Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ХУДОЖНЬО-ЕСТЕТИЧНОГО СМАКУ ЯК ПРОФЕСІЙНОЇ ЯКОСТІ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ


ФОРМУВАННЯ ХУДОЖНЬО-ЕСТЕТИЧНОГО СМАКУ ЯК ПРОФЕСІЙНОЇ ЯКОСТІ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ХУДОЖНЬО-ЕСТЕТИЧНОГО СМАКУ ЯК ПРОФЕСІЙНОЇ ЯКОСТІ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,32 KB
Завантажень:
432
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Південноукраїнський державний педагогічний університет імені К.Д.Ушинського (м. Одеса)
Радкіна Валентина Федорівна
УДК 378.937+378.126+370.212
ФОРМУВАННЯ ХУДОЖНЬО-ЕСТЕТИЧНОГО СМАКУ
ЯК ПРОФЕСІЙНОЇ ЯКОСТІ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Одеса – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор
Карпова Елла Едуардівна,
Південноукраїнський державний педагогічний
університет імені К.Д.Ушинського (м. Одеса),
завідувач кафедри дошкільної педагогіки
Офіційні опоненти – доктор педагогічних наук, професор
Нагорна Галина Олексіївна,
Одеська національна музична академія
імені А.В.Нежданової, професор кафедри
теорії музики та композиції
- кандидат педагогічних наук
Ващенко Людмила Феліксівна,
Кримський республіканський інститут післядипломної
педагогічної освіти, доцент кафедри педагогічних технологій і психологічного забезпечення освіти, проректор з навчально-методичної роботи
Провідна установа – Кіровоградський державний педагогічний університет імені В.Винниченка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м.Кіровоград.
Захист відбудеться 27 жовтня 2004 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.01 при Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д.Ушинського (м. Одеса) за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Ніщинського, 1
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К.Д.Ушинського (м. Одеса) за адресою: 65091, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий 20 вересня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.С.Трифонова
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Модернізація системи освіти спонукає до глибоких соціальних, духовних й економічних зрушень. Національною концепцією виховання дітей і молоді визначено, що становлення української державності, інтеграція в європейське і світове співтовариство передбачають орієнтацію на Людину, націю, пріоритети духовної культури. У зв'язку з цим набуття молодим поколінням соціального досвіду буття людини з розвиненою духовністю, високою моральною, естетичною культурою передбачає оволодіння цінностями світового і народного мистецтва, а розвиток чуття прекрасного, здатності розуміти і цінити твори мистецтва розглядається як одне із завдань національної системи освіти.
Практична реалізація означених завдань зумовлена професійною діяльністю вчителя, здатного вільно орієнтуватися в соціальних і природних умовах, розуміти особливості розвитку культури, оволодівати різноманітною науковою інформацією, постійно підвищувати рівень своєї професійної підготовки. Учитель сьогодні – це не тільки вузький предметник, а всебічно розвинена особистість, професіонал, який глибоко усвідомлює місце і роль освітніх процесів у розвитку світового духовного простору в його культурно-історичних, національних, суспільних і індивідуальних формах, поєднує глибокі фундаментальні теоретичні знання з їх практичним упровадженням. Отже, розвиток освіти в сучасних умовах вимагає підготовки такого фахівця, який уміє поєднувати навчання з гармонійним духовним вихованням особистості: не тільки готовність навчати, але й уміння спрямувати свою діяльність на формування духовного світу учня, здібного бачити й розуміти красу в довкіллі. Працювати й творити за її законами сьогодні визначається одним з критеріїв ефективності підготовки майбутніх педагогів до професійної діяльності.
Проблема естетичного у структурі особистості, її ставлення до довкілля знайшла своє відображення переважно в дослідженнях філософів (А.І.Ахмєтов, О.І.Буров, М.Ф Бучило, Т.І.Домбровська, Л.М.Коган, Л.Т.Левчук, А.С.Молчанова, З.Л. Подольська, В.М Хмара та ін.). Чимало досліджень присвячено питанням духовної культури педагога (Ж.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ХУДОЖНЬО-ЕСТЕТИЧНОГО СМАКУ ЯК ПРОФЕСІЙНОЇ ЯКОСТІ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок