Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> В. ВИННИЧЕНКО ТА І. БУНІН: ЕВОЛЮЦІЯ ПСИХОЛОГІЗМУ В МАЛІЙ ПРОЗІ

В. ВИННИЧЕНКО ТА І. БУНІН: ЕВОЛЮЦІЯ ПСИХОЛОГІЗМУ В МАЛІЙ ПРОЗІ

Назва:
В. ВИННИЧЕНКО ТА І. БУНІН: ЕВОЛЮЦІЯ ПСИХОЛОГІЗМУ В МАЛІЙ ПРОЗІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,52 KB
Завантажень:
194
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Львівський національний університет імені Івана Франка
МАЦЕВКО ЛІДІЯ ВАСИЛІВНА
УДК 821.161.2+821.161.1]-32
В. ВИННИЧЕНКО ТА І. БУНІН:
ЕВОЛЮЦІЯ ПСИХОЛОГІЗМУ В МАЛІЙ ПРОЗІ
10.01.06 - теорія літератури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
ЛЬВІВ - 2000


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі української літератури імені академіка Михайла Возняка Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - кандидат філологічних наук, доцент
Гінда Олена Миколаївна,
доцент кафедри української фольклористики Львівського національного університету
імені Івана Франка
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Шляхова Нонна Михайлівна,
завідувач кафедрою теорії і методики
викладання літератури Одеського
державного університету імені І.І. Мечникова, декан
філологічного факультету кандидат філологічних наук, доцент
Бондар Лариса Петрівна,
директор Інституту франкознавства
Львівського національного
університету імені Івана Франка
Провідна установа: Тернопільський державний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка,
м. Тернопіль, кафедра теорії літератури
та порівняльного літературознавства Міністерства освіти і науки України,
м.Тернопіль
Захист відбудеться “29” вересня 2000 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.35.051.13 з філологічних наук при Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий “19” серпня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.М. Івашків


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Посеред важливих проблем сучасної літературознавчої науки особливе місце належить дослідженню літературного процесу кінця ІХ - початку ХХ століть. Повернення до вивчення творчих біографій письменників, до ретельного аналізу художніх текстів певним чином пов’язане із зміною концептуальних настанов не лише літературознавства, але і суспільних наук.
Особливої ваги набирають теоретичні проблеми психологізму в художній літературі. Цілком закономірним було і те, що якісне оновлення дійсності зумовило творення нового мистецтва, нової естетики художньої творчості. Активізація наукового зацікавлення літературною еволюцією саме зазначеного періоду пояснюється тим, що літературознавство попереднього часу надміру тяжіло до вивчення проблем літератури крізь призму ідеологічних та соціологічних принципів. Серед таких "письменницьких талантів", визнаних світовою культурою, визначне місце належить Володимиру Винниченку та Івану Буніну, які своїми творами, своєю життєвою позицією репрезентували властиво це нове українське та російське мистецтво. Вони засвідчили глибоку кризу просвітительської ідеології та естетики критичного реалізму. Саме вони стоять біля витоків нової культури, яка передбачає приєднання національної літератури до надбань і відкриттів європейського масштабу.
Література початку XX століття поглибила та ускладнила процес, найбільш характерний для філософсько-естетичного оформлення XIX ст. і який Іван Франко назвав процесом "емансипації людської одиниці" .Франко І. На склоні віку: Розмова вночі перед Новим роком 1901 // Зібр. творів:
У 50 т. - Т.45.- С.292.. Разом із цим не можна не погодитися з категоричним висновком Х.Ортега-і-Гассета: "З минулим не можна змагатися рукопаш. Майбутнє перемагає, поглинаючи його. А коли воно залишить якусь частину, то це його загибель" Ортега-і-Гассет Х. Бунт мас.- Нью-Йорк: Вид. ООЧСУ, 1965.- С.74.. Це твердження повною мірою стосується ранньої прози В.Винниченка та І.Буніна. Твори обох письменників увібрали найкращі здобутки класичного періоду і запровадили цілком нові форми зображення звільненої особистості. Вивчення співвідношення традицій та новаторства у сфері відтворення фактів "душевної біографії" героїв власне і становить предмет дослідження нашої роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: В. ВИННИЧЕНКО ТА І. БУНІН: ЕВОЛЮЦІЯ ПСИХОЛОГІЗМУ В МАЛІЙ ПРОЗІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок