Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: Світоглядно-філософські основи Формування педагогічної майстерності в системі професійної підготовки вчителя

Світоглядно-філософські основи Формування педагогічної майстерності в системі професійної підготовки вчителя / сторінка 6

Назва:
Світоглядно-філософські основи Формування педагогічної майстерності в системі професійної підготовки вчителя
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,48 KB
Завантажень:
479
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Лише таке поєднання створить передумову для побудови дійсно ефективної системи педагогічної освіти в Україні, здатної забезпечити належну професійну підготовку сучасного вчителя.
Другий підрозділ – „Феномен фаховості як втілення сучасного стану та проблеми професійної підготовки педагога в Україні” – сфокусовано на розгляд стану, деяких особливостей та проблем професійної підготовки педагога. Стати повноцінним учасником світового економічного процесу, що все більше глобалізується, може лише та країна, в якій інтелектуальні професії набули масового характеру, а інвестиції у розвиток людського потенціалу стали вагомими і ефективними. Основною характерною рисою інформаційного суспільства є те, що освіта, як джерело культурного розвитку, стає носієм інтелектуального потенціалу. Проблема в тому, що наша країна досі не спромоглася зробити крок у бік реалізації цього потенціалу. У вітчизняній педагогіці і освіті наявна ціла низка проблем: вона ще позбавлена належної державної підтримки, зокрема, у посиленні кадрового потенціалу та поліпшенні фінансування, у забезпеченні сучасними навчальними та інформаційними засобами; не врегульованими залишаються питання прогнозування потреби у педагогічних працівниках, у визначенні обсягів державного замовлення на їх підготовку. Залишається проблемою культурологічна, психолого-педагогічна, комп’ютерна, методична, практична підготовка вчителів. Повільно впроваджуються багатоваріантні моделі і програми здобуття педагогічної освіти, не забезпечується диференційована підготовка педагогів для роботи з обдарованим дітьми у навчальних закладах нового типу. Не відповідає потребам система післядипломної педагогічної освіти тощо. Значною мірою вирішення зазначених проблем повинно забезпечуватись Національною доктриною розвитку освіти, при цьому держава однозначно покликана створити умови для підвищення престижу та соціального статусу педагогічних і науково-педагогічних працівників, створити систему професійного відбору молоді до педагогічних навчальних закладів. Саме це зробить можливим перехід до нового типу гуманістично-інноваційної освіти, що сприятиме зростанню інтелектуального, культурного та духовного потенціалу особистості та суспільства.
У третьому підрозділі – „Комплексність і компаративізм процесу формування системи професійної підготовки вчителя як проблема міжсуб’єктного дуалізму” – зазначається, що модернізація педагогічної освіти в Україні є об’єктивною необхідністю. ЇЇ подальший розвиток має бути зорієнтований на переростання кількісних показників у якісні, що передбачає втілення у процес професійної підготовки вчителя національної освітньої ідеї, зміст якої полягає у збереженні та примноженні національних освітніх традицій; на врахування в ході професійної підготовки сучасного вчителя законів ринкової економіки та здійснення фахової підготовки педагога в контексті тенденцій розвитку світових освітніх систем, насамперед, європейських.
Принципами реалізації програми педагогічної освіти є її багатоукладність та варіантність, що передбачає створення можливостей широкого вибору форм освіти, засобів навчання, які б відповідали запитам кожної особистості. Водночас необхідно передбачити оновлення змісту педагогічної освіти, запровадження новітніх ефективних технологій, створення нової системи методичного та інформаційного забезпечення якісної підготовки вчителя. При цьому першочерговою залишається проблема реалізації методологічних засад нової парадигми освіти в процесі здійснення реформ.
У другому розділі – „Філософський сенс” педагогічної майстерності в системі професійних характеристик сучасного освітянина” – розглядається зміст, місце, роль педагогічної майстерності в системі професійної підготовки сучасного вчителя та механізми оптимізації її формування. Аналізується взаємозв’язок та взаємозалежність якості професійної підготовки вчителя та рівня педагогічної майстерності.
Перший підрозділ – „Феномен педагогічної майстерності як предмет аксіологічної рефлексії” – розглядає поняття та зміст педагогічної майстерності і її роль у професійній підготовці вчителя.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: Світоглядно-філософські основи Формування педагогічної майстерності в системі професійної підготовки вчителя

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок