Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНДУКТИВНИЙ БОМБОВИЙ КАЛОРИМЕТРДЛЯ ВИМІРЮВАННЯ ТЕПЛОТИ ЗГОРЯННЯ ПАЛИВА

КОНДУКТИВНИЙ БОМБОВИЙ КАЛОРИМЕТРДЛЯ ВИМІРЮВАННЯ ТЕПЛОТИ ЗГОРЯННЯ ПАЛИВА

Назва:
КОНДУКТИВНИЙ БОМБОВИЙ КАЛОРИМЕТРДЛЯ ВИМІРЮВАННЯ ТЕПЛОТИ ЗГОРЯННЯ ПАЛИВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,10 KB
Завантажень:
286
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Інститут технічної теплофізики НАН України
Воробйов Леонід Йосипович
УДК 536.62
КОНДУКТИВНИЙ БОМБОВИЙ КАЛОРИМЕТР
ДЛЯ ВИМІРЮВАННЯ ТЕПЛОТИ ЗГОРЯННЯ ПАЛИВА
Спеціальність 05.11.04 – прилади та методи вимірювання теплових величин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
КИЇВ - 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті технічної теплофізики НАН України
Науковий керівник - доктор технічних наук
Грищенко Тетяна Георгіївна
зав. відділом теплометрії Інституту технічної
теплофізики НАНУ
Офіційні опоненти - 1. доктор технічних наук
Жуков Леонід Федорович,
зав. відділом термометрії та фізико-хімічних
досліджень Фізико-технологічного інституту
металів та сплавів НАНУ,
2. кандидат технічних наук, доцент
Коваль Геннадій Михайлович,
директор Українського учбово-наукового центра по
стандартизації, метрології та якості продукції.
Провідна установа - Державний університет “Львівська політехніка” Міністерства освіти України, м. Львів
Захист відбудеться “ 6 “ березня 2001р. о 1400 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради К 26.224.02 в Інституті технічної теплофізики НАН України (03057, Київ-057, вул. Желябова, 2-а).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту технічної теплофізики НАН України (Київ-057, вул. Желябова, 2-а).
Автореферат розісланий “ 2 “ лютого 2000р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
канд. техн. наук_____________________________Гелетуха Г.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах гострого дефіциту енергетичних ресурсів та підвищення цін на енергоносії контроль якості палива, що видобувається в Україні та поступає по імпорту, є надзвичайно актуальним для впровадження енергозберігаючих технологій, формування обґрунтованої ціни на паливо, проведення економічних розрахунків. Вирішення проблеми економії енергоресурсів неможливе без широкого використання засобів вимірювання теплоти згоряння (калорійності) палива та підвищення метрологічної надійності цих приладів.
У високорозвинутих країнах значна увага надається достовірності та точності вимірювань теплоти згоряння палива. Так у США, в усіх контрактах на продаж газу передбачають точне вимірювання його енергоємності, причому границі допустимої похибки вимірювань теплоти згоряння дорівнюють 0,1 %.
В Україні витрати на паливо в собівартості електричної та теплової енергії, що виробляється на електростанціях та ТЕЦ, складають близько 85%. На теплових електростанціях, згідно з діючими стандартами, повинно проводитися регулярне вимірювання теплоти згоряння палива. В останні роки виникли значні труднощі у цій галузі теплотехнічних вимірювань у зв’язку з тим, що в Україні не вироблялись стандартизовані прилади для вимірювання теплоти згоряння, а водяні калориметри, що експлуатувалися у хімічних лабораторіях підприємств, морально застаріли та виробили свій фізичний ресурс. У таких калориметрах процеси вимірювань не автоматизовані і вони потребують висококваліфікованого обслуговуючого персоналу та спеціальних приміщень для експлуатації. Відносно високі ціни нових приладів (близько 78 тис. доларів США за водяні неавтоматизовані калориметри, що імпортуються з Росії і Казахстану, та 1520 тис. доларів за прилади, що виробляються в країнах дальнього зарубіжжя), низька надійність реєструючої апаратури та труднощі, пов’язані з її ремонтом, зумовлюють необхідність створення в України свого робочого засобу для вимірювання теплоти згоряння палива. Такий прилад повинен, по-перше, мати задовільні для масових технічних вимірювань метрологічні характеристики; по-друге, автоматизувати процеси підготовки до вимірювань та самих вимірювань; і, по-третє, конструкція приладу та його вузлів повинна бути пристосована до дрібносерійного виробництва, що дасть змогу задовольнити зростаючу потребу в засобах вимірювання теплоти згоряння.
Зручні для автоматизації анероїдні (безводні) калориметри характеризуються значною просторовою нерівномірністю теплових полів, а у випадку виміру високих значень енергії при обмеженні розмірів - нелінійністю характеристик, що викликає збільшення похибки вимірювань.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: КОНДУКТИВНИЙ БОМБОВИЙ КАЛОРИМЕТРДЛЯ ВИМІРЮВАННЯ ТЕПЛОТИ ЗГОРЯННЯ ПАЛИВА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок