Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: СИСТЕМА РОБОТИ З РОЗВИТКУ СТИЛІCТИЧНИХ УМІНЬ І НАВИЧОК УЧНІВ (10-11 КЛАСИ)

СИСТЕМА РОБОТИ З РОЗВИТКУ СТИЛІCТИЧНИХ УМІНЬ І НАВИЧОК УЧНІВ (10-11 КЛАСИ) / сторінка 2

Назва:
СИСТЕМА РОБОТИ З РОЗВИТКУ СТИЛІCТИЧНИХ УМІНЬ І НАВИЧОК УЧНІВ (10-11 КЛАСИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,10 KB
Завантажень:
335
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Недостатньо дослідженою проблемою методики рідної мови залишається обґрунтування теорії і практики навчання стилістики у старших класах загальноосвітньої школи. Обмаль методичної літератури з питань вивчення стилістики утруднює роботу вчителів, що негативно позначається на рівні сформованості стилістичних умінь і навичок учнів. Повного лінгводидактичного дослідження в галузі стилістики, яке висвітлювало б питання розвитку стилістичних умінь і навичок учнів 10-11 класів, на жаль, досі не існує.
Життя зумовлює проведення нових лінгводидактичних досліджень зі стилістики. Наявні лише певні розробки змісту і методів навчання стилістики на уроках української мови в основній школі. У деяких працях учені як мовознавці, так і методисти зробили значний внесок у дослідження методики вивчення елементів стилістики, а не стилістики в цілому.
Актуальність дослідження визначається потребою суспільства у навчанні і вихованні особистості, яка володіє вміннями і навичками стилістичної грамотності; сучасними тенденціями у розвитку методики навчання української мови у функціонально-стилістичному та комунікативно-діяльнісному планах; відсутністю в методичній літературі наукового висвітлення системи розвитку стилістичних умінь і навичок учнів старшої школи. З огляду на актуальність та недостатню наукову розробленість цієї проблеми обрано тему дисертації – „Система роботи з розвитку стилістичних умінь і навичок учнів (10-11 класи)”.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Обраний напрям дослідження пов’язаний з чинною програмою з рідної мови для загальноосвітньої школи, входить до плану роботи лабораторії навчання української мови Інституту педагогіки АПН України над темою „Лінгводидактичні основи розвивального навчання української мови в загальноосвітніх школах” (№ 0198U008025).
Об’єкт дослідження - стилістичний аспект у навчанні української мови в старших класах загальноосвітньої школи.
Предмет дослідження – система роботи зі стилістики української мови у старшій школі.
Мета дослідження полягає у створенні науково обґрунтованої системи роботи над розвитком стилістичних умінь і навичок учнів 10-11 класів.
Гіпотеза дослідження. Рівень сформованості стилістичних умінь і навичок учнів 10-11 класів загальноосвітньої школи підвищиться, якщо:
- використовувати оптимальні методи і прийоми навчальної роботи;
- поглиблювати і систематизувати знання про стилістичні поняття через зіставлення їх суті, екстралінгвістичних чинників та мовних особливостей;
- удосконалювати і розвивати стилістичні вміння і навички аналізу, створення та редагування текстів;
- застосовувати систему стилістичних вправ, побудовану на текстах різних стилів мовлення;
- здійснювати вивчення відомостей із стилістики переважно на всіх уроках мови.
У процесі дослідження було поставлено такі завдання:
1. Проаналізувати теорію і практику вивчення відомостей із стилістики в 10 - 11 класах.
2. Визначити місце роботи з стилістики в цих класах.
3. Розробити експериментальну методику навчання стилістики старшокласників.
4. Перевірити ефективність пропонованої методики у ході педагогічного експерименту.
Методологічною основою дослідження є праці відомих мовознавців з питань стилістики (І.К.Білодіда, Л.А.Булаховського, В.С.Ващенка, С.І.Дорошенка, Л.І.Мацько, І.Г.Чередниченка, В.В.Виноградова, Л.В.Щерби), психологів (Б.Ф.Баєва, Д.М.Богоявленського, І.О.Синиці, О.О.Леонтьєва, М.І.Жинкіна), методистів (О.М.Біляєва, П.П.Кордун, О.М.Масюкевича, В.Я.Мельничайка, О.М.Пєшковського, М.І.Пентилюк, Л.П.Рожило).
Для вирішення поставлених завдань у процесі роботи використовувалися методи дослідження:
1) теоретичні: аналіз і синтез під час опрацювання лінгвістичної, психологічної та методичної літератури з проблеми дослідження; аналіз шкільних програм, підручників з рідної мови; узагальнення, статистична обробка і порівняльна характеристика експериментальних даних;
2) емпіричні: спостереження й аналіз уроків української мови, бесіди з учителями й учнями, анкетування вчителів та учнів для вивчення реального стану роботи з стилістики в старшій школі і визначення рівня сформованості стилістичних умінь і навичок старшокласників; педагогічний експеримент (констатувальний, формувальний, контрольний); якісний і кількісний аналіз результатів експериментально-дослідного навчання.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: СИСТЕМА РОБОТИ З РОЗВИТКУ СТИЛІCТИЧНИХ УМІНЬ І НАВИЧОК УЧНІВ (10-11 КЛАСИ)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок