Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Синтез, перетворення та властивості 3,5-дизаміщених 4-тіазолідонів

Загрузка...

Синтез, перетворення та властивості 3,5-дизаміщених 4-тіазолідонів

Назва:
Синтез, перетворення та властивості 3,5-дизаміщених 4-тіазолідонів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,27 KB
Завантажень:
93
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ДАНИЛА ГАЛИЦЬКОГО
РОМАН ОЛЕКСАНДРА МИРОНІВНА
УДК 615.012.1:547.79
Синтез, перетворення та властивості
3,5-дизаміщених 4-тіазолідонів
15.00.02 – фармацевтична хімія та фармакогнозія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фармацевтичних наук
Львів - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фармацевтичної, органічної та біоорганічної хімії Львівського державного медичного університету ім. Данила Галицького Міністерства охорони здоров'я України.
Науковий керівник: кандидат фармацевтичних наук, доцент
Лесик Роман Богданович
Львівський державний медичний університет
ім. Данила Галицького, доцент кафедри фармацевтичної, органічної та біоорганічної хімії.
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Новіков Володимир Павлович
Національний університет "Львівська
політехніка", завідувач кафедри технології біологічно активних сполук, фармації та біотехнології;
доктор фармацевтичних наук, доцент
Коваленко Сергій Іванович
Запорізький державний медичний університет,
доцент кафедри фармацевтичної хімії.
Провідна установа: Національний фармацевтичний університет (м. Харків), кафедра фармацевтичної хімії.
Захист відбудеться 16.05.2003 року о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.600.02 у Львівському державному медичному університеті ім. Данила Галицького за адресою: 79010, м. Львів, вул. Пекарська, 69.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Львівського державного медичного університету ім. Данила Галицького (79000, м. Львів, вул. Січових Стрільців, 6).
Автореферат розісланий 14.04.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гасюк Г.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Синтез і систематичне вивчення нових гетероциклічних сполук, серед яких широким спектром фармакологічної активності виділяються тіазолідини, є актуальним і перспективним завданням фармацевтичної та органічної хімії. Аналіз електронної версії бази сучасних лікарських засобів “Negwer – organic-chemical drugs and their synonyms” та різноманітних джерел наукової інформації показав, що в світі у медичну практику впроваджено 40 синтетичних лікарських засобів – похідних тіазолідину, не враховуючи пеніцилінів. Тіазолідини відносяться до антимікробних, антигельмінтних, противірусних, протипухлинних, антигіпертензивних, снодійних, спазмолітичних, протизапальних, муколітичних, гепатопротекторних, противиразкових, імуномодулюючих, антидіабетичних, седативних, антипротозойних засобів тощо. З іншого боку останнім часом в наукових дослідженнях зростає роль 4-тіазолідонів та споріднених гетероциклів, що відображено в роботах Б.С. Зіменковського, О.В. Владзімірської, В.П. Музиченка, Й.Д. Комариці, Ohishi Yoshitaka, Hanefeld Wolfgang, B.B. Lohray, K.A. Reddy, R. Maccari та інших. В медичну практику впроваджено стимулятори ендогенного інсуліну (троглітазон, піоглітазон), інгібітор альдозоредуктази (епальрестат). Ряд 4-тіазолідонів знаходяться на різних стадіях клінічних досліджень як потенційні антитиреоїдні, протизапальні, антимікробні, серцево-судинні, тромболітичні засоби. Отже поглиблене вивчення похідних 4-тіазолідону, їх синтез, дослідження біологічної активності та встановлення взаємозв’язку між структурою і дією представляє безперечний інтерес як з теоретичної точки зору, так і в плані спрямованого синтезу потенційних лікарських засобів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами. Дисертаційна робота виконана згідно з планом проблеми “Фармація” МОЗ України і є фрагментом комплексної науково-дослідної роботи Львівського державного медичного університету ім. Данила Галицького (№ державної реєстрації 0197U000589, шифр теми ІН 10.06.0001.96).
Мета та завдання дослідження. Метою даної роботи був синтез нових 3,5-дизаміщених 4-тіазолідонів, їх похідних та пошук серед них ефективних та малотоксичних фізіологічно активних речовин для оптимізації спрямованого синтезу потенційних лікарських засобів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Синтез, перетворення та властивості 3,5-дизаміщених 4-тіазолідонів

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок