Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВАЛЮТНО-КУРСОВА ПОЛІТИКА КРАЇН З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ (ПРИКЛАД УКРАЇНИ)

Загрузка...

ВАЛЮТНО-КУРСОВА ПОЛІТИКА КРАЇН З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ (ПРИКЛАД УКРАЇНИ)

Назва:
ВАЛЮТНО-КУРСОВА ПОЛІТИКА КРАЇН З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ (ПРИКЛАД УКРАЇНИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,72 KB
Завантажень:
291
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
БАРАМІЯ ВАХТАНГ НУГЗАРОВИЧ
УДК 336.02
ВАЛЮТНО-КУРСОВА ПОЛІТИКА КРАЇН З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ (ПРИКЛАД УКРАЇНИ)
Спеціальність 08.05.01 - Світове господарство
і міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Дисертаційна робота виконана на кафедрі світового господарства і міжнародних економічних відносин Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент
Пузанов Ігор Іванович,
Інститут міжнародних відносин
Київського національного університету імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри міжнародних
валютно-кредитних і фінансових відносин
Офіційні опоненти – доктор економічних наук, професор
Гриценко Андрій Андрійович,
Національний Банк України, заступник
керівника апарату Ради НБУ – керівник експертно-аналітичного центру з питань грошово-кредитної політики
кандидат економічних наук, доцент
Шевченко Володимир Юліанович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
економічний факультет
Провідна установа – Українська академія зовнішньої торгівлі
Захист дисертації відбудеться 27.01.2003 р. о 14 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д.26.001.02 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1,
З дисертаційною роботою можна ознайомитись в бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, м. Київ, вул. Володимирська, 58, к.12
Автореферат розісланий “27”грудня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Луцишин З.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми. Як суверенна держава, Україна робить перші кроки у світовому просторі, а це в свою чергу вимагає від неї низки конструктивних рішень з принципово важливих питань. У зв'язку з цим зростає необхідність передбачення ймовірного перебігу подій у майбутньому, оскільки ефективна політика є важливою складовою формування передумов сталого економічного розвитку. Вдосконалення підходів до аналізу конкретної ситуації в економіці, яка базується на прогнозі, ще тривалий час буде супутнім процесом прийняття рішень. Прогнозний аналіз стану та тенденцій у фінансовій сфері та мінливості обмінних курсів валют є особливо важливим при загостренні соціально-економічних і політичних відносин як в окремих державах, так і в світовому середовищі в цілому.
Валютний курс – не лише "ціна" однієї грошової одиниці, виражена в іншій грошовій одиниці, це синтезуючий показник, який уособлює вартісне співвідношення національних економік, їх зовнішню конкурентоспро- можність. Як і будь-яка ціна, валютний курс тієї чи іншої грошової одиниці формується під безпосереднім впливом попиту й пропозиції, що встановлюються у кожній конкретній ситуації на валютному ринку.
Розвиток економічної системи завжди формується під впливом певних одиничних явищ в умовах зіткнення чинників різної спрямованості. Досить часто повний набір факторів, які впливають на поведінку валютного курсу, є невідомим, що зумовлює необхідність пошуку нових підходів щодо прогнозування валютних курсів як у довгостроковому, так і в короткостроковому аспекті, що є особливо важливим при обранні оптимальних стратегій поведінки мікроекономічних суб'єктів господарювання.
Аналіз загального впливу та взаємодії окремих показників на розвиток економічної системи дозволяє висунути чітку гіпотезу щодо майбутніх значень конкретних параметрів. Валютна система за своєю внутрішньою будовою завжди була, й залишається нині найскладнішою ланкою світогосподарських зв'язків. Прогнозування валютних курсів дає можливість різним економічним суб'єктам впевненіше вступати у міжнародні економічні відносини, більш раціонально планувати розміщення капіталу з урахуванням можливостей щодо використання валют як об'єкта вкладення капіталів, що є особливо актуальним в умовах інфляції.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ВАЛЮТНО-КУРСОВА ПОЛІТИКА КРАЇН З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ (ПРИКЛАД УКРАЇНИ)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок