Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ ТА ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ГОМО- ТА ГЕТЕРОПОЛІЯДЕРНИХ 3-ОКСОКАРБОКСИЛАТНИХ КОМПЛЕКСІВ Fe3+, Cr3+, Mn2+, Co2+ та Ni2+.

СИНТЕЗ ТА ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ГОМО- ТА ГЕТЕРОПОЛІЯДЕРНИХ 3-ОКСОКАРБОКСИЛАТНИХ КОМПЛЕКСІВ Fe3+, Cr3+, Mn2+, Co2+ та Ni2+.

Назва:
СИНТЕЗ ТА ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ГОМО- ТА ГЕТЕРОПОЛІЯДЕРНИХ 3-ОКСОКАРБОКСИЛАТНИХ КОМПЛЕКСІВ Fe3+, Cr3+, Mn2+, Co2+ та Ni2+.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,38 KB
Завантажень:
235
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИЧНОЇ ХІМІЇ ім. Л.В. ПИСАРЖЕВСЬКОГО
ГАВРИЛЕНКО КОСТЯНТИН СЕРГІЙОВИЧ
УДК 541.128.1+541.139+546.71-74,76
СИНТЕЗ ТА ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ГОМО- ТА ГЕТЕРОПОЛІЯДЕРНИХ 3-ОКСОКАРБОКСИЛАТНИХ КОМПЛЕКСІВ Fe3+, Cr3+, Mn2+, Co2+ та Ni2+.
02.00.01 – неорганічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
КИЇВ – 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського Національної академії наук України.
Науковий керівник: доктор хімічних наук, старший науковий співробітник
Павліщук Віталій Валентинович,
Інститут фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського
НАН України, провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Неділько Сергій Андрійович,
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка,
професор кафедри неорганічної хімії
кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник
Трунова Олена Костянтинівна,
Інститут загальної та неорганічної хімії ім. В.І.Вернадського НАН України, старший науковий співробітник
Провідна установа: Фізико-хімічний інститут ім. О.В.Богатського НАН України
Захист відбудеться “18“ лютого 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.190.01 в Інституті фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського НАН України за адресою: 03039, Київ-39, проспект Науки, 31.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізичної хімії ім. Л.В.Писаржевського НАН України, Київ, проспект Науки, 31.
Автореферат розісланий “14“ січня 2003 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Бобонич Ф.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Нещодавно було знайдено, що деякі з поліядерних комплексів 3d-металів проявляють ряд нетривіальних магнітних властивостей, зокрема молекулярний феро- та метамагнетизм, суперпарамагнетизм та каталітичну активність в ряді реакцій. Однак, оскільки дослідження цих сполук проводилися до останнього часу несистематично, наразі існують значні проблеми при інтерпретації магнітних та спектральних властивостей таких систем, що пов’язано як з необхідністю врахування взаємодій метал-метал всередині поліядерної частки, так і з відсутністю достатньої кількості даних щодо будови та фізико-хімічних властивостей цих комплексів. Це обумовлює потребу в отриманні нових поліядерних комплексів перехідних металів і систематичного вивчення їх структури та фізико-хімічних параметрів для співставлення властивостей якомога більшого числа подібних комплексів з метою виявлення впливу будови поліядерного каркасу на ці характеристики.
В літературі практично відсутні дані стосовно синтезу і вивчення властивостей гетерометальних (гетероядерних) комплексів 3d-металів. З іншого боку, гетерометальні триядерні комплекси є найбільш цікавими з точки зору вивчення непрямих обмінних взаємодій між різними іонами металів, що входять до складу комплексної частки.
Треба також відзначити, що цей клас координаційних сполук є перспективним для використання як будівельних блоків для побудови більш складних агрегатів, для чого потрібні комплекси з додатковими вільними місцями координації. Інформація по таким сполукам теж вкрай обмежена.
Таким чином, розробка методів синтезу та вивчення обмінних взаємодій в гетероядерних 3-оксоцентрованих карбоксилатних комплексах перехідних металів та гомоядерних комплексів, що містять замісники, придатні для подальшої їх олігомеризації, а також вивчення можливостей їх застосування є актуальним завданням сучасної хімії координаційних сполук.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами та темами. Робота виконана у відповідності до відомчої тематики відділу № 5 Інституту фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського НАН України: “Гетерогенні реакції координаційних сполук з екологічно важливими іонами металів та малими молекулами” (номер Держреєстрації 0197U006386), “Спрямований синтез і фізикохімія координаційних сполук, їх ансамблів, та одержання за їх участю гетерогенних систем для створення нових екологічно орієнтованих матеріалів” (номер Держреєстрації 0100V006230) та пошукової тематики відділу № 5 Інституту фізичної хімії ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: СИНТЕЗ ТА ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ГОМО- ТА ГЕТЕРОПОЛІЯДЕРНИХ 3-ОКСОКАРБОКСИЛАТНИХ КОМПЛЕКСІВ Fe3+, Cr3+, Mn2+, Co2+ та Ni2+.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок