Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФЛОРИСТИЧНА ТА ЦЕНОТИЧНА РІЗНОМАНІТНІСТЬ ОСТРОВІВ ПІВНІЧНО-ЗАХІДНОГО УЗБЕРЕЖЖЯ АЗОВСЬКОГО МОРЯ ТА СИВАША

ФЛОРИСТИЧНА ТА ЦЕНОТИЧНА РІЗНОМАНІТНІСТЬ ОСТРОВІВ ПІВНІЧНО-ЗАХІДНОГО УЗБЕРЕЖЖЯ АЗОВСЬКОГО МОРЯ ТА СИВАША

Назва:
ФЛОРИСТИЧНА ТА ЦЕНОТИЧНА РІЗНОМАНІТНІСТЬ ОСТРОВІВ ПІВНІЧНО-ЗАХІДНОГО УЗБЕРЕЖЖЯ АЗОВСЬКОГО МОРЯ ТА СИВАША
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,38 KB
Завантажень:
124
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ БОТАНІКИ ім. М.Г. ХОЛОДНОГО
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
КОЛОМІЙЧУК Віталій Петрович
УДК 581(527+55+9)+57.063(477.64+72)
ФЛОРИСТИЧНА ТА ЦЕНОТИЧНА РІЗНОМАНІТНІСТЬ ОСТРОВІВ ПІВНІЧНО-ЗАХІДНОГО УЗБЕРЕЖЖЯ АЗОВСЬКОГО МОРЯ ТА СИВАША
03.00.05 – ботаніка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України.
Науковий керівник доктор біологічних наук, професор,
Андрієнко-Малюк Тетяна Леонідівна,
Інститут ботаніки ім. М.Г. Холодного НАНУ,
завідувач міжвідомчою комплексною лабораторією
наукових основ заповідної справи НАН України та
Мінекоресурсів України.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук,
Дубина Дмитро Васильович,
Інститут ботаніки ім. М.Г. Холодного НАНУ,
провідний науковий співробітник;
кандидат біологічних наук,
Куковиця Галина Степанівна,
Ботанічний сад ім. акад. О.В. Фоміна Київського
національного університету ім. Тараса Шевченка,
завідувач сектором інтродукції трав'янистих рослин.
Провідна установа Донецький ботанічний сад НАНУ, відділ флори (м. Донецьк).
Захист відбудеться 10.06.2002 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.211.01 Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Терещенківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України за адресою: 01025, м. Київ, вул. Велика Житомирська, 28.
Автореферат розісланий 10.05.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ільїнська А.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним із найважливіших завдань сучасної ботаніки є детальне дослідження флори та рослинності конкретних регіонів, у першу чергу територій, які й досі зберігаються у природному або малотрансформованому стані. Останнім часом у зв'язку з постійно зростаючим антропогенним пресом на рослинний світ своєрідних частково або повністю ізольованих екосистем, якими є острови, найактуальнішим є виявлення їх флористичного та ценотичного різноманіття з метою його охорони та раціонального використання, а також здійснення моніторингових досліджень.
Острови північно-західного узбережжя Азовського моря є унікальними природними утворами цього регіону і нині залишаються одним з тих ландшафтних комплексів, які відіграють значну роль у підтримці біорізноманіття півдня України. В майбутній екологічній мережі України вони ввійдуть до Азово-Чорноморського літорально-степового екокоридору. Деякі з досліджених нами островів входять до комплексу водно-болотних угідь приморського регіону і є місцем концентрації видів орнітофауни. Важливим завданням є виявлення взаємовпливу рослинної та орнітологічної компонент острівних екосистем.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана в рамках міжнародного наукового проекту „Сприяння збереженню водно-болотних угідь і водно-болотних видів Азово-Чорноморського регіону України” під егідою Wetlands International. Певна частина матеріалу була отримана під час проведення робіт у межах наукових проектів Азово-Чорноморської орнітологічної станції НАНУ – “Моніторинг видової різноманітності птахів у водно-болотних угіддях півдня України, які мають міжнародне і національне значення” (номер держреєстрації 0196U14219) та НДІ Біорізноманіття наземних та водних екосистем України – „Розробка основ охорони і управління біорізноманіттям птахів водно-болотних угідь півдня України” (номер держреєстрації 0101U000595). Отримані результати використовувались як базові матеріали для менеджмент-плану за темою: “Оцінка стану біорізноманіття та основних проблем менеджменту Сиваша” (1999). Робота пов'язана з науковими темами Міжвідомчої комплексної лабораторії наукових основ заповідної справи НАН України та Мінекоресурсів України: №287 “Оптимізація системи категорій природно-заповідного фонду України в аспекті охорони біологічного різноманіття та ландшафтів”, №310 “Аналіз ландшафтного фіторізноманіття в національних природних парках України та оптимізація його охорони”.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ФЛОРИСТИЧНА ТА ЦЕНОТИЧНА РІЗНОМАНІТНІСТЬ ОСТРОВІВ ПІВНІЧНО-ЗАХІДНОГО УЗБЕРЕЖЖЯ АЗОВСЬКОГО МОРЯ ТА СИВАША

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок