Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕЛЕКТРОФОРЕЗ ЦИТОСТАТИЧНИХ ПРЕПАРАТІВ У КОНСЕРВАТИВНІЙ ТЕРАПІЇ ХВОРИХ НА РАК СТРАВОХОДУ

ЕЛЕКТРОФОРЕЗ ЦИТОСТАТИЧНИХ ПРЕПАРАТІВ У КОНСЕРВАТИВНІЙ ТЕРАПІЇ ХВОРИХ НА РАК СТРАВОХОДУ

Назва:
ЕЛЕКТРОФОРЕЗ ЦИТОСТАТИЧНИХ ПРЕПАРАТІВ У КОНСЕРВАТИВНІЙ ТЕРАПІЇ ХВОРИХ НА РАК СТРАВОХОДУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,45 KB
Завантажень:
349
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ОНКОЛОГІЇ
КОНДРАЦЬКИЙ ЮРІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 616.329-006.6-089-085.849-085.37-085.832
ЕЛЕКТРОФОРЕЗ ЦИТОСТАТИЧНИХ ПРЕПАРАТІВ У КОНСЕРВАТИВНІЙ ТЕРАПІЇ ХВОРИХ НА РАК СТРАВОХОДУ
14.01.07 –онкологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті онкології АМН України.
Науковий керівник - доктор медичних наук
Кіркілевський Станіслав Ігорович,
Інститут онкології АМН України,
головний науковий співробітник
відділу торакальної онкології.
Офіційні опоненти: - доктор медичних наук, професор
Тащієв Рахман Кулієвич
професор кафедри онкології
Київська медична академія
післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України,
- доктор медичних наук, професор
Лукач Ервін Венцеловіч
завідувач н/д відділом онкології
Інститут отоларіногології ім.. О.С. Коломійченка
АМН України
Провідна установа - Національний медичний університет
ім. О.О. Богомольця кафедра онкології, м. Київ.
Захист відбудеться 15.12.2004 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.560.01 в Інституті онкології АМН України (03022, Київ, вул. Ломоносова, 33/43).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ІО АМН України (03022, Київ, вул. Ломоносова, 33/43).
Автореферат розісланий 12.11. 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук С.О. РОДЗАЄВСЬКИЙ


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вивчення сучасної наукової літератури показує, що до сих пір при лікуванні хворих на рак стравоходу, найбільш поширеною є консервативна терапія (В.Л. Ганул, С.И. Киркилевский, 2004). Ця сумна реальність витікає з того, що не менше, ніж 60-80% пацієнтів із вперше встановленим діагнозом вже на момент констатування захворювання являються неоперабельними (ті ж автори). Окрім цього, у більшості з радикально прооперованих хворих, на протязі одного - двох років після операції розвиваються рецидиви та метастази раку (В.И. Чиссов, 2001, А.Л. Гребенев, 1995). Таким чином, майже кожний хворий на рак стравоходу в певний термін перебігу захворювання потребує консервативних лікувальних заходів. До винятків відносяться хіба що пацієнти, які були прооперовані при встановлені в них першої стадії раку (при цьому 5-річна виживаність складає не менше 80-90%), або ті, в яких, діагноз був встановлений в термінальній фазі (В.М. Моисеенко 2003, S. Natsugoe, M. Ikeda, 2003).
Ефективність консервативній терапії раку стравоходу досі була вкрай низька (В.Л. Ганул, С.И. Киркилевский, 2004). Але в останні роки в цій проблемі намітився певний прогрес, пов'язаний із застосуванням радіохіміотерапії (G.C. Toner, J.G. Smith, 1999). Результативність цього методу пов’язана з тим, що, як було встановлено наприкінці 1980-х років, ряду цитостатичних препаратів властивий радіосенсибілізуючий ефект (M. Teruya, A. Itoh, 1999). Використання радіохіміотерапії дозволило в хворих на місцево поширений рак стравоходу досягти вираженої регресії пухлин, однак виявилося, що таке лікування супроводжується надвисоким рівнем тяжких токсичних ускладнень (F.D. Tomasich, G.C. Valladares, 2003). Найважливішою причиною цього являється висока токсичність застосованих режимів хіміотерапії, однак саме такі режими і забезпечують ефективність лікування(A. Iop, G. Cartei, 1999).
Враховуючи це, напрямком наших досліджень став пошук методів проведення хіміотерапії, як складової радіохіміотерапії, вільних від вказаного недоліку.
На цьому шляху нашу увагу привернув метод так званої електрохіміотерапії (В.В. Гусак, Т.Г. Харюк, 1997). Електрохіміотерапія є різновидом добре відомого у медицині електрофорезу лікарських речовин. До сих пір її використання у онкологічній практиці не можна було назвати поширеним. З обмеженої кількості публікацій витікає, що деякі дослідники використовували, в основному, два види електрохіміотерапії: нашкірну і внутрішньопухлинну (H. Yabushita, K. Yoshikawa, 1997). До другої відносяться вже досить давні роботи А.А. Кочегарова (1981), який здійснював внутрішньопорожнинний електрофорез цитостатиків хворим на рак стравоходу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ЕЛЕКТРОФОРЕЗ ЦИТОСТАТИЧНИХ ПРЕПАРАТІВ У КОНСЕРВАТИВНІЙ ТЕРАПІЇ ХВОРИХ НА РАК СТРАВОХОДУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок