Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІАГНОСТИКА ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ХОЛОДИЛЬНИХ І ТЕПЛОНАСОСНИХ СИСТЕМ

Загрузка...

ДІАГНОСТИКА ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ХОЛОДИЛЬНИХ І ТЕПЛОНАСОСНИХ СИСТЕМ

Назва:
ДІАГНОСТИКА ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ХОЛОДИЛЬНИХ І ТЕПЛОНАСОСНИХ СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,21 KB
Завантажень:
122
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Одеська державна академія холоду
ЛОМОВЦЕВ ПАВЛО БОРИСОВИЧ
УДК 621.57
ДІАГНОСТИКА ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ
ХОЛОДИЛЬНИХ І ТЕПЛОНАСОСНИХ СИСТЕМ
Спеціальність 05.05.14. – Холодильна і кріогенна техніка,
системи кондиціонування
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 2003


Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Одеській державній академії холоду Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат технічних наук, доцент Косой Борис Володимирович,
Одеська державна академія холоду, доцент кафедри технічної термодинаміки.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Нікульшин Володимир Русланович, Одеський національний політехнічний університет, завідувач кафедрою теоретичної, загальної і нетрадиційної енергетики;
доктор технічних наук, професор Лагутін Анатолій Юхимович, Одеська державна академія холоду, професор кафедри холодильних установок.
Ведуча організація – Одеська національна академія харчових технологій, кафедра теплохладотехники.
Захист дисертації відбудеться 05.06.2003 року о 14 годин на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д41.087.01 при Одеській державній академії холоду за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Дворянська 1/3.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеської державної академії холоду.
Автореферат розісланий 30.04.2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради
доктор технічних наук, професор В.І. Мілованов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Ефективне використання паливно-енергетичних ресурсів (ТЕР) і застосування енергозберігаючих технологій є найважливішою умовою стійкого розвитку економіки. Рішення проблеми забезпечення ТЕР для задоволення зростаючих потреб населення, промисловості, сільського господарства і комунального сектора зв'язано як з активним упровадженням технологій альтернативної енергетики, так і з пошуком раціональних способів зниження енергетичних втрат і енергоємності традиційних систем перетворення енергії.
Відомо, що одним з ефективних заходів щодо економії палива і захисту навколишнього середовища, є застосування термотрансформаторів (ТТ), що працюють у режимі теплового насоса, і перетворюють природну низькопотенційну теплоту і теплові відходи в тепло більш високого потенціалу, що в ряді випадків служить альтернативою центральному паровому і водяному опаленню, електрообігріванню і т.п. При цьому, найбільший енергетичний і економічний ефект зв'язаний з можливістю спільного вироблення тепла і холоду.
Рішення про доцільність застосування технологій комплексного вироблення холоду і тепла, а також вибір робочих параметрів установок вимагають аналізу енергетичних і економічних критеріїв ефективності, експериментальне визначення і моніторинг яких являють собою трудомістку і витратну процедуру. Це, у свою чергу, ініціює задачу розробки комп’ютерно-ориентованих методик, що дозволяють здійснити чисельне дослідження і згенерувати на його основі рекомендації, як по раціональному проектуванню, так і по експлуатації діючих установок.
З іншого боку, важливою ланкою в механізмі енергозбереження є забезпечення ефективних режимів роботи (які характеризуються мінімальними відхиленнями режимних параметрів від їхніх проектних значень) енергоспоживаючих і енерготрансформуючих установок, що сприяє зниженню споживання ТЕР. Комп'ютерні системи діагностики і моніторингу, мабуть, повинні стати незамінним інструментом для рішення цієї задачі.
Мета і задачі дослідження. Основною метою даної роботи є розробка системного методу діагностики на основі створення ефективної моделюючої системи для парокомпресійних ТТ, що дозволяє ідентифікувати раціональні режими роботи й установити причини зниження ефективності окремих елементів, а також холодильних і теплонасосних установок у цілому шляхом визначення і наступного аналізу термоекономічних показників ефективності.
Об’єктом досліджень є холодильні і теплонасосні системи.
Предметом досліджень є діагностика енергетичної ефективності холодильних і теплонасосних систем, яка ідентифікує їх штатні, еталоні і ефективні режими на основі методів ексергоекономіки.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: ДІАГНОСТИКА ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ХОЛОДИЛЬНИХ І ТЕПЛОНАСОСНИХ СИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок