Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІФУНКЦІОНАЛЬНІСТЬ МЕТАФОРИ В ІНДИВІДУАЛЬНОМУ СТИЛІ ЮРІЯ КЛЕНА

ПОЛІФУНКЦІОНАЛЬНІСТЬ МЕТАФОРИ В ІНДИВІДУАЛЬНОМУ СТИЛІ ЮРІЯ КЛЕНА

Назва:
ПОЛІФУНКЦІОНАЛЬНІСТЬ МЕТАФОРИ В ІНДИВІДУАЛЬНОМУ СТИЛІ ЮРІЯ КЛЕНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,17 KB
Завантажень:
62
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна академія наук України
Інститут літератури імені Т.Г.Шевченка
МАКАРЕНКО Лариса Вікторівна
УДК 821.161.2
ПОЛІФУНКЦІОНАЛЬНІСТЬ МЕТАФОРИ В ІНДИВІДУАЛЬНОМУ СТИЛІ ЮРІЯ КЛЕНА
10.01.01 – українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук
Київ-2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української літератури Житомирського державного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України, м. Житомир.
Науковий керівник: – доктор філологічних наук
БІЛОУС Петро Васильович,
професор кафедри української літератури
Житомирського державного університету
імені Івана Франка.
Офіційні опоненти: – доктор філологічних наук,
АСТАФ’ЄВ Олександр Григорович,
професор кафедри теорії літератури та
компаративістики Інституту філології
Київського національного університету
імені Т.Г. Шевченка;–
кандидат філологічних наук,
ЦИМБАЛ Ярина Володимирівна,
науковий співробітник Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України.
Провідна установа: Одеський національний університет імені І.І. Мечникова, кафедра української літератури, Міністерство освіти і
науки України, м. Одеса.
Захист відбудеться "11" червня 2007 р. о 13.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.178.01 в Інституті літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України (01001, м. Київ, вул. М.Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України (01001, м. Київ, вул. М.Грушевського, 4)
Автореферат розісланий "8" травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.М. Нога


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Українська поезія першої половини ХХ століття позначена активними художніми пошуками, але не всім їм судилося (передовсім через політичні та ідеологічні обставини) повною мірою репрезентувати літературний процес, національну специфіку письменства. Частину творчого доробку поетів було вилучено з художньої свідомості України і на тривалий час приречено перебувати в забутті, а інша потрапила поза межі України і там саморозвивалася, утримуючи тяглість літературного розвитку, додаючи до нього нові риси. Нині маємо можливість не лише реконструювати поступ українського слова в означеному півстолітті, актуалізувати його художній та ідейний смисл, а й по науковому виважено дослідити специфіку естетичних пошуків, зародження і розгортання нових художніх ідей, реалізованих у численних творах, котрі донедавна були зовсім не відомі читачеві в Україні.
Сучасний погляд на творчість проскрибованих раніше літературних імен засвідчує, що вона може бути перечитана заново й істотно доповнена, а нерідко може і внести корективи в наше уявлення про літературне життя певної епохи, його естетичні особливості, жанрово-стильову динаміку.
Юрій Клен – Освальд Бургардт – також належав донедавна до "забутих" письменників. Творчість Юрія Клена, яка вирізнялася серед поетичного доробку митців Радянської України та еміграції синтезом київської неокласичної традиції, світоглядних принципів "вісниківської квадриги" та трагічного оптимізму "празької школи", цілком закономірно стала об’єктом літературознавчих студій та ґрунтовних критичних розвідок як в Україні, так і поза її межами.
Проте естетична природа образної мови творів самобутнього поета на сьогодні вивчена недостатньо. У 40-50-х роках ХХ ст. нечисленні виступи Д. Донцова, Є. Маланюка, Ю. Шереха про творчість митця позначені публіцистичним пафосом. Чи не єдиною спробою структурного вивчення Кленового твору (поеми "Попіл імперій") були дослідження В. Державина, котрий розробив методологічну базу для її текстової та композиційної інтерпретації. Вивчення ж окремих аспектів стильової парадигми поета (Н. Герцен-Русова, В. Міяковський, Ю. Лавріненко, Я. Славутич, О. Тарнавський, П. Шум-Стебельська) не розкривало цілісної картини його творчої оригінальності.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ПОЛІФУНКЦІОНАЛЬНІСТЬ МЕТАФОРИ В ІНДИВІДУАЛЬНОМУ СТИЛІ ЮРІЯ КЛЕНА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок