Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ РЕГУЛЮВАННЯ РОЗВИТКУ ХЛІБОПЕКАРНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ РЕГУЛЮВАННЯ РОЗВИТКУ ХЛІБОПЕКАРНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

Назва:
ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ РЕГУЛЮВАННЯ РОЗВИТКУ ХЛІБОПЕКАРНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,42 KB
Завантажень:
370
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАУКОВО-ДОСЛIДНИЙ ЕКОНОМIЧНИЙ IНСТИТУТ
МIНIСТЕРСТВА ЕКОНОМIКИ УКРАЇНИ
НЕТЯЖУК Михайло Володимирович
УДК: 338.246:[338.45:664.6]
ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ РЕГУЛЮВАННЯ
РОЗВИТКУ ХЛІБОПЕКАРНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
Спеціальність: 08.07.01- економіка промисловості
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
 
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в НДЕІ Міністерства економіки України.
Науковий керівник – доктор економічних наук
Якубовський Микола Миколайович,
НДЕІ Міністерства економіки України,
заступник директора з наукової роботи
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Сологуб Олена Петрівна,
Національний університет харчових технологій Міністерства освіти та науки України,
завідувач кафедри маркетингу
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник
Козлова Алла Іванівна
Міжрегіональна академія управління персоналом,
доцент кафедри економіки.
Провідна установа – Рада по вивченню продуктивних сил України
НАН України,
відділ розвитку і розміщення харчової і переробної промисловості (м. Київ)
Захист відбудеться 19 січня 2006 р. о 1400 год. на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.801.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук НДЕІ Міністерства економіки України (01103, Київ - 103, бульвар Дружби народів, 28, 5-й поверх, зал засідань).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці НДЕI Міністерства економіки України (01103, Київ - 103, бульвар Дружби народів, 28, 1-й поверх).
Автореферат розісланий 17 грудня 2005 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук О.Ю. Рудченко
 


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Подальший економічний розвиток держави в контексті європейського вибору вимагає удосконалення інструментарію державного управління економікою. Використання переважно адміністративних методів регулювання в умовах ринку призводить до дисбалансу економічної системи, викривлення процесів, що в ній відбуваються, та гальмують її розвиток. Дана проблема характерна як для економіки країни в цілому, так і для окремих галузей промисловості. Зокрема, дуже гостро вона відчувається в хлібопекарній промисловості.
Через високу соціальну значимість продукції галузь постійно знаходиться під державним контролем, який фактично зводиться до адміністративного регулювання цін на хліб. Створенню ж ринкових механізмів розвитку хлібопекарної промисловості і стабільного забезпечення населення “продуктом номер один” увага практично не приділяється. Ігнорування дії об’єктивних економічних законів при розробці цінової політики призвело до погіршення стану економічного, технічного та соціального розвитку підприємств галузі.
З метою ліквідації даних диспропорцій Стратегією соціально-економічного розвитку України на 2004-2015 рр. удосконалення механізмів державного регулювання розвитку основних ринків продовольчих товарів, до яких, безумовно, належить хліб, визначено одним з основних стратегічних завдань в сфері розвитку харчової промисловості.
Проблемами використання економічних механізмів в процесі державного управління досліджували Л.Абалкін, В. Беседін, А. Гальчинський, М. Долішній, Т. Мостенська, О. Онищенко, Б. Пасхавер, М. Пашута, О. Сологуб, В. Точілін, В. Трегобчук, М. Чумаченко, М. Якубовський та інші.
Методологічними, методичними та прикладними дослідженнями різних аспектів розвитку хлібопекарного виробництва як складової частини харчової промисловості займалися П. Борщевський, Л. Дейнеко, З. Джеппарова, И. Заблодська, О. Звягинцева, А. Косован, Т. Репіч, Л. Сенішина, Ф. Уфімцев, Н. Чубенко та інші. Разом з тим, питання формування економічних механізмів регулювання розвитку галузей промисловості в ринкових умовах досліджено недостатньо, а стосовно хлібопекарної промисловості є взагалі практично не вивченими, хоча й має особливе значення для забезпечення сталого економічного зростання та соціальної і продовольчої безпеки України.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ РЕГУЛЮВАННЯ РОЗВИТКУ ХЛІБОПЕКАРНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок