Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат на тему: СИСТЕМА РОБОТИ З РОЗВИТКУ СТИЛІCТИЧНИХ УМІНЬ І НАВИЧОК УЧНІВ (10-11 КЛАСИ)

СИСТЕМА РОБОТИ З РОЗВИТКУ СТИЛІCТИЧНИХ УМІНЬ І НАВИЧОК УЧНІВ (10-11 КЛАСИ) / сторінка 11

Назва:
СИСТЕМА РОБОТИ З РОЗВИТКУ СТИЛІCТИЧНИХ УМІНЬ І НАВИЧОК УЧНІВ (10-11 КЛАСИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,10 KB
Завантажень:
335
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Істотна відмінність у кількісних показниках рівнів сформованості стилістичних умінь і навичок (в експериментальних 10-х класах вищий рівень становив – 26 %, достатній – 44 %, середній – 26 %, низький – 4 %, а в контрольних відповідно – 16 %, 30 %, 38 %, 16 %; в експериментальних 11-х класах високий рівень – 28 %, достатній – 49 %, середній – 21 %, низький – 2 %, а в контрольних – 17 %, 32 %, 39 %, 12%) учнів експериментальних і контрольних класів підтверджує ефективність запропонованої методичної системи.
В експериментальних класах якість навчання зросла на 16-20%, що і є свідченням доцільності застосування пропонованої системи роботи з розвитку стилістичних умінь і навичок учнів 10-11 класів у практиці навчання української мови. Аналіз результатів контрольних зрізів дає змогу стверджувати, що у процесі експериментально-дослідного навчання підтвердилася основна гіпотеза.
Педагогічні спостереження і результати дослідного навчання довели, що запропонована система роботи з розвитку стилістичних умінь і навичок внесла позитивні зміни в мовленнєвий розвиток старшокласників.
Результати проведеного дослідження дають змогу зробити такі висновки:
Система роботи зі стилістики – це єдиний процес, підпорядкований принципу наступності і перспективності, який поєднує всі ланки загальної освіти: початкову – пропедевтичне вироблення стилістичних умінь і навичок; основну – їх формування і старшу - поглиблення і систематизація. В основу побудови експериментальної системи вивчення відомостей зі стилістики покладено знання, уміння і навички, набуті учнями основної школи (5-9 класи).
Стилістичні вміння і навички учнів 10-11 класів базуються на теоретичних засадах лінгвістики, які охоплюють шість основних стилів мовлення (науковий, публіцистичний, офіційно-діловий, конфесійний, художній, розмовний) з характерними, особливими мовними ресурсами; типи (розповідь, опис та роздум) і жанри (стаття, листівка, звіт, протокол, нарис тощо) мовлення.
Хоча матеріал зі стилістики у програмах і підручниках висвітлено загалом на належному рівні, проте недостатньо повно. У процесі дослідження визначено вагоме і водночас особливе місце стилістики, яка пронизує всі розділи мови від фонетики до синтаксису, в курсі рідної мови для старшої школи.
Дані анкетування вчителів і констатувального зрізу виявили, що в сучасній старшій школі рівень сформованості стилістичних умінь і навичок учнів недостатній. Причинами цього є нечіткість у системі проведення стилістичних занять, недостатність використання стилістичних вправ і завдань на уроках мови, обмаль навчальних посібників із стилістики.
Результати експерименту підтвердили робочу гіпотезу, що поглиблення і систематизація знань основних стилістичних понять шляхом зіставлення їх суті, екстралінгвістичних чинників і мовних особливостей, системне використання на більшості, по змозі, уроків рідної мови різнотипних стилістичних вправ, активізація творчої діяльності учнів з урахуванням їхніх психолого-вікових особливостей забезпечують належний рівень стилістичних умінь і навичок старшокласників сприймати, аналізувати, будувати, редагувати і вдосконалювати стилістично диференційовані тексти, впливають на рівень мовленнєвої культури випускників загальноосвітньої школи.
Уперше в лінгводидактиці розроблено й експериментально перевірено систему роботи з розвитку стилістичних умінь і навичок старшокласників, що охоплює уточнений зміст і обсяг стилістичного матеріалу, ефективні методи і прийоми навчання стилістики, стилістичні вправи і завдання. Теми зі стилістики, визначені чинною програмою, конкретизовано стилістичними поняттями і категоріями, які слід вивчати в 10-11 класах. Зміст матеріалу зі стилістики і його обсяг покладено в основу методичних розробок уроків рідної мови для старшої школи. Теоретичний матеріал викладався за допомогою ефективних методів навчання відповідно до мети уроку: розповіді, евристичної бесіди, пояснення, спостереження над мовою, лекції.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: СИСТЕМА РОБОТИ З РОЗВИТКУ СТИЛІCТИЧНИХ УМІНЬ І НАВИЧОК УЧНІВ (10-11 КЛАСИ)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок