Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПАРЛАМЕНТСЬКІ ОБ’ЄДНАННЯ: СВІТОВИЙ ДОСВІД ТА УКРАЇНСЬКА ПРАКТИКА (ПОЛІТОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ)

ПАРЛАМЕНТСЬКІ ОБ’ЄДНАННЯ: СВІТОВИЙ ДОСВІД ТА УКРАЇНСЬКА ПРАКТИКА (ПОЛІТОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ)

Назва:
ПАРЛАМЕНТСЬКІ ОБ’ЄДНАННЯ: СВІТОВИЙ ДОСВІД ТА УКРАЇНСЬКА ПРАКТИКА (ПОЛІТОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,75 KB
Завантажень:
484
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПОЛІТИЧНИХ І ЕТНОНАЦІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Голишев Віктор Михайлович
УДК 328.12
ПАРЛАМЕНТСЬКІ ОБ’ЄДНАННЯ: СВІТОВИЙ ДОСВІД ТА УКРАЇНСЬКА ПРАКТИКА (ПОЛІТОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ)
Спеціальність 23.00.02 - політичні інститути та процеси
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ - 2004
Дисертацією
є рукопис
Робота виконана
у відділі теоретичних та прикладних проблем політології Інституту політичних та етнонаціональних досліджень НАН України, м. Київ.
Науковий керівник
Доктор політичних наук
Смолянюк Володимир Федорович,
Апарат Ради національної безпеки і оборони України, начальник відділу суспільно-політичного моніторингу.
Офіційні опоненти
доктор політичних наук, професор Щедрова Галина Петрівна,
Східноукраїнський Національний Університет ім. В.Даля, завідуюча кафедрою політології.
кандидат історичних наук, професор Білоус Василь Стефанович,
Київський національний економічний університет, професор кафедри політології і соціології.
Провідна установа
Київський національний університет будівництва та архітектури Міністерства освіти та науки України, кафедра політичних наук, м. Київ.
Захист відбудеться “19” жовтня 2004 р. о 14.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.181.01 в Інституті політичних та етнонаціональних досліджень НАН України за адресою 01011, м. Київ, вул. Кутузова, 8, кімн. № 202.
З дисертацію можна ознайомитися у бібліотеці Інституту політичних та етнонаціональних досліджень НАН України (м. Київ, вул. Кутузова, 8, кімн. № 218).
Автореферат розісланий “16” вересня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор політичних наук Левенець Ю.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Посилення відповідальності владних структур, підвищення ефективності діяльності державних органів та взаємодії законодавчої та виконавчої гілок влади є одним з ключових завдань, що постають перед Україною у процесі реалізації стратегії економічного та соціального розвитку держави на 2002-2011 роки. Відповідно, на нинішньому етапі державотворення в Україні постала нагальна необхідність реформування політичної системи суспільства. Реформа має бути спрямована на зміцнення конституційного ладу, поглиблення демократичних засад державного управління, становлення інститутів громадянського суспільства, зміцнення національної безпеки та підвищення міжнародного авторитету держави.
Реалізація цих завдань передбачає оптимізацію системи державної влади шляхом вдосконалення представницької демократії та потребує ефективного виконання законодавчим органом своїх функцій законодавчої, установчої, представницької та контрольної. Повноцінна реалізація парламентом зазначених функцій значною мірою визначається як його конституційними повноваженнями, так і статусом, правовими засадами формування, організації та діяльності його структурних складових депутатських об’єднань (парламентських фракцій, груп та парламентських коаліцій).
Зважаючи на важливість дискусії, що розгорнулася в українському суспільстві довкола питань впровадження державно-політичної реформи, на активізацію діяльності широких політичних та громадських кіл щодо визначення напрямків та розробки основних засад реформування політичної системи держави, на суперечливість започаткованого за ініціативою Президента України Л.Кучми процесу внесення Верховною Радою України змін до Конституції України з метою переходу до парламентсько-президентської форми правління, тема дослідження ролі парламентських об’єднань в процесі становлення парламентаризму та еволюції системи влади в Україні є досить актуальною.
Актуальність теми дисертаційної роботи також зумовлена недостатньою розробленістю сучасною політичною наукою питання про значення парламентських обєднань в політичній системі суспільств перехідного типу.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Науково-дослідна робота з теми дисертації проводилася відповідно до плану програми досліджень Центру перспективних соціальних досліджень Міністерства праці та соціальної політики та НАН України „Методичні підходи щодо прогнозування напрямків соціального розвитку” та у рамках наукової проблематики, що є предметом дослідження фахівців Всеукраїнської незалежної, неурядової, громадської організації “Фонд підтримки прогресивних реформ”.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПАРЛАМЕНТСЬКІ ОБ’ЄДНАННЯ: СВІТОВИЙ ДОСВІД ТА УКРАЇНСЬКА ПРАКТИКА (ПОЛІТОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок