Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ХУДОЖНЬО-ЕСТЕТИЧНОГО СМАКУ ЯК ПРОФЕСІЙНОЇ ЯКОСТІ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ

Загрузка...

ФОРМУВАННЯ ХУДОЖНЬО-ЕСТЕТИЧНОГО СМАКУ ЯК ПРОФЕСІЙНОЇ ЯКОСТІ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ХУДОЖНЬО-ЕСТЕТИЧНОГО СМАКУ ЯК ПРОФЕСІЙНОЇ ЯКОСТІ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,32 KB
Завантажень:
432
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Південноукраїнський державний педагогічний університет імені К.Д.Ушинського (м. Одеса)
Радкіна Валентина Федорівна
УДК 378.937+378.126+370.212
ФОРМУВАННЯ ХУДОЖНЬО-ЕСТЕТИЧНОГО СМАКУ
ЯК ПРОФЕСІЙНОЇ ЯКОСТІ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Одеса – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор
Карпова Елла Едуардівна,
Південноукраїнський державний педагогічний
університет імені К.Д.Ушинського (м. Одеса),
завідувач кафедри дошкільної педагогіки
Офіційні опоненти – доктор педагогічних наук, професор
Нагорна Галина Олексіївна,
Одеська національна музична академія
імені А.В.Нежданової, професор кафедри
теорії музики та композиції
- кандидат педагогічних наук
Ващенко Людмила Феліксівна,
Кримський республіканський інститут післядипломної
педагогічної освіти, доцент кафедри педагогічних технологій і психологічного забезпечення освіти, проректор з навчально-методичної роботи
Провідна установа – Кіровоградський державний педагогічний університет імені В.Винниченка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м.Кіровоград.
Захист відбудеться 27 жовтня 2004 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.01 при Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д.Ушинського (м. Одеса) за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Ніщинського, 1
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К.Д.Ушинського (м. Одеса) за адресою: 65091, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий 20 вересня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.С.Трифонова
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Модернізація системи освіти спонукає до глибоких соціальних, духовних й економічних зрушень. Національною концепцією виховання дітей і молоді визначено, що становлення української державності, інтеграція в європейське і світове співтовариство передбачають орієнтацію на Людину, націю, пріоритети духовної культури. У зв'язку з цим набуття молодим поколінням соціального досвіду буття людини з розвиненою духовністю, високою моральною, естетичною культурою передбачає оволодіння цінностями світового і народного мистецтва, а розвиток чуття прекрасного, здатності розуміти і цінити твори мистецтва розглядається як одне із завдань національної системи освіти.
Практична реалізація означених завдань зумовлена професійною діяльністю вчителя, здатного вільно орієнтуватися в соціальних і природних умовах, розуміти особливості розвитку культури, оволодівати різноманітною науковою інформацією, постійно підвищувати рівень своєї професійної підготовки. Учитель сьогодні – це не тільки вузький предметник, а всебічно розвинена особистість, професіонал, який глибоко усвідомлює місце і роль освітніх процесів у розвитку світового духовного простору в його культурно-історичних, національних, суспільних і індивідуальних формах, поєднує глибокі фундаментальні теоретичні знання з їх практичним упровадженням. Отже, розвиток освіти в сучасних умовах вимагає підготовки такого фахівця, який уміє поєднувати навчання з гармонійним духовним вихованням особистості: не тільки готовність навчати, але й уміння спрямувати свою діяльність на формування духовного світу учня, здібного бачити й розуміти красу в довкіллі. Працювати й творити за її законами сьогодні визначається одним з критеріїв ефективності підготовки майбутніх педагогів до професійної діяльності.
Проблема естетичного у структурі особистості, її ставлення до довкілля знайшла своє відображення переважно в дослідженнях філософів (А.І.Ахмєтов, О.І.Буров, М.Ф Бучило, Т.І.Домбровська, Л.М.Коган, Л.Т.Левчук, А.С.Молчанова, З.Л. Подольська, В.М Хмара та ін.). Чимало досліджень присвячено питанням духовної культури педагога (Ж.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ХУДОЖНЬО-ЕСТЕТИЧНОГО СМАКУ ЯК ПРОФЕСІЙНОЇ ЯКОСТІ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок