Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: ТЕХНОЛОГІї захисту поверхонь нагріву котлів ТА МІНІМІЗАЦІЯ ВТРАТ ЕНЕРГІЇ ПІД ЧАС ПРОСТОюВАННЯ ЕНЕРГОБЛОКІВ 200 і 300мвТ

Загрузка...

ТЕХНОЛОГІї захисту поверхонь нагріву котлів ТА МІНІМІЗАЦІЯ ВТРАТ ЕНЕРГІЇ ПІД ЧАС ПРОСТОюВАННЯ ЕНЕРГОБЛОКІВ 200 і 300мвТ / сторінка 3

Назва:
ТЕХНОЛОГІї захисту поверхонь нагріву котлів ТА МІНІМІЗАЦІЯ ВТРАТ ЕНЕРГІЇ ПІД ЧАС ПРОСТОюВАННЯ ЕНЕРГОБЛОКІВ 200 і 300мвТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,87 KB
Завантажень:
227
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Особистий внесок здобувача. Основні положення та результати дисертаційної роботи отримані автором самостійно. Автору дисертації належить:
·
обґрунтування необхідності і постановка задачі розробки технологій захисту поверхонь нагріву котлів та заходів, що дозволять зменшити втрати енергії під час перебування енергоблоків у резерві;
·
аналіз та обробка результатів експериментальних досліджень втрат теплової і електричної енергії під час перебування енергоблоків ТЕС у резерві та отримання відповідних аналітичних залежностей;
·
розробка алгоритму заходів із збереження устатковання в резерві;
·
створення математичної моделі визначення температури поверхні металу під час захисту газового тракту котла;
·
визначення недоліків у процесі теплообміну під час захисту поверхні металу газового тракту котла та визначення оптимальних параметрів повітря, що дозволять мінімізувати втрати теплової енергії під час захисту металу газового тракту котла.
Апробація результатів дисертації. Основні результати досліджень та розробок обговорювались на: третій Міжнародній науково–практичній конференції “Проблеми економії енергії” (Львів, 2001), Міжнародній науково–технічній конференції “Енергоефективність – 2002” (Київ, 2002), четвертій Міжнародній науково – практичній конференції “Проблеми економії енергії” (Львів, 2003).
Публікації. Основний зміст дисертації опубліковано у вісьмох працях, серед яких шість статей у фахових наукових журналах України (одна із них без співавторства), два патенти України на винахід.
Структура та обсяг дисертації. Дисертація містить вступ, чотири розділи, висновки, список використаних джерел та додатки. Обсяг матеріалу викладений на 173 сторінках, з них на 12 сторінках список використаних джерел із 123 найменувань, на 27 сторінках – 2 додатки.
Основний зміст роботи
У вступі викладено суть проблеми, обґрунтовано актуальність роботи та сформульовані основна мета та завдання досліджень, показано новизну та практичне значення роботи. Представлено відомості про апробації за темою роботи.
У першому розділі проведений огляд фахової літератури щодо стану енергетики за останні 10 років. Аналізуючи літературні джерела, можна відзначити, що за цей час відбувся стрімкий спад виробництва електроенергії, який відбувся внаслідок економічної нестабільності в країні.
Крім того, більшість ТЕС України було споруджено у 50-70 роки минулого століття, це вказує на те, що устатковання є морально застарілим та фізично зношеним (близько 70% устатковання відпрацювало понад 100 тисяч годин, а то й більше). Як наслідок, відбувся різкий спад виробництва електроенергії, а робота електростанцій за цей період характеризується низьким коефіцієнтом використання встановленої потужності. У процесі тривалої експлуатації стан устатковання погіршився, що вимагає перемаркування потужності енергоблоків. Для оцінки зменшення встановленої потужності енергоблоків ТЕС введено поняття коефіцієнта зменшення (перемаркування) номінальної потужності , який для енергоблока можна записати таким чином:
, (1)
де – зменшена номінальна потужність енергоблока, МВт; – номінальна потужність енергоблока, МВт;
Для ТЕС:
, (2)
де - коефіцієнт зменшення номінальної потужності -го енергоблока; – кількість енергоблоків, встановлених на ТЕС.
Більшість енергоблоків потужних електростанцій України вже не може генерувати запроектовану кількість електроенергії, а обчислене значення коефіцієнта зменшення номінальної потужності енергоблоків коливається в межах від 0,875 до 0,95, а для ТЕС – від 0,875 до 0,975. Отже в процесі експлуатації енергоблоків ТЕС все частіше доводиться виводити устатковання в резерв через його незадовільний стан. У зв’язку з цим виникає проблема захисту від корозії металу пароводяного і газового трактів котлів та збереження в працездатному стані основного і допоміжного устатковання, що вимагає витрат електричної та теплової енергії. Охарактеризувати приріст витрати енергії на власні потреби ТЕС можна за допомогою введеного коефіцієнта , який характеризує приріст витрати електроенергії на власні потреби ТЕС, коли частина устатковання перебуває в резерві:
, (3)
де – кількість електроенергії, яка затрачається на збереження устатковання в резерві, тис.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ТЕХНОЛОГІї захисту поверхонь нагріву котлів ТА МІНІМІЗАЦІЯ ВТРАТ ЕНЕРГІЇ ПІД ЧАС ПРОСТОюВАННЯ ЕНЕРГОБЛОКІВ 200 і 300мвТ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок