Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНА БЕЗПЕКА ТОРГОВЕЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА

Загрузка...

ЕКОНОМІЧНА БЕЗПЕКА ТОРГОВЕЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА

Назва:
ЕКОНОМІЧНА БЕЗПЕКА ТОРГОВЕЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,65 KB
Завантажень:
463
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ЕКОНОМІКИ І ТОРГІВЛІ
ім. М.ТУГАН-БАРАНОВСЬКОГО
ДЕМ'ЯНЕНКО ГАЛИНА ЄВГЕНІВНА
УДК 338.246: 339.17
ЕКОНОМІЧНА БЕЗПЕКА ТОРГОВЕЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА
Спеціальність 08.07.05 – Економіка торгівлі та послуг
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Донецькому державному університеті економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Омелянович Лідія Олександрівна, Донецький державний університет економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри фінансів.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук
Барановський Олександр Іванович, Український Центр економічних і політичних досліджень ім. О. Разумкова Міністерства освіти і науки України, провідний експерт;
кандидат економічних наук, професор
Власова Наталя Олексіївна, Харківська державна академія технології та організації харчування Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри економіки підприємств харчування і торгівлі
Провідна установа – Львівська комерційна академія Укоопспілки (м. Львів)
Захист відбудеться "11" грудня 2003 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.055.01 у Донецькому державному університеті економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського Міністерства освіти і науки України за адресою: 83050, м. Донецьк, вул. Щорса, 31.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького державного університету економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського за адресою: 83017, м. Донецьк, б. Шевченка, 30.
Автореферат розісланий "11" листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Виноградова О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Стабільне функціонування, зростання економічного потенціалу будь-якого підприємства в умовах ринкових відносин багато в чому залежить від наявності надійної системи економічної безпеки. Це цілком відноситься і до торговельних підприємств. Більш того, торгівля має безпосередні чисельні зв’язки та взаємодію з виробниками-постачальниками товарів, посередниками, споживачами, галузями і підприємствами, що надають різні послуги для оснащення і належної організації торговельно-технологічного процесу. А звідси, торгівля є найбільш вразливою галуззю від зовнішнього середовища. Крім того, специфіка торговельної діяльності, необхідність постійного забезпечення комфортного для покупців торговельного процесу, урахування сукупності факторів, що впливають на якісне виконання функцій торгівлі, свідчать і про об’єктивну можливість виникнення внутрішніх проблем, які необхідно оперативно вирішувати, або своєчасно передбачати і упереджувати їх появу.
Практика і наукові дослідження показують те, що організація сучасної торговельної діяльності підприємств потребує відпрацювання і створення системи економічної безпеки, яка б ураховувала ті негативи, що може спричинити кожна сторона або економічна дія щодо торговельного підприємства. Наукові аспекти економічної безпеки держави як складової національної безпеки досліджені в наукових працях вітчизняних і зарубіжних вчених. Серед них: Г. Андрощук, О. Архипов, О. Барановський, Н. Болва, Н. Власова, В. Геєць, О. Грунін, Г. Дарнопих, В. Захарченко, Є. Іванов, В. Картавцев, О. Новікова, Г. Пастернак-Таранушенко, Л. Омелянович, В. Сенчагов, Н. Сергієнко та ін. Із зарубіжних вчених, погляди яких вивчалися в процесі дослідження, слід відзначити В. Ойкена, І. Шумперта, Я. Корнаі.
Вивчення теоретичної спадщини дозволило зробити висновок про те, що більшість вчених свої дослідження присвячували або аналітичному огляду негативів, що відбиваються на економічній безпеці, або прогностичним підходам до зміни внутрішнього і зовнішнього середовища підприємств. Крім цього, приділяється увага проблемам побудови ризик-менеджменту підприємств, у тому числі торговельних, хоча апробація цієї системи і її діагностика саме з позиції економічної безпеки не проводилась.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНА БЕЗПЕКА ТОРГОВЕЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок