Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українською реферат: В. ВИННИЧЕНКО ТА І. БУНІН: ЕВОЛЮЦІЯ ПСИХОЛОГІЗМУ В МАЛІЙ ПРОЗІ

В. ВИННИЧЕНКО ТА І. БУНІН: ЕВОЛЮЦІЯ ПСИХОЛОГІЗМУ В МАЛІЙ ПРОЗІ / сторінка 12

Назва:
В. ВИННИЧЕНКО ТА І. БУНІН: ЕВОЛЮЦІЯ ПСИХОЛОГІЗМУ В МАЛІЙ ПРОЗІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,52 KB
Завантажень:
194
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
зв. "сюжетний " портрет, який формується впродовж усього твору; портрет, психологічно передбачуваний попереднім ходом розповіді; портрет, в основі якого є контрастне зображення; портрет, призначений для створення певного емоційного тла твору; портретний малюнок, який розкриває "душевний" світ героя, його внутрішній стан; "подвійний" портрет, коли зображення зовнішності двох людей створює логічно завершений образ; портрет-антитеза між досконалою красою і бездуховністю чи навпаки.
У прозових творах Винниченка та Буніна портретні характеристики зазначають невідповідність уявного і дійсного в психології персонажа (тобто дозволяють проникнути у суть основних проблем художнього психологізму), підкреслюють протиріччя рис зовнішнього та внутрішнього плану зображення та включають їх у подальший розвиток сюжету.
3.2. Статичні описові контексти. Краєвид. У роботі проведена функціональна класифікація пейзажу, якому надається багатокомпонентна роль - окреслити час та місце подій, створити певний настрій, допомогти виявитися деяким суттєвим рисам у душевному житті героїв і в оточуючій їх дійсності. Краєвиди В.Винниченка та І.Буніна глибоко реалістичні, прості, органічно пов’язані з ходом подій та психологічним станом героя.
Вбачаючи в пейзажі елемент художньої структури, враховуючи його сюжетотворчу роль та участь у створенні психологічно достовірних образів і характерів, пропонуємо подальше дослідження проводити у межах наступної класифікації (на основі компаративного аналізу текстів оповідань): опис природи, що становить пряму паралель до роздумів людини, її психологічного стану, чим дає ключ до розкриття характеру героя, рушійних чинників поведінки; природа як відбиток людських почуттів, настрою; людина і природа складають нерозривне сплетіння і сприймаються як частки гармонійного, досконалого організму; зображення природи через категорію "пам’ять"; зображення внутрішньо-особистих конфліктів або трагедій через деталізований пейзаж; краєвид, в основі якого контраст до подій у житті персонажів чи до психологічного стану когось із них; пейзаж, що виконує сюжетно-композиційну роль; втілення у краєвиді порушеної властиво природної рівноваги; позиційна роль краєвиду в процесі створення характеру, опис природи як ключ до розуміння цього характеру; пейзаж з виразним філософсько-етичним наповненням; персоніфіковане зображення природи; краєвид як спосіб проникнення у психіку персонажа чи кількох персонажів одночасно; синхронізований пейзаж; психологізація пейзажу через особливості його архітектоніки; краєвид як складова "душевної біографії" героя; пейзаж, що втілює момент кульмінації твору; опис природи, в якому використаний зміщено-паралельний прийом проникнення у внутрішній світ особистості; складний, кількарівневий пейзаж; краєвид місця; краєвид часу з його формально-змістовими різновидами; пейзаж у формі художньої медитації; сприйняття природи згідно вікової мотивації; пейзаж як опосередкована психологічна характеристика.
3.3. Динамічні описові контексти. У роботі проведено аналіз деяких засадничих аспектів створення психологічно довершених картин і образів: психологізовані авторські ремарки; зображення деталей інтер’єру, обстановки, відтворення перипетій зовнішньо-описового плану (часом з фотографічною точністю); авторська характеристика, втілена без-посередньо від імені оповідача, чи опосередковано через враження інших героїв; у творах представлені численні її формально-тематичні модифікації; вставні епізоди, які власною нетиповістю, винятковістю підкреслюють психологічну характеристику; незвичний ракурс зовнішнього малюнка; зображення жестів, що виразно посилюють ефект висловленої думки та функціонально є "результатом душевного руху" (О.М.Толстой); відображення міміки героїв, інколи в контрастному плані; зображена внутрішня мова персонажа, втілена у репліках, монологах чи уявних діалогах; авторська інтерпретація мовленнєвого потоку героя; двопланове зображення у двох паралельних площинах: детальний малюнок динаміки зовнішнього світу і відтворення душевного стану героя; введення образу відстороненого "я" - оповідача; виразно-індивідуалізована мова героя, аналіз якої дозволяє вивести наступну схему:
Динамічні описові контексти підкреслюють характерні формально-мистецькі риси літератури початку ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: В. ВИННИЧЕНКО ТА І. БУНІН: ЕВОЛЮЦІЯ ПСИХОЛОГІЗМУ В МАЛІЙ ПРОЗІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок