Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Попередження злочинності засобами кримінального права

Попередження злочинності засобами кримінального права

Назва:
Попередження злочинності засобами кримінального права
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,23 KB
Завантажень:
435
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Одеська національна юридична академія
Сорочинський Микола Георгійович
УДК 343.85
Попередження злочинності засобами кримінального права
Спеціальність 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія;
кримінально-виконавче право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Одеса – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі кримінального права Одеської національної юридичної академії Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор Туляков В’ячеслав Олексійович
Одеська національна юридична академія, завідувач кафедри кримінального права.
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор Костенко Олександр Миколайович, Інститут держави і права імені В.М. Корецького Національної академії наук України, завідувач відділу проблем кримінального права, кримінології та судоустрою;
кандидат юридичних наук, доцент Андрушко Петро Петрович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри кримінального права та кримінології.
Провідна установа:
Львівський національний університет імені Івана Франка, кафедра кримінального права та кримінології, м. Львів.
Захист відбудеться 02.07.2004 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .086.01 Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2.
Автореферат розісланий 29.05.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Р. Біла


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Вивчення та розуміння механізмів, які дозволяють попереджувати злочинність засобами кримінального права, є значимим для ефективної протидії злочинності та обмеження її негативних наслідків. Особливо це є вірним в умовах реформування кримінального законодавства та системи кримінальної юстиції, що відбуваються в Україні.
Тим чи іншим аспектам питання про попередження злочинності засобами кримінального права присвятили свої роботи автори, які працювали в галузях теорії кримінального права, соціології кримінального права та права загалом і кримінології. Комплексність теми зумовила велику кількість підходів, що їх використовували автори при її розгляді, а також те, що багато з наявних досліджень приділяють увагу лише певним аспектам названої теми.
Найбільшу увагу в літературі було приділено одному з таких аспектів, а саме превентивній ролі кримінального покарання. Цьому питанню присвятили свої роботи вчені-юристи Л.В. Багрій-Шахматов, М.О. Беляєв, І.М. Гальперін, Г.А. Злобін, І.І. Карпець, І.С. Ной, Н.А. Огурцов, А.А. Піонтковський, С.В. Полубінська, В.В. Похмєлкін, В.С. Прохоров, А.Л. Ременсон, М.О. Стручков, О.Г. Фролова, М.Д. Шаргородський, І.В. Шмаров та інші. Питання про роль кримінального права в протидії злочинності в радянській правовій літературі також традиційно розглядалося в рамках проблематики кримінальної політики. Авторами робіт з цього напрямку досліджень є М.О. Беляєв, П.С. Дагель, І.А. Ісмаїлов, В.С. Комісаров, А.І. Коробєєв та інші. Попереджувальна роль кримінального права ставала предметом уваги в роботах В.О. Глушкова, В.А. Єлеонського, Р.А. Сабітова, Е.О. Саркісової, Є.Л. Стрельцова, присвячених окремим інститутам кримінального права. Проблему попереджувальної ролі кримінального права з точки зору функцій та принципів кримінального права досліджували Г.А. Злобін, С.Г. Кєліна, В.М. Коган, М.Й. Коржанський, В.М. Кудрявцев, Н.Ф. Кузнєцова, В.Д. Філімонов та інші. А.Ф. Зелінський, О.І. Марцев, Е.О. Саркісова присвятили темі ролі кримінального права в попередженні злочинів свої комплексні дослідження. Ключові питання щодо соціальної ролі кримінального права, в першу чергу в попередженні злочинності, розглянули в свої роботах В.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Попередження злочинності засобами кримінального права

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок