Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: СИСТЕМА РОБОТИ З РОЗВИТКУ СТИЛІCТИЧНИХ УМІНЬ І НАВИЧОК УЧНІВ (10-11 КЛАСИ)

СИСТЕМА РОБОТИ З РОЗВИТКУ СТИЛІCТИЧНИХ УМІНЬ І НАВИЧОК УЧНІВ (10-11 КЛАСИ) / сторінка 5

Назва:
СИСТЕМА РОБОТИ З РОЗВИТКУ СТИЛІCТИЧНИХ УМІНЬ І НАВИЧОК УЧНІВ (10-11 КЛАСИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,10 KB
Завантажень:
335
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
У великих за обсягом текстах наявні усі типи мовлення, вони доповнюють один одного. Мовна організація тексту залежить від його внутрішньої структури, від логічного переплітання типів мовлення.
Навчання української мови в 10-11 класах загальноосвітньої школи передбачає поглиблення і систематизацію відомостей зі стилістики і носить комунікативно-діяльнісне та функціонально-стилістичне спрямування. Розвиток стилістичних умінь і навичок учнів спирається на знання стилів та типів мовлення, їх функціональних особливостей і здійснюється на основі різноманітних текстів. Старшокласник зобов’язаний володіти усіма рівнями мови аби спілкуватися в різних сферах діяльності, і знання основних понять стилістики дадуть міцний фундамент для досягнення поставленої мети – висловлюватись, спілкуватись, обмінюватись думками в різних життєвих ситуаціях.
Будь-яка високорозвинена мова багата виражальними засобами, в тому числі і стилістичними. Лінгвістична стилістика вивчає особливості функціонування стилів у галузі фонетики, лексики, граматики, синтаксису; аналізує, як саме співвідносяться окремі складові різних систем мови.
На підставі аналізу мовних ресурсів стилістики зроблено висновок про те, що стилістичні функції мовних одиниць сучасної української літературної мови проглядаються на всіх її рівнях від фонетики і до синтаксису. Знання стилістичних ресурсів мови, їх стильової приналежності необхідні для створення тексту як основної комунікативної одиниці. Формування вмінь і навичок створювати стилістично-диференційовані висловлювання здійснюється в основній школі, а в старшій школі поглиблюються і систематизуються на основі знань стилістичних засобів мови.
Визначення системи роботи з розвитку стилістичних умінь і навичок неможлива без урахування досягнень психолінгвістики. Питанням розвитку комунікативних умінь і навичок присвячені дослідження Б.Г.Ананьєва, Б.Ф.Баєва, М.І.Жинкіна, А.К.Маркової, 0.0.Леонтьєва, Л.С.Рубінштейна, І.0.Синиці. Питання структури стилістичних умінь і навичок, раціональних методів їх формування - актуальні для сучасної методики навчання української мови. Їх розв'язання тісно пов'язане з дослідженнями психологів та методистів (Н.Д.Бабич, П.Я.Гальперіна, С.М.Іконнікова, О.О.Леонтьєва, М.І.Пентилюк, Л.П.Рожило), які розглядають навчальний процес як діяльність.
Аналізуючи психологічну і дидактичну природу процесу засвоєння знань зі стилістики, в ньому виділяють такі основні компоненти: сприймання й усвідомлення матеріалу; осмислення суті понять та зв'язків між ними; узагальнення і систематизація; запам'ятовування і відтворення. Усі ці компоненти взаємопов'язані з оволодінням певними способами виконання дій, навичками й уміннями та їх застосуванням. Робота над виробленням стилістичних умінь і навичок тісно поєднується з вивченням усіх розділів української мови.
Психолого-педагогічний підхід до вивчення стилістики у загальноосвітній школі виділяє основні етапи формування стилістичних умінь і навичок (за М.І.Пентилюк): підготовки, формування, систематизації й узагальнення. У старшій школі здійснюється етап узагальнення, що передбачає поглиблення і систематизацію найважливіших відомостей із стилістики, повне усвідомлення та оперування стилістичними поняттями, знаходження і виправлення стилістичних помилок у висловлюваннях
Знання, вміння і навички, набуті учнями в основній школі, є фундаментом для розвитку стилістичних умінь і навичок у старшій школі із більш широким, глибшим колом стилістичних понять. Проаналізовані стилі і типи мовлення, стилістика фонетики, лексики та фразеології, словотвору, граматики дали змогу виділити теоретичні основи навчання стилістики у 10-11 класах. Учні старших класів для створення, забарвлення та увиразнення власних висловлювань мають робити найдоцільніший вибір мовних засобів у певній ситуації спілкування, застосовуючи різні стилістичні ресурси української мови.
Основними психологічними умовами вивчення стилістики в старших класах є врахування вікових особливостей учнів, психології їхнього розвитку, уяви, пам'яті, мовного чуття, процесів мислення, психолого-дидактичних факторів засвоєння мови.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: СИСТЕМА РОБОТИ З РОЗВИТКУ СТИЛІCТИЧНИХ УМІНЬ І НАВИЧОК УЧНІВ (10-11 КЛАСИ)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок