Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: автоматизовані стендові випробування машинобудівних виробів

Загрузка...

автоматизовані стендові випробування машинобудівних виробів / сторінка 10

Назва:
автоматизовані стендові випробування машинобудівних виробів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,48 KB
Завантажень:
215
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
І якості кількісної міри якості оцінки використовується слід коваріаційної матриці похибок оцінки [2].
Далі формулюється задача оцінки невідомих параметрів систем, тобто задача ідентифікації. Для вирішення використаний побудований алгоритм, досліджена його збіжність. Приведені результати вживання алгоритму до задач випробувань з аналізом властивостей одержаних оцінок.
Також для вирішення задачі оцінки параметрів і стану систем досліджуваного класу синтезується процедура стохастичної оптимізації. Синтез процедури заснований на відомому підході, що полягаює у виборі матриці вагових коефіцієнтів таким чином, щоб норма автоковаріації оновлюючої послідовності стала рівною нулю [36]. При цьому матриця коефіцієнтів стає оптимальною. Оцінка вектора визначається співвідношенням (9), а є рішенням рівняння . Необхідність пошуку умови, при якій математичне очікування випадкової функції рівне нулю, веде до природного вживання методу стохастичної апроксимації [46]. Задача вирішена шляхом введення матричного функціонала , де – функція, квадратична щодо матричного аргументу [15]. Якщо при , то мінімізуючи для кожного , можна одержати послідовність , що сходиться до . Оскільки розглядається випадок неповної апріорної інформації, коли значення не обчислюються явно, використовуються необхідні і достатні умови отримання екстремуму матричної функції . Для отримання значення матриці застосовується процедура:
, (11)
, - задана послідовність негативних чисел, - початкова матриця, що задається.
Якщо (- позитивно певна матриця), то розглядається псевдоградієнтна процедура стохастичної апроксимації. Точність оцінок характеризується матрицею коваріаций похибок. . Асимптотична швидкість збіжності алгоритму (11) до оптимального рішення залежить від асимптотичної матриці коваріацій похибок., визначуваної як межа . Ця матриця, у свою чергу, залежить також від матриці . Процедура оптимальна по асимптотичній швидкості збіжності при , якщо відповідна асимптотична матриця коваріаций похибок. оцінки мінімальна, тобто якщо
. (12) Матрична нерівність (12) означає, що , де - довільний вектор. Для оптимальної матриці B, що мінімізує V(B), повинна виконуватися необхідна умова існування екстремуму матричного функціонала : і, отже, .
Для визначення похідної матричної функції V по матриці B використано правило диференціювання складних матричних функцій, або, так зване, правило ланцюжка. У результаті вираз для матриці має вигляд
, де , - нормована інформаційна матриця, залежна від оптимального рішення і коваріациі шуму системи. Для набутого значення матриці коваріційна матриця похибок . Показано, що є позитивно певна матриця. Це достатня умова мінімуму матричного функціонала . При невідомій коваріації шуму системи нормована інформаційна матриця замінюється вибірковою [8,32].
У четвертому розділі викладається методика моделювання об'єктів, коли інформаційні потоки по досліджуваних технологічних процесах випробувань формуються на основі динамічних рядів вимірювань. Пропонується метод ідентифікації динамічних об'єктів в ході автоматизованих випробувань, коли нагляди за об'єктом поступають у вигляді тимчасових рядів з пропусками. Досліджуються швидкості збіжності алгоритмів і процедур ідентифікації і оцінки стану об'єктів. Як приклади, аналізуються результати вимірювань параметрів виробів в ході випробувань. Кожний контрольований параметр формує свій самостійний динамічний ряд . Місткість ряду залишається постійною, але члени ряду обновляються по мірі надходження на його вхід нових результатів. Кожний ряд досліджений відповідно до стратегії Бокса-Дженкінса і реалізований за допомогою прикладного програмного забезпечення RATS (ESTIMA) [6,37]. Сховищем даних служать робочі книги Microsoft Excel і Lotus. Нестаціонарні ряди прологарифмовані і зведені до стаціонарних рядів шляхом отримання перших і других різниць, тобто обчислення величин і відповідно. Основні ряди, що аналізуються, формують результати вимірювань, які характеризують робочі процеси у двигунах внутрішнього згорання.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Реферат на тему: автоматизовані стендові випробування машинобудівних виробів

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок