Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> властивості вихорів у двовимірних легкоплощИнних феромагнетиках

властивості вихорів у двовимірних легкоплощИнних феромагнетиках

Назва:
властивості вихорів у двовимірних легкоплощИнних феромагнетиках
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,73 KB
Завантажень:
41
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
ім. Б.І. Вєркіна
Прилепський Ярослав Євгенович
УДК 537.611.2, 537.611.3, 537.635
властивості вихорів у двовимірних
легкоплощИнних феромагнетиках
Спеціальність 01.04.02 – теоретична фізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор фізико-математичних наук, професор Ковальов Олександр Семенович, Фізико-технічний інститут низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України, провідний науковий співробітник; Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, професор кафедри теоретичної фізики.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор Конторович Віктор Мусійович, Радіоастрономічний інститут НАН України, головний науковий співробітник.
кандидат фізико-математичних наук, доцент Шека Денис Дмитрович, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, доцент.
Провідна установа:
Інститут монокристалів НТК „Інститут монокристалів”, НАН України, м. Харків.
Захист відбудеться “8” липня   року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .175.02 у Фізико-технічному інституті низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України (61103, м. Харків, пр. Леніна, 47).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Фізико-технічного інституту низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України (61103, м. Харків, пр. Леніна, 47).
Автореферат розісланий “5”  червня  2003 р.
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради,
доктор фізико-математичних наук Харченко М.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останні 30 років дослідження нелінійних властивостей фізичних систем різної природи сформувалося в новий напрямок фізики (теоретичної, математичної й експериментальної), багатообіцяючий як з точки зору досліджень фундаментальних законів, так і з-за можливості численних технологічних застосувань. Можна говорити про виникнення нової, „нелінійної фізики”. Важливою галуззю теорії нелінійних явищ є фізика твердого тіла, і, зокрема , нелінійна оптика, теорія слабкої надпровідності, нелінійна теорія пружності і фізика магнітовпорядкованих середовищ. Останні особливо цікаві в плані фундаментальних досліджень і технічних застосувань. Різноманітність магнітних структур (феро- і антиферомагнетики, феріти та спінові стекла, легкоплощинні і легковісні магнетики, тривимірні, квазідвовимірні і квазіодновимірні середовища, магнітні двовимірні плівки і т.д.) приводить до існування великої кількості можливих нелінійних збуджень у магнітовпорядкованих середовищах: нелінійних спінових хвиль, доменних границь, хвиль повороту намагніченості, динамічних магнітних солітонів, магнітних вихрів, скірміонів та ін. Відомий ряд важливих рішень для багатовимірних солітонів, і серед них рішення для двовимірних топологічних солітонів різного типу: магнітних скірміонів (по сучасній термінології) у легковісних магнетиках і магнітних вихрів у легкоплощинних магнетиках [1]. Вивчення саме багатовимірних (і, в першу чергу, двовимірних) магнетиків стало особливо важливим останнім часом. Це пов'язано, по-перше, із синтезом і експериментальними дослідженнями великої кількості нових двовимірних і квазідвовимірних шаруватих магнітних сполук (интеркальованих графітом та органікою), у яких було виявлено багато проявів нелінійної регулярної і стохастичної динаміки. По-друге, практичний інтерес до подібного роду досліджень виник у зв'язку з вивченням квазідвовимірних багатошарових магнітних систем, можливість застосування яких у надщільних носіях інформації, MRAM (magnetіc random access memory) і елементах зчитування інформації активно обговорюється у останні 10 років [2]. Останнім часом, у зв'язку з істотним прогресом у створенні різноманітних магнітних наноструктур важливим об'єктом експериментального і теоретичного дослідження стали так звані магнітні доти, надґратки таких дотів, а також „магнітні молекули” [3].

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: властивості вихорів у двовимірних легкоплощИнних феромагнетиках

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок