Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ, КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА ТА ВЛАСТИВОСТІ ТЕРНАРНИХ ПНІКТИДІВ У СИСТЕМАХ Er-{Ni, Pd}-{P, As, Sb} ТА СПОРІДНЕНИХ З НИМИ

СИНТЕЗ, КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА ТА ВЛАСТИВОСТІ ТЕРНАРНИХ ПНІКТИДІВ У СИСТЕМАХ Er-{Ni, Pd}-{P, As, Sb} ТА СПОРІДНЕНИХ З НИМИ

Назва:
СИНТЕЗ, КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА ТА ВЛАСТИВОСТІ ТЕРНАРНИХ ПНІКТИДІВ У СИСТЕМАХ Er-{Ni, Pd}-{P, As, Sb} ТА СПОРІДНЕНИХ З НИМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,01 KB
Завантажень:
338
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ІВАНА ФРАНКА
ЗЕЛІНСЬКА МАРІЯ ВАСИЛІВНА
УДК: 546.666.74.181.1+669.234.75.018
СИНТЕЗ, КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА ТА ВЛАСТИВОСТІ ТЕРНАРНИХ ПНІКТИДІВ У СИСТЕМАХ Er-{Ni, Pd}-{P, As, Sb} ТА СПОРІДНЕНИХ З НИМИ
02.00.01 неорганічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Львів 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі аналітичної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат хімічних наук, доцент
Орищин Степан Васильович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
начальник науково-дослідної частини
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Неділько Сергій Андрійович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри неорганічної хімії
доктор хімічних наук, старший науковий співробітник
Завалій Ігор Юліянович,
Фізико-механічний інститут імені Г.В. Карпенка НАН України,
м. Львів, старший науковий співробітник відділу водневих
технологій та гідридного матеріалознавства
Захист відбудеться “_21_”_вересня____2007 р. о ___1400___год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.10 у Львівському національному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України за адресою: 79005, м. Львів, вул. Кирила і Мефодія, 6, хімічний факультет, ауд. № 2.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5)
Автореферат розісланий “_15_”__серпня__2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Яремко З.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним із завдань сучасної неорганічної хімії є синтез нових сполук, встановлення їхньої кристалічної структури і вивчення хімічних та фізичних властивостей. Оскільки на даному етапі немає загальної теорії, яка б давала змогу прогнозувати взаємодію компонентів у системах, то основою пошуку нових сполук є побудова діаграм стану систем. Нагромадження такої інформації є необхідною для встановлення взаємозв’язку між складом, структурою і властивостями неорганічних речовин.
Актуальним на даний час є дослідження взаємодії компонентів у потрійних системах
Ln-M-X, де Ln – рідкісноземельний метал ітрієвої підгрупи, M – d перехідний метал, X – p-елемент III-V груп. Cполуки, які містять рідкісноземельні метали і p-елементи V групи періодичної системи, зокрема, Фосфор, Арсен і Стибій можуть бути перспективними для розробки нових функціональних матеріалів, що є важливою умовою розвитку сучасної науки і техніки.
Дослідження ізотермічних перерізів діаграм стану потрійних систем
Er-{Ni, Pd}-{P, As, Sb} дало б змогу провести порівняння з аналогами і встановити вплив заміни перехідного металу та Х-компонента на особливості взаємодії компонентів та кристалічні структури тернарних сполук у вказаних системах.
Системи з Нiкелем характеризуються утворенням великої кількості тернарних сполук та складним характером фазових рівноваг. Виходячи з розміщення Нікелю та Паладію в одній підгрупі та подібності їх деяких хімічних властивостей, можна прогнозувати утворення значної кількості тернарних пніктидів у системах з Паладієм, які на сьогодні ще майже не вивчені.
Тому об’єктом нашого дослідження ми вибрали системи Er-{Ni, Pd{P, As, Sb
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана на кафедрі аналітичної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка у відповідності з науково-тематичними планами кафедри і держбюджетними темами: ХА-162Ф “Синтез, структура і властивості боридів, алюмінідів, галідів, фосфідів та стибідів як основа для пошуку нових неорганічних матеріалів” (2003-2005 рр., номер державної реєстрації роботи 0103U001884); ХА-58Ф “Синтез, структура та властивості тернарних сполук р-елементів ІІІ, V груп з перехідними і рідкісноземельними металами та їх гідридів”, номер державної реєстрації роботи 0107U002053); а також при виконанні наукового проекту "Синтез, кристалічна структура і фізичні властивості нових тернарних пніктидів рідкісноземельних та перехідних металів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: СИНТЕЗ, КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА ТА ВЛАСТИВОСТІ ТЕРНАРНИХ ПНІКТИДІВ У СИСТЕМАХ Er-{Ni, Pd}-{P, As, Sb} ТА СПОРІДНЕНИХ З НИМИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок