Тальберга, І.Я.Фойницького. Щодо сучасного періоду, то слід сказати про відсутність монографій з цього питання, що підтверджує необхідність проведення дисертаційних досліджень саме в цьому напрямку. Також, потребує узагальнення та подальшого наукового аналізу практика застосування норм КПК, що регулюють діяльність апеляційного суду, частина з яких є новими для вітчизняного кримінального процесу.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПРАВОВА ПРИРОДА ТА СИСТЕМА РІШЕНЬ АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ У КРИМІНАЛЬНОМУ СУДОЧИНСТВІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок