Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: СИСТЕМА РОБОТИ З РОЗВИТКУ СТИЛІCТИЧНИХ УМІНЬ І НАВИЧОК УЧНІВ (10-11 КЛАСИ)

СИСТЕМА РОБОТИ З РОЗВИТКУ СТИЛІCТИЧНИХ УМІНЬ І НАВИЧОК УЧНІВ (10-11 КЛАСИ) / сторінка 4

Назва:
СИСТЕМА РОБОТИ З РОЗВИТКУ СТИЛІCТИЧНИХ УМІНЬ І НАВИЧОК УЧНІВ (10-11 КЛАСИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,10 KB
Завантажень:
335
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

У першому розділі - „Наукові засади методики навчання стилістики” – висвітлено основні поняття стилістики (стилістика, стилі і типи мовлення), стилістичні ресурси української мови (від фонетики до синтаксису); визначено психологічні умови вивчення стилістики учнями старших класів. Над питанням стилістики працювали мовознавці І.К.Білодід, Л.А.Булаховський, В.С.Ващенко, С.І.Дорошенко, Л.І.Мацько, І.Г.Чередниченко, В.В.Виноградов, Л.В.Щерба та ін.
Значна частина дослідників вважає, що метою стилістики як науки є обґрунтування існуючої стилістичної системи мови, встановлення співвідношення функціональних і експресивних стилів, визначення стилетворчих чинників, дослідження функціонування мовних одиниць, навчання розуміння, відчуття і користування мовними нормами та їх варіантами залежно від змісту, характеру, місця, мети спілкування. У лінгвістичній науці стилістичні норми існують поряд з іншими літературними нормами мови, але, на відміну від останніх, змінюються набагато швидше, ніж граматичні. Для кожного історичного періоду характерні свої стилістичні норми, мірки, смаки. Стилістика розглядає мовні засоби з погляду їх зв’язку з іншими явищами мови або з окремими типами мовлення в певний історичний період.
У стилістичній підсистемі В.В.Виноградов виділив три частини, комплекси, які взаємодіють між собою і визнані сучасними мовознавцями правильними. Це стилістика мови, стилістика мовлення, стилістика художньої літератури. Г.О.Винокур, аналізуючи вміння писати, розмовляти і стилістичні норми у практичній діяльності, виділив ще один аспект – практичну стилістику.
Основним поняттям стилістики як мовознавчої науки є стиль. Про багатозначність самого поняття писали у своїх роботах як вітчизняні, так і зарубіжні вчені (І.К.Білодід, Л.А.Булаховський, О.М.Масюкевич, В.В.Виноградов, Б.М.Головін, В.Ж.Марузо). Здавна термін „стиль” уживається в широкому значенні – манера спілкування, стилі мовлення. Словник лінгвістичних термінів дає визначення стилів мови як сукупності мовних прийомів і засобів, які обираються мовцем у залежності від мовної ситуації. В аспекті художньої літератури слово „стиль” характеризує індивідуальну творчість письменника. У практичній стилістиці це поняття означає ступінь дотримування стилістичних норм мовцем.
Стилі мовлення найбільше взаємозалежать із сферою спілкування і функціями мови. Сам вид діяльності повинен співвідноситись з конкретною формою суспільної свідомості. У процесі розвитку лінгвістичної науки подавались різні класифікації стилів з неоднаковою їх кількістю. У своєму дослідженні ми дотримуємося сучасної класифікації, яка виділяє шість стилів мовлення: науковий, офіційно-діловий, публіцистичний, художній, розмовний, конфесійний, кожний з яких ділиться на підвиди залежно від мовленнєвої ситуації. Проте останнім часом сформувалась думка щодо виділення іншого різновиду мови як самостійного – інформаційного. Ми поділяємо погляд значної частини дослідників про існування шести основних стилів мовлення, хоча у дисертації й розглянуто нові тенденції у визначенні структурно-функціональних стилів.
Розділ містить характеристику основних стилів мовлення: наукового, офіційно-ділового, публіцистичного, конфесійного, художнього і розмовного. Нами проаналізовано сферу використання, призначення, основні ознаки, функції, характерні мовні засоби, форми мовлення, жанри і підстилі кожного різновиду українського літературного мовлення.
Сучасні дослідження переконливо доводять, що мовлення (усне і писемне) реалізується людьми у двох формах – монологічній і діалогічній (полілогічній). Від мети, змісту, будови монологічного мовлення залежить вибір способу викладу думок, тобто тип мовлення. Розрізняють три основних типи мовлення – розповідь, опис, роздум. Усі вони мають свою будову, особливості, в кожному компоненти групуються по-різному. Послідовність речень, певні межі тем, закінченість думки, зв’язність є типовими рисами для кожного типу мовлення.
У розділі подано аналіз типів мовлення – розповіді, опису, роздуму – їх основних рис, складників, особливостей.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: СИСТЕМА РОБОТИ З РОЗВИТКУ СТИЛІCТИЧНИХ УМІНЬ І НАВИЧОК УЧНІВ (10-11 КЛАСИ)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок