Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ДОХОДАМИ ТА ВИТРАТАМИ БЮДЖЕТУ І РОЗВИТОК КАЗНАЧЕЙСЬКОЇ СИСТЕМИ ЙОГО ВИКОНАННЯ

Загрузка...

РЕФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ДОХОДАМИ ТА ВИТРАТАМИ БЮДЖЕТУ І РОЗВИТОК КАЗНАЧЕЙСЬКОЇ СИСТЕМИ ЙОГО ВИКОНАННЯ

Назва:
РЕФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ДОХОДАМИ ТА ВИТРАТАМИ БЮДЖЕТУ І РОЗВИТОК КАЗНАЧЕЙСЬКОЇ СИСТЕМИ ЙОГО ВИКОНАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,70 KB
Завантажень:
76
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Інститут економічного прогнозування
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ Наук України
ЧЕЧУЛІНА ОЛЕНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 336.14
РЕФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ДОХОДАМИ
ТА ВИТРАТАМИ БЮДЖЕТУ І РОЗВИТОК
КАЗНАЧЕЙСЬКОЇ СИСТЕМИ ЙОГО ВИКОНАННЯ
08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному торговельно-економічному університеті.
Науковий керівник | кандидат економічних наук, доцент
Булгакова Світлана Олексіївна,
Київський національний торговельно-економічний університет, завідувач кафедри фінансів.
Офіційні опоненти | доктор економічних наук
Барановський Олександр Іванович,
Центр економічних та політичних досліджень
ім. О. Разумкова, провідний експерт;
кандидат економічних наук
Гейдор Іван Іванович,
Науково-дослідний фінансовий інститут при
Міністерстві фінансів України, заступник директора з питань наукової роботи.
Провідна установа | Українська академія банківської справи, кафедра фінансів (м. Суми)
Захист відбудеться 30 січня 2003 р. о 14 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.239.01 Інституту економічного прогнозування НАН України за адресою: 01011, Київ-11, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економічного прогнозування НАН України: 01011, Київ-11, вул. Панаса Мирного, 26.
Автореферат розісланий “ 30 ” грудня 2002 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради |
Н.І.Левчук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Світовий досвід переконує, що найдоцільніше організаційно зосередити функції, пов’язані з управлінням доходами та його витратами і виконанням бюджету, в системі органів Державного казначейства України, яке має стати головним фінансовим агентом держави. Це особливо актуально для країн з перехідною економікою, яким притаманна відносно нестабільна бюджетна ситуація і які потребують концентрації ресурсів в єдиній системі. З цією метою в Україні при Міністерстві фінансів було утворено нову організаційну структуру – Державне казначейство України.
Питанню управління доходами і витратами бюджету за умов переходу економіки до ринкових відносин присвячені праці таких вчених, як О.І. Барановського, Л.М. Безгубенка, Й.М. Безкида, С.А. Буковинського, О.Д. Василика, І.І. Гейдора, Л.П. Гордєєва, І.І. Дьякова, Н.І. Деркача, А.О. Єпіфанова, О.П. Кириленко, В.І. Кравченка, Н.А. Кузьменка, І.О. Мітюкова, В.М. Опаріна, Л.Н. Павловой, К.В. Павлюка, В.М. Родіонової, В.М. Федосова, В.В. Шокуна, С.І. Юрія та інших.
Питання розвитку та становлення Державного казначейства розглядалися в публікаціях іноземних науковців: Б. Аллена., Л. Герамфалви, Е. Селігмана та інших, українських науковців: Ю.А. Бєляєва, В.В. Боніславського, С.О. Булгакової, М.В. Гумільовської, О.С. Даневича, О.І. Кірєєва, А.Г. Коломийця, В.В. Коломиса, В.Н. Костромова, С.М. Копитова, Г.Д. Маковника, Б.К. Мамакова, Т.Г. Нестеренка, М.Ф. Огданського, Г.О. П’ятаченка, П.Г. Петрашка, В.П. Тентюка, Л.В. Чистякової та інших.
Проте цілісного комплексного дослідження з метою всебічного вивчення системи управління доходами та витратами бюджету й питань казначейської системи його виконання донині в Україні не проводилося. До теперішнього часу не досліджено теоретичні проблеми становлення, особливості та тенденції розвитку казначейської системи виконання бюджету. Недостатньо розробленими на теоретичному рівні залишаються питання, пов'язані з касовим виконанням бюджету, що пояснюється стрімким розвитком Державного казначейства України і, як наслідок, суттєвим відставанням теорії від практики. При цьому практика засвідчила недоцільність прямого копіювання зарубіжного досвіду із зазначених питань.
Таким чином, відсутність теоретичних напрацювань щодо розробки та практичної реалізації системи управління доходами й витратами, касового виконання державного бюджету і нагальна потреба в цьому фінансової системи України визначили актуальність теми дисертаційного дослідження.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: РЕФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ДОХОДАМИ ТА ВИТРАТАМИ БЮДЖЕТУ І РОЗВИТОК КАЗНАЧЕЙСЬКОЇ СИСТЕМИ ЙОГО ВИКОНАННЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок