Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Створення та дослідження технології брикетування порошкових відходів алюмінієвого виробництва

Загрузка...

Створення та дослідження технології брикетування порошкових відходів алюмінієвого виробництва

Назва:
Створення та дослідження технології брикетування порошкових відходів алюмінієвого виробництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,42 KB
Завантажень:
396
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
НІКІТІН ВАДИМ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 621.762.4
Створення та дослідження технології брикетування
порошкових відходів алюмінієвого виробництва
Спеціальність: 05.03.05. - Процеси і машини обробки тиском
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Східноукраїнському національному університеті ім. В. Даля Міністерства освіти і науки України, м. Луганськ.
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
Рябічева Людмила Олександрівна,
Східноукраїнський національний
університет, зав. кафедри
"Прикладне матеріалознавство"
Офіційні опоненти:
Доктор технічних наук, професор, Бейгельзімер Яків Юхимович, Донецький національний технічний університет, професор кафедри "Обробка металів тиском" (м. Донецьк).
Кандидат технічних наук, доцент, Подлєсний Сергій Володимирович, Донбаська державна машинобудівна академія, декан факультету "Автоматизація машинобудування", зав. кафедри "Технічна механіка" (м. Краматорськ).
Провідна установа
Інститут чорної металургії ім. З.І. Некрасова НАН України, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться " 12 " вересня 2002 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.11.052.01 Донецького національного технічного університету за адресою: 83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58, в ауд. 353 V-го навчального корпусу.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донецького національного технічного університету за адресою: 83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58, II-й навчальний корпус.
Автореферат розісланий 9 серпня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої
ради Д.11.052.01,
доктор технічних наук, професор Алімов В.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В даний час в Україні нагромадилося більш 20 млрд. тонн промислових відходів, що займають площу близько 55 тис. га. Щорічний приріст твердих промислових відходів складає 1,4-1,5 млрд. тонн. Нагромадження у відвалах такої великої кількості металургійних відходів із ріку в рік приводить не тільки до вилучення корисних площ з господарського обігу, але і забрудненню повітря, ґрунтів, рослин, поверхневих і підземних вод, що негативно позначається на екологічному стані навколишнього середовища. Утилізація технологічних промислових відходів дозволяє підвищити ефективність виробництва, збільшити заощадження природних ресурсів, а також багато в чому вирішує й екологічні проблеми.
На підприємствах металургійного комплексу найбільшу вагу відходів складають супутні продукти плавлення - металургійні шлаки та шлами.
В даний час існують способи переробки шлаків, заснованих на хімічних та механічних процесах. Зокрема, шлаки алюмінієвого виробництва знайшли застосування в якості розріджувача та розкислювача при виплавці чавуну та сталі замість природних ресурсів: бокситів та плавикового шпату. Ці шлаки мають порошковий стан з пилоподібними частинками, і тому процес їхнього використання в такому становищі утруднений, тому що супроводжується пилом і забрудненням навколишнього середовища. Тому стало питання про переробку шлаків в брикети - екологічно чисту сировину для чорної металургії. Переробка ж цих шлаків в брикети дуже затруднена тим, що по своєму фізико-хімичному складу вони відносяться до важкодеформованим матеріалам. Крім того, їх складові частини гігроскопічні і швидко поглинають вологу з навколишнього середовища. Під впливом вологи деякі з них розпадаються з виділенням тепла та газів, наприклад, аміаку. Це призводить до того, що вироблені брикети через деякий час розтріскуються і розсипаються. Таким чином, вони, як і сам шлак, є нестійким під впливом атмосферного середовища. По цій причині довгий час переробляти шлаки алюмінієвого виробництва в брикети не вдавалося.
По своєму хімічному та гранулометричному складу шлаки алюмінієвого виробництва (алюмошлаки) подібні металокерамічним матеріалам, які обробляються тиском. Процеси по переробці алюмошлаків в брикети досконало ще не вивчені. Тому актуально проведення досліджень у цьому напрямку з метою створення нових технологічних процесів по переробці шлаків, що, у свою чергу, дозволить не тільки збільшити обсяг перероблених шлаків металургійної промисловості, але й заощадити такі природні ресурси, як плавиковий шпат та боксити.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Створення та дослідження технології брикетування порошкових відходів алюмінієвого виробництва

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок