Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: ТЕХНОЛОГІї захисту поверхонь нагріву котлів ТА МІНІМІЗАЦІЯ ВТРАТ ЕНЕРГІЇ ПІД ЧАС ПРОСТОюВАННЯ ЕНЕРГОБЛОКІВ 200 і 300мвТ

Загрузка...

ТЕХНОЛОГІї захисту поверхонь нагріву котлів ТА МІНІМІЗАЦІЯ ВТРАТ ЕНЕРГІЇ ПІД ЧАС ПРОСТОюВАННЯ ЕНЕРГОБЛОКІВ 200 і 300мвТ / сторінка 4

Назва:
ТЕХНОЛОГІї захисту поверхонь нагріву котлів ТА МІНІМІЗАЦІЯ ВТРАТ ЕНЕРГІЇ ПІД ЧАС ПРОСТОюВАННЯ ЕНЕРГОБЛОКІВ 200 і 300мвТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,87 KB
Завантажень:
227
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
 кВт·год.; – кількість електроенергії, яка затрачається на допоміжне для працюючої частини електростанції, тис. кВт·год.; - кількість електроенергії, що вироблена тепловою електростанцією, тис. кВт·год.
Аналіз розрахунків показує, що для енергоблоків Бурштинської ТЕС коефіцієнт за 2002 рік становить 1,01, а для Запорізької ТЕС дорівнює 1,16. Цей коефіцієнт є більшим від одиниці, що свідчить про перевитрату електроенергії на власні потреби ТЕС.
Заходи, які застосовуються для захисту устатковання, залежать від терміну, на який воно виводиться в резерв, типу устатковання та його стану.
На стан устатковання, в першу чергу, мають вплив умови експлуатації, а саме вид спалюваного палива, режим навантаження, кількість та хімічний склад відкладень на внутрішній та зовнішній поверхнях металу теплообмінних поверхонь нагріву, а також стан самого металу.
Для захисту металу котлів зі сторони газового тракту рекомендовано термічний метод захисту. Метод полягає в тому, що нагрівають поверхні металу газового тракту підігрітим повітрям. Повітря має бути попередньо підготовлене - нагріте до температури не нижче ніж 70°С з відносною вологістю не вище ніж 40% (тобто вище від температури точки роси). Практичне застосування такого методу вказує на те, що залежно від зовнішніх умов (змінна температура, відносна вологість зовнішнього повітря) завжди необхідно подавати повітря зі сталими параметрами, що є економічно невигідним та призводить до збільшення затрат теплової і електричної енергії. Крім того, для забезпечення працездатності котлів та енергоблоків в цілому залучається до роботи допоміжне устатковання. Величину втрат теплової та електричної енергії необхідно облікувати, при цьому методики обчислення втрат енергії та розрахунки її відсутні.
У другому розділі показані схеми захисту теплоенергетичного устатковання під час перебування котлів у резерві та методики проведення вимірювань і обчислень втрат теплової та електричної енергії.
Для захисту металу газоповітряного тракту котла розроблено принципову схему захисту поверхонь нагріву котельної установки, яка дозволяє максимально використати технологічну схему енергоблока рис. 1. Схема працює таким чином: повітря забирається із-зовні через повітрозабірні патрубки 2, рухаючись коробом збору повітря 1 через дуттьовий вентилятор 3, надходить у калорифер 4, де підігрівається до потрібної температури і через повітряну сторону повітропідігрівника 5 подається в паливню котла 6 за рахунок самотяги, що створюється між котлом і димовою трубою. Рухаючись вздовж газового тракту котла, повітря омиває радіаційні 7 та конвективні поверхні нагріву (економайзер) 8 і за допомогою короба відхідних димових газів проходить через газову сторону повітропідігрівника 9, через шибери 10 та димосмок 11 надходить в димову трубу 12. Під час руху підігрітого повітря за рахунок контакту з поверхнями нагріву досягається необхідна температура металу (вища від температури точки роси).
За допомогою шибера 10 можна регулювати величину самотяги в паливні та конвективній шахті котла. Повітря на калорифер 4 відбирається із приміщення котлотурбінного цеху тоді, коли плюсова температура зовнішнього повітря, і ззовні – у випадку мінусових температур.
Особливості розробки схеми захисту теплоенергетичного устатковання залежать, в першу чергу, від технологічної схеми енергоблока ТЕС. Залежно від типу енергоблока (газомазутний чи пиловугільний) застосовують відповідну схему захисту котельної установки.
Для збереження котлів газомазутних енергоблоків у резерві застосовують схему захисту газового тракту, зображену на рис.2.
В даній схемі транспортування підігрітого повітря відбувається за рахунок самотяги димової труби з розрідженням перед димовою трубою на рівні 40-70 кг/м2. Крім того, в схемі використовується димосмок рециркуляції газів, за допомогою якого повітря додатково циркулює газовим трактом котла (газохід перед повітропідігрівником – пальники котла), що сприяє більш глибокому охолодженню повітря.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ТЕХНОЛОГІї захисту поверхонь нагріву котлів ТА МІНІМІЗАЦІЯ ВТРАТ ЕНЕРГІЇ ПІД ЧАС ПРОСТОюВАННЯ ЕНЕРГОБЛОКІВ 200 і 300мвТ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок