Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВІ ОСНОВИ ГІГІЄНІЧНОГО МОНІТОРИНГУ ГЕТЕРОЦИКЛІЧНИХ ІНГІБІТОРІВ НІТРИФІКАЦІЇ

НАУКОВІ ОСНОВИ ГІГІЄНІЧНОГО МОНІТОРИНГУ ГЕТЕРОЦИКЛІЧНИХ ІНГІБІТОРІВ НІТРИФІКАЦІЇ

Назва:
НАУКОВІ ОСНОВИ ГІГІЄНІЧНОГО МОНІТОРИНГУ ГЕТЕРОЦИКЛІЧНИХ ІНГІБІТОРІВ НІТРИФІКАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
43,55 KB
Завантажень:
354
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МЕДИЦИНИ ПРАЦІ
На правах рукопису
БУНЯТЯН ЮРіК АНДРАНІКОВИЧ
УДК 543.061/063+615.9:547.7/.8+ 631.461.3+577.4+613.2+614.7
НАУКОВІ ОСНОВИ ГІГІЄНІЧНОГО МОНІТОРИНГУ ГЕТЕРОЦИКЛІЧНИХ ІНГІБІТОРІВ НІТРИФІКАЦІЇ
14.02.01 - гігієна
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора біологічних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Науково-дослідному інституті гігієни навколишнього середовища і профілактичної токсикології (НДІГІТОКС) МОЗ Республіки Вірменія.
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, ст.н.с. Александрова Л.Г., провідний науковий співробітник лабораторії аналітичної хімії та моніторингу токсичних речовин, Інститут медицини праці АМН України;
доктор медичних наук, професор Волощенко О.І., завідувач лабораторії гігієни нових хімічних матеріалів, препаратів та біомоніторингу, Інститут гігієни і медичної екології ім. Марзеєва О.М. АМН України;
доктор медичних наук, ст.н.с. Овсяннікова Л.М., провідний науковий співробітник лабораторії молекулярної біології, Інститут клінічної радіології НЦРМ АМН України.
Провідна установа: Інститут екогігієни і токсикології ім. Л.І.Медведя МОЗ України, м.Київ
Захист дисертації відбудеться 04.12.2001 р. о 14 год.на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.554.01 при Інституті медицини праці АМН України за адресою: 01033, Київ-33, вул. Саксаганського, 75.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Інституту медицини праці АМН України (01033, Київ-33, вул. Саксаганського, 75).
Автореферат розісланий 03.11.2001 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, канд. мед. наук А.І. Ковальова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Застосування значних обсягів мінеральних добрив, зокрема азотних, окрім очевидної сільськогосподарської необхідності є і джерелом негативного впливу на навколишнє середовище і здоров'я людини. Крім несприятливих гігієнічних і природоохоронних аспектів, застосування усе більших кількостей азотних добрив невиправдане й з економічних позицій, через значні втрати і, як наслідок, невисокої їх ефективності.
Розвиток науково-технічного прогресу спричинив пошук шляхів і розробку прийомів зменшення втрат азоту добрив унаслідок процесу денітрифікації, а також частково за рахунок вимивання нітратів, підвищення ефективності застосовуваних азотних добрив, зниження рівнів нітратів у продукції сільського господарства. Пошуки увінчалися успіхом за рахунок реалізації ідеї використання з азотними добривами нового класу агрохімікатів – інгібіторів нітрифікації (ІН).
В країнах СНД протягом ряду років велись дослідження у галузі синтезу та розробки технології отримання карбаміду, модифікованого ІН. Провідним інститутом у цій галузі була Дзержинська філія ГІАП, перетворена на ДЕрЖНДІКАРБАМІДПРОЕКТ з науково-виробничим підприємством "Інаком". Роботи проводились у співдружності з ДЕрЖНДІМЕТАнолПРОЕКТ (м. Сіверодонецьк), ВО "АЗОТ" (м. Невинномиськ).
Сільськогосподарські випробування карбаміду з ІН проводились в співдружності з НДІУІФ НВО "МІНДОБРИВА", ЦИНАО та НДІГІТОКС (м. Єреван) протягом ряду років у багатьох великих господарствах різних регіонів та показали високу ефективність особливо на рисі (Українська НДС рису, Херсонська область, НДІ рису, Краснодарський край); на овочевих культурах (МолдНДІО, м. Тирасполь; ДАОС, Московська область; НДІОХ, м. Митищі, Московська область; Біл. НДІКіП, Мінська область); на баштанних культурах (НДІОБ, Астраханська область); на бавовнику (Турк. НДІП, Ашхабадський район); на злакових (Гродненський СГІ).
Однак саме застосування ІН висуває низку гігієнічних проблем з оцінки ступеня ризику, пов'язаних не тільки з токсичністю, транслокаційною, мігруючою здатністю, стабільністю в навколишнім середовищі, а й спряжених зі спрямованістю дії на природні рівноважні системи. У комплексі заходів щодо мінімізації ступеня ризику в зв'язку з використанням ІН найважливішим є розробка основ гігієнічного моніторингу цих сполук, що включає наукове обґрунтування токсиколого-гігієнічних критеріїв безпечного застосування ІН і розробку методів гарантованого контролю цих критеріїв.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
Реферат на тему: НАУКОВІ ОСНОВИ ГІГІЄНІЧНОГО МОНІТОРИНГУ ГЕТЕРОЦИКЛІЧНИХ ІНГІБІТОРІВ НІТРИФІКАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок