Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською мовою: В. ВИННИЧЕНКО ТА І. БУНІН: ЕВОЛЮЦІЯ ПСИХОЛОГІЗМУ В МАЛІЙ ПРОЗІ

В. ВИННИЧЕНКО ТА І. БУНІН: ЕВОЛЮЦІЯ ПСИХОЛОГІЗМУ В МАЛІЙ ПРОЗІ / сторінка 13

Назва:
В. ВИННИЧЕНКО ТА І. БУНІН: ЕВОЛЮЦІЯ ПСИХОЛОГІЗМУ В МАЛІЙ ПРОЗІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,52 KB
Завантажень:
194
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
, і вивчення їх дозволило простежити функціонування засадних тенденцій становлення і розвитку художнього мислення і, що видається найголовнішим, відкривають принципово нові і неординарні засоби дослідження психології особистості.
У висновках зазначається: 1. Творчість В. Винниченка та І. Буніна розгля-дається на тлі культурологічного поступу періоду зламу ХІХ та ХХ століть, трактується крізь призму естетичних засад неореалізму, а мала проза - як цілісний самодостатній масив для літературознавчого дослідження.
2. Показовість ранньої прози українського та російського письменників у сенсі ідейно-естетичної переорієнтації та втілення психологічного аналізу в творчості загалом і конкретних творах. 3. Художній психологізм як одна із найбільш суттєвих ознак естетики неореалізму втілюється у структурно-композиційних та мовних особливостях малої прози, насамперед, в описових контекстах (статичних: портрет, краєвид і динамічних: внутрішня мова, невласне - пряма мова, жест, міміка, авторські відступи, інтер’єри, вставні епізоди, авторська інтерпретація мовленнєвого потоку, двоплановість і паралелізм зображення тощо).
Основні положення дисертації викладено у наступних публікаціях:
1.
Засоби характеротворення в малій прозі Володимира Винниченка // Дивослово. - 2000. - №4. - С. 11-14.
2. Всупереч літературознавчій традиції (Переосмислення ролі та місця жінки в суспільстві у творах Г. Флобера і В. Винниченка) // Всесвітня література в середніх навчальних закладах України. -2000. - №2. - С. 45-47.
3. Особливості реалізму в літературі початку ХХ століття. (Компаративний огляд оповідань В. Винниченка, І. Буніна, Т. Манна) //Всесвітня літера-тура в середніх навчальних закладах України. -1999. - №8. - С. 40-45.
4. Ознаки неореалізму в ранній прозі Володимира Винниченка/ Українська філологія: школи, постаті, проблеми: Збірник наукових праць Міжнародної конференції, присвяченої 150 річчю від дня заснування кафедри української словесності у Львівському університеті. - Львів: Світ, 1999. - Частина перша.- С. 329-335.
5. Жінка поза тісними межами: Винниченкове потрактування проблеми емансипації жінки (оповідання початкуХХ століття)// Українська мова та література. - 2000. - Число 14 (174). - С. 7-8.
АНОТАЦІЯ
Мацевко Л.В. В.Винниченко та І.Бунін: Еволюція психологізму в малій прозі.- Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук за спеціальністю 10.01.06 - теорія літератури. - Львівський національний універси-тет імені Івана Франка. Львів, 2000.
У дисертації мала проза В. Винниченка та І. Буніна протрактована у принципово новому теоретичному ракурсі. Автор досліджує твори обох письменників з точки зору специфіки художнього психологічного аналізу. Засадничим принципом, на якому грунтується дослідження, є зміна ідейно-естетичних пріоритетів у літературі початку ХХ століття і як результат - трансформація літературних жанрів. Зіставний аналіз малої прози Винниченка і Буніна довів перспективність встановлення і вивчення типологічних паралелей у їх творчості. Зокрема на рівні філософсько-світоглядного та естетичного узагальнення. Автор досліджує засоби психологізації, які функціонують у малій прозі й приходить до висновків: у художній системі Винниченка і Буніна домінує психологізм, як визначальний чинник характеротворення; традиційні (статичні й динамічні) засоби психологізації увиразнюються і видозмінюються, підпорядковуються неореалістичним засадам.
Ключові слова: художній психологізм, мала проза, психологізація, характеротворення, неореалізм.
АННОТАЦИЯ
Мацевко Л.В. В.Винниченко и И.Бунин: Эволюция психологизма в малой прозе.- Рукопись.
Диссертация на соискание научной степени кандидата филологических наук по специальности 10.01.06 - теория литературы. - Львовский националь-ный университет имени Ивана Франко. Львов, 2000.
Диссертант трактует малую прозу В.Винниченко и Ив.Бунина в принципиально новом теоретическом ракурсе. В диссертации исследованы произведения обоих писателей с точки зрения специфики художественного психологического анализа.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: В. ВИННИЧЕНКО ТА І. БУНІН: ЕВОЛЮЦІЯ ПСИХОЛОГІЗМУ В МАЛІЙ ПРОЗІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок