Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ ТА МЕТОД РОЗВ

Загрузка...

МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ ТА МЕТОД РОЗВ

Назва:
МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ ТА МЕТОД РОЗВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,58 KB
Завантажень:
21
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МАШИНОБУДУВАННЯ ІМ.А.М.ПІДГОРНОГО
Сисоєва Юлія Анатоліївна
УДК 519.6:514.1
МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ ТА МЕТОД РОЗВ'ЯЗАННЯ
ОПТИМІЗАЦІЙНОЇ ЗАДАЧІ РОЗМІЩЕННЯ ПРАВИЛЬНИХ МНОГОКУТНИКІВ
З УРАХУВАННЯМ ПОХИБОК ПОЧАТКОВИХ ДАНИХ
01.05.02 математичне моделювання та обчислювальні методи
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків 1998


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Харківському державному технічному університеті радіоелектроніки, Міністерство освіти України
Науковий керівник: член-кореспондент НАН України, доктор технічних наук, професор
Стоян Юрій Григорович, Інститут проблем машинобудування
ім.А.М.Підгорного НАН України, завідувач відділу математичного
моделювання та оптимального проектування
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор Яковлев Сергій Всеволодович, Університет внутрішніх справ МВС України, начальник факультету управління та інформатики;
кандидат фізико-математичних наук Євсеєва Людмила Григоріївна, Полтавський державний технічний університет ім. Ю.Кондратюка, старший викладач кафедри вищої математики
Провідна установа:
Дніпропетровський державний університет, кафедра обчислювальної математики та математичної кібернетики, Міністерство освіти України, м.Дніпропетровськ
Захист відбудеться 25 березня 1999 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.180.01 в Інституті проблем машинобудуванння ім. А.М.Підгорного НАН України за адресою: 310046, Харків-46, вул. Дм.Пожарського, 2/10.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту проблем машинобудування ім. А.М.Підгорного НАН України за адресою: 310046, Харків, вул. Дм.Пожарського, 2/10.
Автореферат розісланий 22 лютого 1999 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук Зайцев Б.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дисертаційна робота є неперервним продовженням досліджень задач геометричного проектування задач, пов'язаних з перетворюванням геометричної інформації. До даного класу відносяться, зокрема, задачі оптимального розміщення геометричних об'єктів, що виникають при розкрої матеріалів, проектуванні радіоелектронних плат, технічних систем, розробці планів промислових підприємств, розміщенні обладнання, вантажів, тощо.
Інтерес до задач розміщення визначається, з одного боку, дуже широким спектром практичних застосувань, а з іншого складністю та нетривіальністю побудови математичних моделей, необхідних для їх адекватного опису.
Множинність початкових даних, які включають інформацію про форму, розміри геометричних об'єктів, технологічні обмеження та функцію цілі, породжують велику кількість оптимізаційних задач розміщення. Але незважаючи на різноманітність цих задач, всі вони можуть бути сформульовані таким чином: необхідно розмістити дані геометричні об'єкти у даній області з урахуванням технологічних обмежень так, щоб функція цілі досягала екстремального значення.
До останнього часу розв'язання задач оптимального розміщення було зорієнтовано, в основному, на використання ідеалізованих математичних моделей матеріальних об'єктів та їх взаїмодій, коли похибки задання початкових даних не враховуються. А внаслідок того, що мова йде про оптимізаційні задачі, виникає проблема точності, стійкості та вірогідності отримуємих результатів.
Потреба у вирішенні зазначеної проблеми породила необхідність створення нового математичного апарату. Їм стало започатковане у 1992 році членом-кореспондентом НАН України Ю.Г.Стояном нове застосування інтервального аналізу в геометричному проектуванні інтервальна геометрія.
Дана дисертація присвячена прикладенню елементів цієї нової теорії до розв'язання оптимізаційної задачі розміщення правильних орієнтованих многокутників з урахуванням похибок початкових даних.
Робота виконана у відповідності з тематикою та загальним планом досліджень, що проводились на кафедрі прикладної математики Харківського державного технічного університету радіоелектроніки і у відділі математичного моделювання та оптимального проектування Інституту проблем машинобудування ім.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ ТА МЕТОД РОЗВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок