Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати: СИСТЕМА РОБОТИ З РОЗВИТКУ СТИЛІCТИЧНИХ УМІНЬ І НАВИЧОК УЧНІВ (10-11 КЛАСИ)

СИСТЕМА РОБОТИ З РОЗВИТКУ СТИЛІCТИЧНИХ УМІНЬ І НАВИЧОК УЧНІВ (10-11 КЛАСИ)

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
СИСТЕМА РОБОТИ З РОЗВИТКУ СТИЛІCТИЧНИХ УМІНЬ І НАВИЧОК УЧНІВ (10-11 КЛАСИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,10 KB
Завантажень:
335
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
УДК 811.161.2:371.32
КУЧЕРЕНКО Ірина Анатоліївна
СИСТЕМА РОБОТИ З РОЗВИТКУ СТИЛІCТИЧНИХ
УМІНЬ І НАВИЧОК УЧНІВ (10-11 КЛАСИ)
13.00.02 – теорія і методика навчання української мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки АПН України.
Науковий керівник: член-кореспондент АПН України, доктор педагогічних наук, професор Біляєв Олександр Михайлович, головний науковий співробітник лабораторії методики навчання української мови і літератури Інституту педагогіки АПН України.
Офіційні опоненти:
Пентилюк Марія Іванівна, доктор педагогічних наук, професор кафедри українського мовознавства і журналістики Херсонського державного університету;
Дика Наталія Михайлівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії і методики навчання української мови і літератури Київського міського педагогічного університету імені Б.Д.Грінченка.
Провідна установа:
Рівненський державний гуманітарний університет, кафедра методики викладання і культури української мови, м. Рівне.
Захист відбудеться 27.04.2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.452.02. в Інституті педагогіки АПН України (04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій частині Інституту педагогіки АПН України.
Автореферат розіслано 26.03.2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.Т.Шелехова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Розвиток України як суверенної держави сприяв значним змінам у функціонуванні та ставленні до української мови. Зросла необхідність піднести рівень мовленнєвої культури наших громадян, чому сприятиме реформування мовної освіти. При цьому багато важать дослідження ключових питань функціональної лінгвістики, а саме в галузі стилістики, оскільки цей розділ науки про мову сприяє поліпшенню мовлення учнів.
Попервах (друга половина ХХ століття) програми з української мови для загальноосвітньої школи обмежувалися вивченням переважно елементів стилістики. Питання змінилося на краще в наш час, коли відомості зі стилістики передбачені чинною програмою з рідної мови у змісті комунікативної змістової лінії і набули особливого значення. Стилістична спрямованість навчання української мови в сучасній школі дедалі набуває більшої ваги, проводиться цілеспрямовано, з урахуванням характеру матеріалу, мовленнєвої підготовки учнів, починаючи з 1-го і по 11-й клас. Особливо важливою є робота над розвитком стилістичних умінь і навичок учнів 10-11 класів. Старшокласники, вивчаючи курс української мови, повинні поглибити і систематизувати свої знання і вміння зі стилістики, що безпосередньо підвищить їхній культурно-мовленнєвий рівень.
Програма з рідної мови побудована з урахуванням комунікативно-діяльнісного та функціонально-стилістичного підходів до навчання. Основна мета курсу української мови в загальноосвітній школі - навчити учнів вільно володіти багатствами мови в різних ситуаціях спілкування. На уроках мови важливу роль, крім засвоєння лексики, фразеології, граматики та правопису, відіграє формування в учнів стилістичних умінь і навичок.
Як підсистема мови стилістика є елементом її культури, мовної практики індивіда, яка проймає всі форми усного і писемного мовлення. Добір слів з комунікативною метою відіграє особливу роль у мовленнєвому спілкуванні. Учні, вивчаючи українську мову, повинні засвоїти також стилістичні особливості мовних засобів. Сучасна програма з рідної мови для 10-11 класів передбачає поглиблення і систематизацію найважливіших відомостей з основних розділів мови і з стилістики зокрема (про стилі, типи і жанри мовлення, стилістичні засоби фонетики, словотвору, лексикології і фразеології, морфології, синтаксису).
Проблемі вивчення стилістики приділяли увагу І.К.Білодід, Ф.І.Буслаєв, Л.А.Булаховський, В.С.Ващенко, П.П.Кордун, М.І.Пентилюк, Л.М.Симоненкова, І.Г.Чередниченко, О.М.Пєшковський та ін. Ними розроблено ключові питання лінгвостилістики та методики стилістики здебільшого в середніх класах школи (щодо стилів, типів і жанрів мовлення, стилістичних ресурсів мови, а також формування стилістичних умінь і навичок).

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: СИСТЕМА РОБОТИ З РОЗВИТКУ СТИЛІCТИЧНИХ УМІНЬ І НАВИЧОК УЧНІВ (10-11 КЛАСИ)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок