Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати: Світоглядно-філософські основи Формування педагогічної майстерності в системі професійної підготовки вчителя

Світоглядно-філософські основи Формування педагогічної майстерності в системі професійної підготовки вчителя

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
Світоглядно-філософські основи Формування педагогічної майстерності в системі професійної підготовки вчителя
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,48 KB
Завантажень:
479
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.П.ДРАГОМАНОВА
Пасько Катерина Миколаївна
УДК 37.013.73+374.7
Світоглядно-філософські основи Формування педагогічної майстерності в системі професійної підготовки вчителя
09.00.10 – філософія освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор,
академік АПН України
Андрущенко Віктор Петрович,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, ректор.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Скотна Надія Володимирівна,
Дрогобицький державний педагогічний університет
імені І.Франка,
декан соціально-гуманітарного факультету,
завідувач кафедри практичної психології
кандидат філософських наук, доцент
Бойченко Михайло Іванович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри філософії 
Захист відбудеться „20” травня 2008 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.13 у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий „18” квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Б.К. Матюшко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний процес розбудови вільної, демократичної України відкрив не лише нові перспективи розвитку науки, економіки, соціальної сфери, але й висвітлив такі чинники, котрі, якщо й не гальмують, то принаймні не сприяють позитивним перетворенням. Фактично ці „гальмуючі фактори” є у кожній сфері, у кожній галузі, але якщо зосередити увагу саме на сфері освіти і, зокрема, на структурі професійної підготовки вчителя, то ні для кого не є секретом, що за останній час система вищих педагогічних навчальних закладів гостро відчула на собі так званий залишковий принцип розвитку. При цьому незаперечним фактом є те, що національна освіта України має неабиякі здобутки і в основному відповідає нормам та стандартам найбільш ефективних та якісних освітніх систем світу. Однак в умовах, коли держава крокує до європейської спільноти, а освітня галузь найактивнішим чином залучається до Болонського процесу, без певних змін у системі освіти і вирішення цілого ряду проблем не обійтись.
Передусім це стосується таких явищ, як загальне зниження рівня матеріально-технічного забезпечення навчального процесу, зменшення, за окремими напрямками, обсягу наукових досліджень, незадовільного стану забезпечення освітніх закладів необхідними підручниками та навчальними посібниками. До цього ще треба додати і недостатні темпи у здійсненні реорганізаційних кроків щодо системи перепідготовки кадрів вищих навчальних закладів. Практично в усій галузі постала проблема щодо місця в освітянській структурі молодого покоління педагогів і науковців. Посилює резонансність даної проблеми і той факт, що незадовільним залишається загальний життєвий рівень як викладачів, так і студентів. Зрештою, все це призводить до певного зниження загального освітнього рівня населення і, що особливо прикро, до заниження соціального статусу українського вчителя. Складових, що сприяють цьому, безліч. Втім, однією з чи не самих суттєвих серед них є, безперечно, втрата високих ідеалів учительства та школи. До того ж варто усвідомлювати, що мова йде не лише про певні особистісні поняття, а й про такі, як необхідність удосконалення системи професійної підготовки вчителя в цілому та зростання педагогічної майстерності зокрема. При цьому, якщо з усіх підходів до дослідження проблеми педагогічної майстерності та окремих її складових більшість авторів ідуть уже відомим теоретичним шляхом, то слід зазначити, що питання про те, якою має бути структура педагогічної майстерності як особливого явища в теорії і практиці педагогічної діяльності, залишається відкритим.

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: Світоглядно-філософські основи Формування педагогічної майстерності в системі професійної підготовки вчителя

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок