Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБҐРУНТУВАННЯ КОНСТРУКТИВНИХ ТА ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПАРАМЕТРІВ ВИСІВНОГО АПАРАТУ ОВОЧЕВОЇ СІВАЛКИ

ОБҐРУНТУВАННЯ КОНСТРУКТИВНИХ ТА ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПАРАМЕТРІВ ВИСІВНОГО АПАРАТУ ОВОЧЕВОЇ СІВАЛКИ

Назва:
ОБҐРУНТУВАННЯ КОНСТРУКТИВНИХ ТА ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПАРАМЕТРІВ ВИСІВНОГО АПАРАТУ ОВОЧЕВОЇ СІВАЛКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,72 KB
Завантажень:
407
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ТАВРІЙСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРОТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Сербій Євген Костянтинович
УДК 631.331.5:519.876.5
ОБҐРУНТУВАННЯ КОНСТРУКТИВНИХ ТА ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПАРАМЕТРІВ ВИСІВНОГО АПАРАТУ ОВОЧЕВОЇ СІВАЛКИ
Спеціальність 05.05.11 – машини і засоби механізації
сільськогосподарського виробництва
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Мелітополь – 2008


Дисертацію є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фізики, ТМ та ТММ Таврійського державного агротехнологічного університету.
Науковий керівник
член-кореспондент Української академії аграрних наук, доктор технічних наук, професор Кушнарьов Артур Сергійович, Український науково-дослідний інститут прогнозування та випробовування техніки і технологій ім. Л. Погорілого.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Пащенко Володимир Філімонович, Харківський національний аграрний університет ім. В. В. Докучаєва, завідувач кафедри механізації та електрифікації сільськогосподарського виробництва;
кандидат технічних наук, доцент Сало Василь Михайлович, Кіровоградський національний технічний університет, декан факультету сільськогосподарського машинобудування.
Захист відбудеться 16 травня 2008 року о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 18.819.01 у Таврійському державному агротехнологічному університеті за адресою: 72312, м. Мелітополь, пр. Б. Хмельницького, 18.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Таврійського державного агро-технологічного університету за адресою: 72312, м. Мелітополь, пр. Б. Хмельницького, 18.
Автореферат розісланий 8 квітня 2008 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради В. Т. Діордієв


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з необхідних умов отримання високих врожаїв овочевих культур є забезпечення рівномірного висіву – коефіцієнту варіації інтервалів між схожими насінинами у борозні в межах від 25 до 35%. Це сприяє рівномірному використанню рослинами світла, повітря, тепла, поживних речовин.
За даними досліджень найбільш широке використання у державах Європи, США та Австралії отримали механічні комірчасто-дискові висівні апарати. Основними їх перевагами є висока надійність, низька метало- та енергоємність. Основним їх недоліком є недостатньо висока якість виконання технологічного процесу на швидкостях близьких до регламентованої ДСТУ. Це обумовлюється складністю поодинокого захоплення насінин відбираючим елементом та підвищеним перерозподілом насінин на дні борозни.
З огляду на напрями вчених та конструкторів вдосконалити висівні апарати було зроблено припущення, що найбільш перспективними є: на етапі западання – активізація нижнього шару насіння, що збільшить коефіцієнт западання; на етапі формування однонасіннєвого заповнення комірок – дія на насінини з мінімальним силовим навантаженням, що зменшить коефіцієнт пошкодження; на етапі подавання насінин до борозни – рівномірне розвантаження комірок та зменшення перерозподілу на дні борозни. Водночас наявність низки переваг дозволило зробити робочу гіпотезу суть якої полягає в наступному: можливість збільшення врожайності овочевої продукції за рахунок підвищення рівномірності висіву шляхом адаптації робочих органів механічного комірчасто-дискового висівного апарату до формування рівномірного однонасіннєвого потоку на дні борозни.
Для підвищення рівномірності висіву шляхом вдосконалення висівного апарату запропоновано: висівний диск з клиновидною проточкою, відбивач з пружною робочою поверхнею та активний виштовхувач насіння. Його переваги можуть бути практично реалізовані лише за умови правильного вибору конструктивно-технологічних параметрів. Враховуючи той факт, що відомі теоретичні та експериментальні напрацювання у цьому напрямку не дозволяють повністю досягти поставленої мети, пошуки нових шляхів вирішення цієї задачі слід вважати актуальним напрямком наукових досліджень.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Дослідження проводились згідно плану науково-дослідних робіт Таврійської державної агротехнічної академії за програмою №1: „Розробка наукових основ систем технологій і технічних засобів для забезпечення продовольчої безпеки південного регіону України” (державний реєстраційний номер 0102U00683), підпрограма 1.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ОБҐРУНТУВАННЯ КОНСТРУКТИВНИХ ТА ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПАРАМЕТРІВ ВИСІВНОГО АПАРАТУ ОВОЧЕВОЇ СІВАЛКИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок