Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕЛІГІЙНІ КОНФЕСІЇ УКРАЇНИ (кінець 80-х – 90-і роки ХХ століття)

Загрузка...

РЕЛІГІЙНІ КОНФЕСІЇ УКРАЇНИ (кінець 80-х – 90-і роки ХХ століття)

Назва:
РЕЛІГІЙНІ КОНФЕСІЇ УКРАЇНИ (кінець 80-х – 90-і роки ХХ століття)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,36 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Бєлікова Наталя Юріївна
УДК 27:322:994.05(477)
РЕЛІГІЙНІ КОНФЕСІЇ УКРАЇНИ
(кінець 80-х – 90-і роки ХХ століття)
07.00.01- Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Донецьк-2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Донецькому національному університеті
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник кандидат історичних наук, доцент
Масальський Василь Іванович,
доцент кафедри історії слов’ян
Донецького національного університету
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Мицик Юрій Андрійович,
завідувач кафедри історії
Національного університету
“Києво-Могилянська Академія”
кандидат історичних наук, доцент
Задніпровський Олександр Ілліч,
доцент кафедри історії України
Донецького національного університету
Провідна установа – Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна
Міністерства освіти і науки України (кафедра історії України)
Захист відбудеться “27” квітня 2001 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.02 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м.Донецьк, вул. Університетська, 24, II корп., ауд.32.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного університету (83055, м.Донецьк, 55, вул.Університетська, 24).
Автореферат розісланий “ 22 ” березня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В.Крапівін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. На сучасному етапі історії України відбуваються кардинальні, часто суперечливі за своїм змістом зміни, які супроводжуються виникненням певних проблем – економічних, політичних, соціальних, духовних. Без їх розв’язання українське суспільство не може рухатися до побудови правової демократичної держави, необхідними атрибутами якої є національний розквіт і гуманізм, демократія і економічне процвітання, відродження культури, моралі та особистості. Серед багатьох факторів національно-духовного відновлення особливе місце займає фактор релігійний. Україна завжди була і є багатоконфесійною країною, а її народ, незважаючи на довгі роки ідеологічної індоктринації, зберіг притаманну йому духовність, толерантність та великий релігійний потенціал.
Розпочатий перебудовою у СРСР релігійний ренесанс отримав новий імпульс зі здобуттям Україною державної незалежності. Зростання релігійності населення, кількості діючих храмів, монастирів, релігійних громад, масових публічних церковних обрядів і церемоній, присутність та участь представників церков майже в усіх важливих державних заходах, висвітлення засобами масової інформації значущих подій релігійного життя – усе це стало звичайними атрибутами сучасності. Входження України у світовий релігійний простір, до того ж, відкрило шлях до поширення нових та нетрадиційних для нашої країни релігійних течій та напрямків, що суттєво змінило українську конфесійну карту. З кінця 80-х рр. у країні, по суті, розпочався новий етап розвитку релігійних конфесій.
Релігійне відродження породило безліч проблем, пов’язаних з нормалізацією релігійного життя, державно-церковних та міжконфесійних відносин, зокрема подоланням гострих і болючих міжцерковних конфліктів. Досягнення ж духовного консенсусу у суспільстві, як переконливо доводить досвід передових країн світу, є основою успішного розв’язання багатьох економічних, політичних, соціальних проблем. Демократичний розвиток суспільства можливий тільки за умови рівноправних, правових стосунків між представниками різних конфесій, що діють в Україні. Не викликає сумніву, що успішне вирішення міжконфесійних та державно-церковних проблем сприятиме зростанню авторитету нашої країни на міжнародній арені та її вступу до світового співтовариства як рівноправного члена.
На той час, коли релігійне питання викликає великий інтерес українського суспільства, у науковій сфері вкрай не вистачає фундаментальних досліджень з проблем історії вітчизняної духовної культури.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Реферат на тему: РЕЛІГІЙНІ КОНФЕСІЇ УКРАЇНИ (кінець 80-х – 90-і роки ХХ століття)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок