Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІТОНЕЙСТОН ЛІТОРАЛІ АЗОВСЬКОГО МОРЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ЙОГО ВИКОРИСТАННЯ В БІОМОНІТОРИНГУ

ФІТОНЕЙСТОН ЛІТОРАЛІ АЗОВСЬКОГО МОРЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ЙОГО ВИКОРИСТАННЯ В БІОМОНІТОРИНГУ

Назва:
ФІТОНЕЙСТОН ЛІТОРАЛІ АЗОВСЬКОГО МОРЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ЙОГО ВИКОРИСТАННЯ В БІОМОНІТОРИНГУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,87 KB
Завантажень:
449
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ГІДРОБІОЛОГІЇ
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ЛЯЛЮК Наталія Михайлівна
УДК 577.472 (26) (477)
ФІТОНЕЙСТОН ЛІТОРАЛІ АЗОВСЬКОГО МОРЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ЙОГО ВИКОРИСТАННЯ В БІОМОНІТОРИНГУ
03.00.17 - гідробіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому національному університеті
Науковий керівник:
кандидат біологічних наук, доцент Липницька Галина Петрівна, Донецький національний університет, доцент біологічного факультету
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, професор Сіренко Лідія Акимівна, Інституту гідробіології НАН України, головний наковий співробітник
кандидат біологічних наук, доцент Хамар Ігор Степанович, Львівський національний університет ім. Івана Франка, доцент біологічного факультету
Провідна установа:
Інститут біології південних морів ім. О.О. Коваленвського НАН України, м. Севастополь
Захист відбудеться 04.10.2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.213.01 Інституту гідробіології НАН України за адресою: 01210, м. Київ, пр. Героїв Сталінграду, 12.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту гідробіології НАН України за адресою: 01210, м. Київ, пр. Героїв Сталінграду, 12.
Автореферат розісланий 03.09.2001 р.
Вчений серретар
спеціалізованої вченої ради Гончаренко Н.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Об`єктом дослідження населення нейстону морів на даний час були переважно представники тваринного та бактеріального населення (Зайцев, 1960, 1970, 1974, 1987; Цибань, 1970; Закутский, 1965, 1968, 1969; Нестерова, Полищук,1975). Щодо угруповань фітонейстону, то до 90-х років XX сторіччя взагалі заперечувалось його існування, навіть в пелагіалі, внаслідок дії інтенсивного світлового фактору та перемішування водних мас (Нестерова, 1967; Зайцев, 1970). Вкрай обмежені дані щодо особливо динамічних ділянок як морських, так і прісноводних екосистем, розташованих на межі трьох складових: "вода - атмосфера", "вода - берег", "вода - дно", що, безумовно, має істотне значення для формування якості води та продуктивності. Наслідком такого стану й є та обставина, що дані щодо фітонейстону прісних водойм окремі та іноді суперечливі, а відомості щодо фітонейстону моря ще більш обмежені. Зазначене вище й обумовлює необхідність проведення досліджень в цьому напрямку.
Актуальність теми. Азовське море не лише унікальна водойма світу, але й важливий водний об`єкт у рекреаційному, рибному, водному господарствах України та промисловому потенціалі її великого південного регіону. Внаслідок дії природних факторів та посилення антропогенного впливу (нераціональне використання водних та біологічних ресурсів, зміни об`єму стоку річок, забруднення акваторії та ін.) Азовське море неодноразово відносили до зон зі суттєвими екологічними змінами. Відновлення біологічної повноцінності води моря можливе лише при детальному вивченні його сучасного екологічного стану та визначенні тенденцій тих змін, які в ньому відбуваються. Моніторинг, в систему якого традиційно включають водорості різних біотопів (планктон, перифітон, бентос) спрямований саме на вирішення цих питань. Поза увагою дослідників залишався ще один важливий біотоп існування фототрофних організмів, а саме нейстон. Успішне використання інформативності фітонейстону в моніторингу можливе лише за умови вивчення його видового складу, особливостей формування угруповань, їх специфіки та структурних характеристик. Не менш важливе значення має з`ясування впливу природних та антропогенних факторів на формування фітонейстону, насамперед, світлового, хвильового, температурного, забруднення тощо.
Зв`язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота проведена в ході виконання державного замовлення досліджень для Донецького державного університету по програмі: "Біоіндикація та біомоніторинг узбережної зони Азовського моря з використанням водоростей межових поверхонь" № 99 - 1вв/36.
Мета і задачі дослідження. Основною метою роботи було визначення особливостей формування фітонейстону літоралі Азовського моря, динаміки розвитку його водоростевої компоненти, а також аналіз біоіндикаторних можливостей останнього.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ФІТОНЕЙСТОН ЛІТОРАЛІ АЗОВСЬКОГО МОРЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ЙОГО ВИКОРИСТАННЯ В БІОМОНІТОРИНГУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок