Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОРОТКОТЕРМІНОВЕ ПРОГНОЗУВАННЯ ПРОЦЕСІВ СПОЖИВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ НА ОСНОВІ НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ З НЕІТЕРАЦІЙНИМ НАВЧАННЯМ

КОРОТКОТЕРМІНОВЕ ПРОГНОЗУВАННЯ ПРОЦЕСІВ СПОЖИВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ НА ОСНОВІ НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ З НЕІТЕРАЦІЙНИМ НАВЧАННЯМ

Назва:
КОРОТКОТЕРМІНОВЕ ПРОГНОЗУВАННЯ ПРОЦЕСІВ СПОЖИВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ НА ОСНОВІ НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ З НЕІТЕРАЦІЙНИМ НАВЧАННЯМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,75 KB
Завантажень:
122
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Міністерство освіти і науки України
Національний університет “Львівська політехніка”
ПАВЛЮК ОЛЕНА МИКОЛАЇВНА
УДК 681.3: 004.89
КОРОТКОТЕРМІНОВЕ ПРОГНОЗУВАННЯ ПРОЦЕСІВ СПОЖИВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ НА ОСНОВІ
НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ З НЕІТЕРАЦІЙНИМ НАВЧАННЯМ
01.05.04 – Системний аналіз і теорія оптимальних рішень
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів - 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному університеті "Львівська політехніка"
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор
Ткаченко Роман Олексійович,
професор кафедри "Автоматизованих систем управління" Національного університету "Львівська політехніка"
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор
Сеньківський Всеволод Миколайович,
Українська академія друкарства
завідувач кафедри „Прикладної математики та комп’ютерних інформаційних систем”
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Олексів Богдан Ярославович,
Західноукраїнський інститут інформаційних технологій та управління при Донецькому університеті управління
завідувач кафедри „Комп’ютерних систем і мереж”
Провідна установа:
Інститут кібернетики ім. В. М. Глушкова
відділ методів системного моделювання
Національної Академії Наук України, м. Київ
Захист відбудеться 09.11.2005 р. о 16 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.052.14 у Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, м. Львів-13, вул. С. Бандери, 12)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" (79013, м. Львів, вул. Професорська, ).
Автореферат розісланий 07.10.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К 35.052.14,
кандидат технічних наук, доцент Батюк А. Є.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ефективність управління у ринкових умовах для більшості українських підприємств стала однією з умов їх успішного функціонування. Прийняття ефективних рішень неможливе без уміння передбачати майбутній імовірний стан підприємства і середовища, у якому воно існує, вчасно попереджати можливі збої і зриви в його роботі і т.д. Визначний вклад у створення та розвиток методології системного аналізу і теорії прийняття оптимальних рішень внесли відомі вчені й дослідники: Р. Акофф, С. Бір, М. Блауберг, К. Боулдінг, Н. Вінер, Р. Кларк, Р. Маккін, Р. Макол, М.Mecapoвич, С. Оптнеp, Д. Елліс, Ф. Емері, Р. Ешбі, А. Уємов, Ю. Урманцев, Е. Хаднет, А. Холл, Е. Юдін та ін.
В галузі електроенергетики функціонування електроенерге-тичних систем можливе лише за умов дотримання неперервності та нероздільності єдинопов’язаного технологічного процесу “виробництва – пересилання – використання“ електричної енергії (ЕЕ). Однак, ефективне регулювання виробництва ЕЕ та економне використання енергоресурсів можливе на підставі прогнозів її споживання.
Для реалізації коротко-, середньо- і довготривалих прогнозів часових послідовностей в галузі електроенергетики на даний час прийнято використовувати статистичні методи, зокрема, дисперсійний, коваріаційний аналізи, кореляційні методи, регресію, факторний аналіз. Більшості переліченим підходам властиві серйозні недоліки: формули залежностей одних факторів від інших є занадто загрубленими; складно сформувати критерії достатньої і необхідної кількості факторів; через невизначеності у вхідних даних важко побудувати точну модель; складність процесу не дозволяє синтезувати математичну модель із достатньою кількістю параметрів корекції. Отже, для застосування на практиці, перераховані вище статистичні методи виявляються малоефективними.
Останнім часом, крім апробованих засобів передбачення процесів в галузі електроенергетики, все більшого застосування набувають методи штучного інтелекту, зокрема, штучні нейронні мережі (ШНМ). Відновлення інтересу до ШНМ розпочалося у 1982 році і було обумовлене створенням нових нейропарадигм. Одночасно відбулися перші спроби їх ефективного використання в електроенергетичній галузі, зокрема, для прогнозування часових послідовностей, обробки сигналів, кластеризації, апроксимації, оптимізації, а також у відповідних експертних системах.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: КОРОТКОТЕРМІНОВЕ ПРОГНОЗУВАННЯ ПРОЦЕСІВ СПОЖИВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ НА ОСНОВІ НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ З НЕІТЕРАЦІЙНИМ НАВЧАННЯМ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок