Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: автоматизовані стендові випробування машинобудівних виробів

автоматизовані стендові випробування машинобудівних виробів / сторінка 9

Назва:
автоматизовані стендові випробування машинобудівних виробів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,48 KB
Завантажень:
215
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
(5)
Процес наглядів стану представляється у вигляді функції компонент вектора стану і шуму
, , , (6)
- вектор стану системи у момент часу ; - вектор нагляду у момент часу , - послідовності незалежних випадкових величин з розподілами і , , де - символ математичного очікування; и - послідовності функцій, що відображають і в і , відповідно.
Задача оцінки вектора , в загальному випадку містить невідомі параметри, розглядається як задача знаходження правила, що дозволяє по сукупності з N послідовних наглядів однозначно знаходити оцінку . Оцінка позначається . Перший індекс указує на момент часу, для якого оцінюється вектор стану, другий, – на кількість наглядів, що використовуються. У випадку, якщо , використовуватимемо спрощене позначення оцінки замість . В першій частині розділу розв'язується задача оцінки стану системи за спостереженнями при невідомих значеннях коваріаційних матриць шумів.
Для лінійних систем при заданих функциях і , відомих характеристиках шумів і початкових умовах , що означає нормальний розподіл з математичним очікуванням і коваріаційною матрицею оптимальна оцінка вектора стану (незміщена, з мінімальною дисперсією) одержана за допомогою відомого фільтру Калмана. Алгоритм фільтру описується відомою системою рівнянь і ініціюється за заданими початковими умовами. В умовах неповної апріорної інформації про завадо-сигнальну обстановку, зокрема, про характеристики шумів, неможливо одержати оптимальні оцінки змінних вектора стану системи (5), (6). Існуючі субоптимальні алгоритми, як правило, складні в обчислювальному відношенні. При невідомих коваріаційних матрицях шумів аналітичне рішення задачі до теперішнього часу не знайдено.
Для отримання аналітичного рішення задачі в роботі вводиться міра близькості двох вірогідних розподілів вимірного вірогідного простору, пропорційна логарифму вірогідності отримання вибіркового розподілу, близького до розподілу з густиною вірогідності, коли є достатнє число вибіркових точок, які беруться відповідно до розподілу з густиною вірогідності : I(g;f)=. Інформаційна розбіжність як середня міра відстані між g(x) і f(x), аналогії з с (1), визначається виразом
J(g;f)=. (7)
У роботі запропоновано використовувати інформаційну розбіжність (7) як критерій і основу для побудови алгоритму оцінки стану і параметрів об'єктів [22,26]. Оскільки неодмінною властивістю оцінки є стохастичність, оптимальною вважається оцінка, параметри розподілу якої найбільш близькі до параметрів розподілу істинного вектора стану. Критерієм якості оцінки на кожному кроці служить міра середнього ступеня відповідності оцінки розподілу вірогідності його істинній формі. При цьому оптимальна з погляду інформаційного критерію оцінка вектора у момент часу за наслідками наглядів вектора формується співвідношенням [7]
. (8)
при заданих функціях і невідомій матриці вагових коефіцієнтів , визначуваній як рішення рівняння
. (9)
Розглядається випадок, коли має нормальний розподіл з і . Оцінка шукається в класі незміщених оцінок, описуваних виразом (8), с з коваріаційною матрицею у момент часу в момент времени .
Для визначення як аргументу функціонала (7), що повідомляє йому мінімальне значення, знову використовується необхідна умова екстремуму функціонала:. У результаті, рівняння для має вигляд:
, де . (10)
Оскільки досліджуваний функціонал є випуклим, що перевіряється відповідно до правил функціонального аналізу [30], необхідна умова існування екстремуму є і достатною. Функція сумісного розподілу випадкових векторів і визначається шляхом статистичного аналізу наглядів і оцінок системи на відповідних кроках оцінювання.
Алгоритм оцінки стану лінійної системи з апріорно невідомими коваріаціями шумів представляє окремий випадок рішення рівнянь (8), (9) [21, 26] і є простим в обчислювальному відношенні. При сталому режимі одержана оцінка є незміщеною, а в межі різниця матриць коваріаций похибок оцінки по даному алгоритму і коваріацій похибок оптимального фільтру Калмана сходиться.
У ході чисельних експериментів досліджена залежність адекватності побудованих математичних моделей і їх властивостей від апріорної інформації і кількості проведених вимірювань.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Реферат на тему: автоматизовані стендові випробування машинобудівних виробів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок