Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Звіт про міжнародну угоду з діагностики та лікування бронхіальної астми

Звіт про міжнародну угоду з діагностики та лікування бронхіальної астми

Назва:
Звіт про міжнародну угоду з діагностики та лікування бронхіальної астми
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,23 KB
Завантажень:
495
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА
Актуальність проблеми. За останні роки значно підвищив-ся інтерес до проблеми інфекційно-залежної бронхіальної астми як в нашій країні, так і за її межами. Це знайшло своє відобра-ження в матеріалах “Звіту про міжнародну угоду з діагностики та лікування бронхіальної астми”, який був прийнятий в берез-ні 1992 року Національним інститутом кардіології, пульмоноло-гії та гематології; Національним інститутом охорони здоров’я /Бетеста, Меріленд /США/, 1992/.
Дослідження показали, що симптоми бронхообструкції, як правило, з’являються одночасно з симптомами інфекції, та зали-шаються після одужання, загострюючись при наступній інфекції /А.Д.Адо, 1983; М.Е.Гершвін, 1983; В.І.Пицький, 1991; Г.Б.Федосєєв, 1994; А.Г.Чучалін, 1996/.
Враховуючи важливу роль імунної системи в патогенезі інфекційно-залежної бронхіальної астми, велике місце в рішенні вказаної проблеми належить питанням імуномодуляції порушень імунного статусу, який неминуче виникає на першому етапі роз-витку захворювання. Для успішного проведення лікувальних захо-дів, спрямованих на покращення функціонування імунної системи, треба чітко з’ясувати роль окремих її ланцюгів у розвитку процесу, встановивши чіткі критерії імунодефіциту.
До теперішнього часу одержані переконливі докази пору-шень імунологічної реактивності при інфекційно-залежній брон-хіальній астмі, які проявляються в основному Т-клітинною дис-функцією, пригніченням неспецифічних факторів захисту /Беклемішев Н.Д., 1986; Гюллінг Е.В., 1994; Чучалін А.Г., 1997/. Це потребує певних імунокоригуючих дій в складі лікувальних схем. Специфічна імунотерапія, яка використовується при ійфекційно-залежній бронхіальній астмі за допомогою бактеріальних алергенів, є малоефективною.
Доведено, що у хворих на інфекційно-залежну бронхіальну астму виключне значення має вторинна імунна недостатність, яка характеризується змінами в різних ланках системного імуні-тету, а також неспецифічного захисту організму та зниженням активності місцевого імунітету. Присутність різноманітних по-рушень імунологічного стану у хворих на інфекційно-залежну бронхіальну астму потребує такої імуномодуляції, яка б пози-тивно діяла на всі ланки системи імунітету. Таким вимогам відповідає імуномодулятор рибомуніл, який забезпечує подвійний імуномодулюючий ефект: — /специфічний — через рибосоми 4-х мікробних штамів
Klebsiella pneumoniae, Diplococcus pneumoniae, Haemophylus influenzae, Streptococcus pyogens;/ — неспецифічний: через мембранні протеоглікани Klebsiella pneumoniae, які стимулюють фагоцитоз та цитотоксичну дію природних кілерів.
Як правило, імуномодуляція з такою подвійною дією дає кращий клінічній ефект.
Разом з тим ефективність застосування рибомунілу при інфекційно-залежній бронхіальній астмі майже не вивчена.
Внаслідок цього, вивчення механізмів дії та характера змін імунологічної реактивності та алергічного статусу хворих під впливом рибомуніла обумовлює актуальність теми та диктує необхідність проведення цього дослідження.
Мета роботи. Підвищити ефективність лікування хворих інфекційно-залежною бронхіальною астмою шляхом застосування специфічної рибосомальної вакцини рибомуніла.
Для досягнення цієї мети поставлені такі задачі:
 
1. Розробити методику застосування рибосомальної специ-фічної імуновакцини рибомуніла у хворих на інфекційно-залежну бронхіальну астму.
2. Вивчити імунологічні зміни і особливості перебігу імунологічних реакцій в організмі хворих на інфекційно-залежну бронхіальну астму в результаті лікування рибосомальної спе-цифічної імуновакцини рибомунілом.
3. Вивчити клінічну ефективність лікування хворих на інфекційно-залежну бронхіальну астму рибосомальною специфічною імуновакциною рибомунілом.
4. Розробити показання до лікування хворих на інфекційно-залежну бронхіальну астму рибосомальною специфічною імуновак-циною рибомунілом.
Наукова новизна. Доведена можливість підвищення ефек-тивності лікування хворих на ІЗБА шляхом включення в комплекс лікувальних заходів рибосомальної специфічної вакцини рибомуніла.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Звіт про міжнародну угоду з діагностики та лікування бронхіальної астми

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок