Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: Світоглядно-філософські основи Формування педагогічної майстерності в системі професійної підготовки вчителя

Світоглядно-філософські основи Формування педагогічної майстерності в системі професійної підготовки вчителя / сторінка 10

Назва:
Світоглядно-філософські основи Формування педагогічної майстерності в системі професійної підготовки вчителя
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,48 KB
Завантажень:
479
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Які б не виникали нові підходи щодо педагогічної майстерності, але основне її завдання полягає у забезпеченні високого рівня знань і навичок учня, в успішному вирішенні завдань навчально-виховного процесу. Володіння педагогічною майстерністю врешті-решт визначає ефективність праці вчителя-предметника, виділяє в ній, поряд з іншими, емпатійний рівень, що допомагає емоційному проникненню педагога в сутність особистості учня, який зацікавлений у доброму ставленні до нього. Саме цей рівень є одним із стрижневих компонентів педагогічної культури вчителя, а значить, і його професійної майстерності, яка формується на глибоко науковій основі, інтегрує у безкінечну множину компонентів, класифікація яких може бути проведена по-різному, але їх взаємодію в єдиному інтегративному комплексі необхідно розглядати як явище цілком об’єктивне, що адекватне на сучасному етапі соціальному запиту суспільства. Рівень педагогічної майстерності залежить від знання вчителем предмету та володіння методикою його викладання, обізнаності з теорії та історії педагогіки, від наявності в нього широкого наукового сприйняття та світоглядно-філософської позиції, а також від глибокого знання психології дітей.
Четвертий розділ – „Праксеологічні основи системи формування педагогічної майстерності сучасного педагога” – висвітлює зміст, сутність та специфічну роль педагогічної практики як невід’ємної складової системи професійної педагогічної підготовки вчителя.
У першому підрозділі – „Основні освітньо-виховні парадигми проблеми ролі педагогічної практики в процесі формування педагогічної майстерності вчителя” – подано основні освітянські тенденції щодо ролі педагогічної практики в процесі формування педагогічної майстерності. Професіоналізм у педагогіці, як і в інших галузях діяльності людини, зводиться до здатності розраховувати перебіг педагогічних процесів, передбачати їх наслідки, враховуючи при цьому комплексний вплив багатьох обставин, умов та конкретних чинників. Важлива роль у формуванні професіонала відводиться саме педагогічній практиці. Тільки вона дозволить відшукати шляхи формування найважливішого компоненту майбутньої професійної діяльності – практичної готовності, що трактується як наявність сформованих на необхідному рівні професійно-педагогічних умінь і навичок. Саме практична готовність позитивно вплине на психофізичну, психологічну і науково-теоретичну готовність до виконання професійної діяльності. Базуючись на науково вивірених підходах щодо прогресивних змін у галузі освіти, доцільно приділити увагу і оновленню змісту та структури такого компоненту процесу професійного становлення вчителя, як педагогічна практика.
Практика студента педагогічного навчального закладу, зважаючи на всі позитивні тенденції, повинна мати за основну мету практичну підготовку вчителя, який не лише прагнув би професійного вдосконалення в роботі з учнями, а вмів і бажав сприяти формуванню багатогранної особистості дитини.
У другому підрозділі – „Ціннісний екстраполятивізм педагогічної практики в системі формування педагогічної майстерності” – розглядається зміст та сутність педагогічної практики у формуванні педагогічної майстерності. Поняття „педагогічна практика” останнім часом стало об’єктом вивчення філософії, семіотики, педагогіки та ряду інших наук. Педагогічна практика сприймається як предметно цілеспрямована діяльність людини, як критерій істинності результатів пізнання. Ефективність педагогічної практики значною мірою залежить від визначення її мети, завдань, змісту і вмілої організації, від якості вивчення і знання загальних закономірностей розвитку майбутнього вчителя. Одним із принципів організації педагогічної практики є її комплексний характер, коли створюються умови для реалізації різноманітних функцій учителя, виконання викладацької, виховної, суспільно-педагогічної, організаційно-управлінської діяльності у навчально-виховних закладах. На сучасному етапі в залежності від змістовного наповнення освіти (освіта традиційна, розвиваюча, нова гуманітарна, релігійна, езотерична тощо) ми маємо справу з багатьма видами педагогічної практики.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: Світоглядно-філософські основи Формування педагогічної майстерності в системі професійної підготовки вчителя

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок