Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ГРОМАДЯНСЬКОСТІ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ АГРАРНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

ФОРМУВАННЯ ГРОМАДЯНСЬКОСТІ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ АГРАРНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ГРОМАДЯНСЬКОСТІ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ АГРАРНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,54 KB
Завантажень:
308
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ГНАТЮКА
сОПІВНИК іРИНА вІТАЛІЇВНА
УДК 378.663-057.87:378-017.4
ФОРМУВАННЯ ГРОМАДЯНСЬКОСТІ
СТУДЕНТІВ ВИЩИХ АГРАРНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ
13.00.07 – теорія і методика виховання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Тернопіль – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: | кандидат педагогічних наук, доцент
Грабовська Тамара Олександрівна, Національний аграрний університет, доцент кафедри української мови та англійської мови для зооветеринарних спеціальностей.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор
Васянович Григорій Петрович, Львівський науково-практичний центр професійно-технічної освіти АПН України, завідувач відділу гуманітарної освіти; |
кандидат педагогічних наук
Демешкант Наталія Андріївна, Науково-методичний центр аграрної освіти Міністерства аграрної політики України, провідний науковий співробітник, керівник відділу координації науково-методичної роботи в аграрних вищих навчальних закладах. | Провідна установа: | Житомирський державний університет
імені Івана Франка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Житомир. |
Захист відбудеться _29.06. 2006 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 58.053.01 у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка за адресою: 46027, м. Тернопіль, вул. М.Кривоноса, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка (46027, м. Тернопіль, вул. М.Кривоноса, 2).
Автореферат розіслано 27.05.2006 р.
Учений секретар спеціалізованої
вченої ради Чайка В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Україна – держава із багатими хліборобськими традиціями. Проте перехід у 90-х роках від колективного до колективно-індивідуального способу ведення господарства з різними формами власності на землю засвідчив кризу кадрового потенціалу в аграрній галузі. Тому в умовах сьогодення виникла необхідність підготовки фахівців для агропромислового комплексу у вищих аграрних навчальних закладах як свідомих громадян України, що здатні працювати в умовах ринкових відносин, забезпечуючи соціально-економічний розвиток села.
Дослідження проблеми громадянського виховання у вищому аграрному навчальному закладі є актуальним, оскільки: а) сучасний стан українського села та аграрного сектора економіки має ознаки системної кризи, зокрема погіршення якості кадрового складу, масова міграція працівників та молоді з села, втрата національних традицій сільського укладу; надзвичайно низька обізнаність сільських мешканців щодо своїх можливостей і прав, нерозвиненість громадського руху, що унеможливлює дієвий захист громадських інтересів та ефективний розвиток місцевих ініціатив; б) в Україні кількість зайнятого населення у сільськогосподарському виробництві є найбільшою порівняно з іншими видами економічної діяльності; в) близько 33% населення України проживає у сільській місцевості, а для сільської молоді найбільш доступними є аграрні навчальні заклади; г) сучасне село потребує молодих людей компетентних, господарних, працьовитих, відповідальних, патріотичних, здатних до розбудови громадянського суспільства. Саме такі якості формуються у студентської молоді в процесі громадянського виховання.
В освітньо-кваліфікаційній характеристиці бакалавра за напрямом підготовки “Агрономія” визначено необхідність формувати у студентів політичну толерантність і активність, пропагувати і підтримувати науково-технічні і культурні досягнення власного народу, використовувати державну інформацію про досягнення в науці та виробництві.
У сучасній українській педагогічній науці проблема громадянського виховання особистості досліджувалась вченими у різних її аспектах: концептуальні основи виховання громадянина (О. Вишневський, Т. Дем’янюк, Ю.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ГРОМАДЯНСЬКОСТІ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ АГРАРНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок