Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАПАЛЬНІ ЦИТОКІНОВІ МЕХАНІЗМИ ТА ІМУНОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ПОРУШЕНЬ ЛІПІДНОГО ОБМІНУ ПРИ СИМПТОМАТИЧНІЙ АРТЕРІАЛЬНІЙ ГІПЕРТОНІЇ

ЗАПАЛЬНІ ЦИТОКІНОВІ МЕХАНІЗМИ ТА ІМУНОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ПОРУШЕНЬ ЛІПІДНОГО ОБМІНУ ПРИ СИМПТОМАТИЧНІЙ АРТЕРІАЛЬНІЙ ГІПЕРТОНІЇ

Назва:
ЗАПАЛЬНІ ЦИТОКІНОВІ МЕХАНІЗМИ ТА ІМУНОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ПОРУШЕНЬ ЛІПІДНОГО ОБМІНУ ПРИ СИМПТОМАТИЧНІЙ АРТЕРІАЛЬНІЙ ГІПЕРТОНІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,92 KB
Завантажень:
270
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
РОМАСЬКО НАТАЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 616.12-008.331.1-06:616.611-002.2]-078-092:612.397+577.115.7
ЗАПАЛЬНІ ЦИТОКІНОВІ МЕХАНІЗМИ ТА
ІМУНОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ПОРУШЕНЬ ЛІПІДНОГО ОБМІНУ ПРИ СИМПТОМАТИЧНІЙ АРТЕРІАЛЬНІЙ ГІПЕРТОНІЇ
14.01.02 – внутрішні хвороби
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2006 рік
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України.
Науковий керівник: заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Власенко Михайло Антонович,
Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, завідувач кафедри терапії та нефрології.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук,
професор Оспанова Тетяна Сунгашівна
Харківській державний медичний університет МОЗ України,
кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб № 2;
доктор медичних наук, професор Топчій Іван Іванович,
Інститут терапії ім. Л.Т. Малої АМН України,
завідувач відділом нефрології.
Провідна установа:
Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, м. Дніпропетровськ, кафедра госпітальної терапії №1 та проф. патології.
Захист відбудеться “___” ____________ 200__ року о ____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64. 600.04 при Харківському державному медичному університеті за адресою: 61022, м. Харків, проспект Леніна, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету (61022, м. Харків, проспект Леніна, 4).
Автореферат розіслано “__” _____________ 200__ року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, доцент Т.В. Фролова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Підвищена увага до вивчення симптоматичної артеріальної гіпертонії (САГ) ниркового генеза зв'язана з тим, що вона є другою по частоті причиною підвищення артеріального тиску (АТ) після есенціальної артеріальної гіпертонії (Сіренко Ю.С., 2005). Поширеність артеріальної гіпертонії (АГ) серед пацієнтів з хронічними нирковими захворюваннями складає близько 60% (Рекомендації Українського товариства кардіологів з профілактики та лікування артеріальної гіпертензії, 2004) і є однією з ознак активності патологічного процесу в нирках, а також ознакою необоротного погіршення їх функції (Зоніс Б.Я., Волкова Н.И., Мартиросов В.Ю. та співавт., 2000). Стійке підвищення АТ в значній мірі визначає високу частоту серцево-судинних ускладнень в популяції нефрологічних хворих, які зустрічаються частіше, ніж хронічна ниркова недостатність (National Kidney Fundation, 2002). Результати багатоцентрових досліджень, проведених за останні роки, показують необхідність жорсткого контролю АТ для профілактики прогресування ураження нирок (Epstein V., Tobe S., 2001, Praga M., 2003, Топчій І.І. 2004).
Серед дифузних паренхіматозних захворювань нирок АГ найбільш часто
(60-70%) зустрічається при хронічному гломерулонефриті (ХГН) (Кутиріна І.М., 2000). Висока частота розвитку ХГН у пацієнтів молодого віку з швидким прогресуванням в хронічну ниркову недостатність (ХНН) приводить до втрати працездатності хворих, а тому ще більше привертає увагу до вивчення механізмів розвитку і пошуку додаткових шляхів корекції ренопаренхіматозної АГ.
За останні десятиріччя провідну роль в реалізації патофізіологічних механізмів пошкодження нирок стали відводити цитокінам (ЦТ) – медіаторам запалення, які синтезуються клітинами імунної системи, мезангіальними клітинами ниркових клубочків та приймають участь в регуляції зростання клітин, синтезу і розпаду екстрацеллюлярного матрикса, імунної запальної відповіді, а також судинного тонусу (Ракитянська І.А. Рябов С.І., 1998; Тареєва І.Е., 1995; Фрейдлін І.С., 1998; Ярилін А.А., 1999; Alain T., Ziad M., 2001). В реалізації запального процесу беруть участь як прозапальні ЦТ (ІЛ-1, ІЛ-6, ФНП-?), так і протизапальні ЦТ (ІЛ-10, трансформуючий чинник зростання-?, антагоніст рецептора ІЛ-1). Проте роль про- і протизапальних ЦТ в процесах розвитку та прогресування ХГН, а також викликаною ним ренопаренхіматозною АГ вивчена недостатньо.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ЗАПАЛЬНІ ЦИТОКІНОВІ МЕХАНІЗМИ ТА ІМУНОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ПОРУШЕНЬ ЛІПІДНОГО ОБМІНУ ПРИ СИМПТОМАТИЧНІЙ АРТЕРІАЛЬНІЙ ГІПЕРТОНІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок