Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ І ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНІ

СТАНОВЛЕННЯ І ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНІ

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ І ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,38 KB
Завантажень:
135
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА ГІРНИЧА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ТАБІНСЬКИЙ ВІКТОР АНТОНОВИЧ
УДК 334.012.64 (477)
СТАНОВЛЕННЯ І ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ
МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНІ
08.01.01. - Економічна теорія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ - 2000
Дисертацією є рукопис.
Дисертаційна робота виконана на кафедрі економічної терії Дніпропетровського державного фінансово-економічного інституту Міністерства фінансів України (м. Дніпропетровськ)
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор Батура Олександр Васильович, Дніпропетровська державна медична академія (м.Дніпропетровськ), Міністерство охорони здоров’я України, завідувач кафедри гуманітарних та соціально-економічних дисциплін.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор Мельник Леонід Юхимович, Дніпропетровський державний аграрний університет Міністерства аграрної політики України (м.Дніпропетровськ), завідувач кафедри економічної теорії та економіки сільського господарства;
кандидат економічних наук Ніколенко Інна Юріївна, Київський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри політичної економії обліково-економічних факультетів.
Провідна установа: Національний університет ім. Тараса Шевченка (м. Київ), Міністерство освіти і науки України, кафедра теоретичної та прикладної економіки.
Захист відбудеться “__26__” ____січня______2001 р. о __14-00___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 08.080.01 у Національній гірничій академії України за адресою: 49027, м.Дніпропетровськ, пр. К.Маркса, 19, ауд. 1/107
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної гірничої академії України за адресою: 49027, м.Дніпропетровськ, пр. К.Маркса, 19.
Автореферат розісланий “__22___” ______грудня_______2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук,
доцент О.П. Грідін


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Для сучасного економічного стану України особливе значення мають ті дослідження, які націлені на розробку ефективних заходів щодо прискореного розвитку механізму формування ринкових відносин.
Важливою складовою частиною на шляху створення в Україні конкурентоспроможної ринкової економічної системи є становлення і функціонування сучасного підприємництва. Як свідчить світовий досвід, серед численних важелів економічного розвитку найкращим і найзначимішим вважається важіль умілої реалізації можливостей і взаємодії не тільки великих і середніх, а й малих підприємств. В умовах формування ринкових відносин при обмежених фінансових ресурсах суб'єкти малого підприємництва, які не потребують великого стартового капіталу, більш активні в інноваційній діяльності, сприяють створенню додаткових робочих місць, спроможні стимулювати структурну перебудову економіки та наповнити ринок товарами і послугами. Вони є джерелом формування “середнього класу”, а також вихідною соціально-економічною базою відтворення ефективних виробничих відносин.
Найважливішою умовою трансформаційних ринкових перетворень економіки України, безумовно, є здійснення науково обґрунтованих структурних соціально-економічних реформ. Це зумовлює цілий ряд нагальних проблем, зокрема і тих, що стосуються становлення та подальшого розвитку малого підприємництва, визначення його місця і ролі в господарському механізмі.
Таким проблемам особливої ваги надавали визначні науковці різних часів, зокрема, Р.Кантильон, А.Сміт, Ж.Б.Сей, А.Маршал, М.Вебер, В.Зомбарт, Й.Шумпетер, Ф.Хайєк та інші. Але в їх роботах аналіз, як правило, спрямований на вирішення проблем розвитку суб’єктів малого підприємництва в умовах розвиненого ринкового господарства і сталої соціально–економічної системи.
Трансформаційні процеси в Україні здійснюються в умовах несформованого інституціонального середовища та нерозвиненої підприємницької системи господарювання. Це зумовлює необхідність подальших теоретичних досліджень з метою розробки ефективного механізму розвитку та підтримки малого підприємництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ І ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок