Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Індивідуальна анатомічна мінливість коронок зубів у людей юнацького віку

Загрузка...

Індивідуальна анатомічна мінливість коронок зубів у людей юнацького віку

Назва:
Індивідуальна анатомічна мінливість коронок зубів у людей юнацького віку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,29 KB
Завантажень:
500
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Черненко Алла Василівна
УДК 611.314:611.012.5
Індивідуальна анатомічна мінливість
коронок зубів у людей юнацького віку
14.03.01 - нормальна анатомія
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Калашнікова
Світлана Миколаївна, Харківський державний
медичний університет, завідувач кафедри анатомії
людини.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Костиленко Юрій Петрович, Українська медична стоматологічна академія МОЗ України (м. Полтава), завідувач кафедри анатомії людини;
доктор медичних наук, професор Черкасов Віктор Гаврилович, Національний медичний університет ім.О.О.Богомольця МОЗ України (м.Київ), завідувач кафедри анатомії людини.
Провідна установа:
Луганський державний медичний університет МОЗ України.
Захист відбудеться „ 27 ” квітня 2006 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.03 при Харківському державному медичному університеті (61022, м. Харків-22, пр. Леніна, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету (61022, м. Харків-22, пр. Леніна, 4).
Автореферат розісланий „ 23 ” березня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, професор Терещенко А.О.
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Cучасний стан розвитку медичної науки вимагає від морфологів та фізіологів детального вивчення анатомо-фізіологічних особливостей жувального апарату людини, особливо зубів (Куроєдова В.Д., 2000, Колесніков Л.Л., 2000, Масна З.З., 2003, Масловський О.С., 2004 та ін.). Отримані результати значно розширять уявлення про особливості функцінування жувального апарату і відкриють перспективи до розуміння багатьох його патологій. Одним із аспектів сучасної морфології є подальший розвиток вчення В.М.Шевкуненка про індивідуальну анатомічну мінливість органів, систем та форми тіла людини на різних рівнях його організації (Беков Д.Б., 2001). Це стосується й індивідуальних особливостей будови зубів людини, зокрема юнацького віку, в якому фактично закінчується формування постійного прикусу, а тому його різні види можна пояснити вказаними особливостями зубів і зубо-щелепного апарату в цілому (Куцевляк В.И., Ткаченко Ю.В., 2000).
Індивідуальна анатомічна мінливість зубів проявляється різноманітністю форм коронок зубів, їх розмірів та розташуванням. Виявлення вказаних загальних закономірностей індивідуальної анатомічної мінливості зубів є найбільш помітним при виділенні крайніх та проміжних її форм (Ветчинкин А.В., 2001, Зубкова Л.П., 2000, Кузнецова Г.В., 2003 та ін.). Вивчення стану зубо-щелепного апарату людини, який є динамічною системою та має певну індивідуальну особливість функцінування, є актуальним питанням і являється, з точки зору дослідження багатофакторності впливу на нього внутрішнього та зовнішнього середовища, є приоритетним питанням сучасної морфології. Практичний досвід показує, що з одного боку, одна і та ж причина призводить до різних патологічних станів зубо-щелепної системи, а з іншого - різні причини призводять до одного виду патології (Колесова Н.А., 1998, Новоселов Р.Д., 1993).
Дані літератури дозволяють стверджувати, що оцінка морфологічного стану зубо-щелепної системи є необхідною умовою при обстеженні пацієнта в клініці (Філімонов Ю.В., 2004, Clamm L., 1990). Ефективність такого лікування також значною мірою залежить від правильної діагностики змін у зубо-щелепної системи, яка в окремих випадках є дуже складною і не може бути проведена без спеціальних методів дослідження (Лаврентьев П.А., 1998, Скрипников П.Н., 2000). Стоматологи в практичній роботі повинні оцінювати результати морфометричного дослідження зубів при їх розташуванні в зубному ряду та за його межами, звертати увагу на їх кількість у цілому та в окремих групах зубів, обстежувати особливості будови коронок зубів та їх поверхонь (Персин Л.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Індивідуальна анатомічна мінливість коронок зубів у людей юнацького віку

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок