Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: СИСТЕМА РОБОТИ З РОЗВИТКУ СТИЛІCТИЧНИХ УМІНЬ І НАВИЧОК УЧНІВ (10-11 КЛАСИ)

СИСТЕМА РОБОТИ З РОЗВИТКУ СТИЛІCТИЧНИХ УМІНЬ І НАВИЧОК УЧНІВ (10-11 КЛАСИ) / сторінка 8

Назва:
СИСТЕМА РОБОТИ З РОЗВИТКУ СТИЛІCТИЧНИХ УМІНЬ І НАВИЧОК УЧНІВ (10-11 КЛАСИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,10 KB
Завантажень:
335
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

Вихідними для організації експериментальної методики стали такі положення:
1) дотримання принципу наступності і перспективності у навчанні відомостей із стилістики;
2) здійснення навчання мови не тільки на комунікативно-діяльнісній, а і на функціонально-стилістичній основі;
3) опора системи вивчення відомостей із стилістики на тексти різних стилів та типів мовлення і врахування загальнодидактичних та лінгво-методичних принципів, а також вікових особливостей учнів 10-11 класів;
4) поглиблення і систематизація знань про стилі, типи та жанри мовлення і стилістичні мовні засоби на основі зіставлення та порівняння їх функцій у різних стилях, усвідомлення учнями різниці між ними;
5) підпорядкування всієї системи вивчення відомостей із стилістики в 10-11 класах меті активного вживання української мови як засобу спілкування, пізнання і впливу.
Мета експериментальної системи роботи з розвитку стилістичних умінь і навичок учнів 10-11 класів – поглибити і систематизувати найважливіші відомості зі стилістики; удосконалювати вміння і навички відтворювати готові тексти в усній і письмовій формі, аналізувати і створювати власні висловлювання різних стилів, типів та жанрів мовлення з урахуванням ситуації спілкування; перевіряти, редагувати і вдосконалювати результати мовленнєвої діяльності.
Суть експериментальної методики охоплювала: конкретизований зміст і обсяг навчального матеріалу відповідно до чинної програми з рідної мови; методи навчання стилістики; види практичних вправ та завдань.
Розроблена методика спиралася на загальнодидактичні принципи: науковості, свідомості, міцності та практичної спрямованості знань, наступності, доступності, зв’язку з іншими розділами мови, перспективності. Крім цього, враховано і лінгво-методичні принципи: комунікативно-діяльнісний, екстралінгвістичний, структурно-семантичний, функціонально-стилістичний. Дотримання цих принципів становило лінгводидактичну основу пропонованої експериментальної системи роботи з стилістики в 10-11 класах. Підвищенню рівня стилістичних умінь і навичок сприяв раціональний відбір методів і прийомів навчання.
У дисертаційному дослідженні до кожної стилістичної теми шкільної програми визначено обсяг базових знань, умінь і навичок, який конкретизує існуючі. Стилістичні поняття поглиблювалися і систематизувалися учнями не одноразово (на конкретних уроках або під час опрацювання відповідних тем), а з поступовим розширенням інформаційного поля. Розвиток стилістичних умінь і навичок здійснювався послідовно у взаємозв’язку з попередньо набутими.
Особлива роль у методиці відводилася якості текстового матеріалу. У процесі добору текстів узято до уваги їх дидактичний потенціал, культурологічну цінність. Зміст текстів представляє національну культуру українського народу, а також зразки світової літератури.
При плануванні роботи було враховано: мету і завдання навчання рідної мови, визначені чинною програмою, доцільність і доступність пропонованого матеріалу для учнів, природність і можливість включення його в ту чи іншу програмову тему, визначені у констатувальному зрізі вихідні рівні сформованості стилістичних умінь і навичок старшокласників. Важливе місце відводилося методам розповіді, поясненню, евристичної бесіди, лекції, методам вправ. В основу системи вправ і завдань покладено різні форми роботи учнів: зіставлення мовних одиниць і текстів із стилістичного боку, аналіз і створення власних зв’язних висловлювань, редагування результатів мовленнєвої діяльності, проблемні завдання.
Експериментальне навчання проводилося в такій послідовності:
- визначення мети і завдань експериментального дослідження;
- підготовка навчального текстового і дидактичного матеріалу до вивчення конкретних тем;
- перевірка рівня стилістичних умінь і навичок за експериментальною методикою, що передбачала: а) забезпечення вчителів відповідним методичним матеріалом для проведення експериментального навчання; б) розробку тестів, завдань і вправ для контрольних зрізів з метою виявлення рівня сформованості стилістичних умінь і навичок учнів 10-11 класів;
- аналіз здобутих результатів, формулювання висновків, розробка методичних рекомендацій для вчителів-словесників.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: СИСТЕМА РОБОТИ З РОЗВИТКУ СТИЛІCТИЧНИХ УМІНЬ І НАВИЧОК УЧНІВ (10-11 КЛАСИ)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок